راهنمای خرید آنلاین بیمه بدنه: جبران خسارات انواع خودرو‌های مقصر

راهنمای خرید آنلاین بیمه بدنه: جبران خسارات انواع خودرو‌های مقصر

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

طی چند سال اخیر به دلیل افزایش تعداد خودروها و عدم فراهم بودن بستر مناسب برای تردد و رانندگی در جاده‌های کشور و همچنین فرهنگ به نسبت ضعیف رانندگی در کشورمان، آمار تصادفات رانندگی در کشور در حال شکستن رکورد های جهانی‌ است. این در حالی است که در سال‌های گذشته افزایش قیمت خودروها بر بخش بیمه این بازار تاثیر مثبت گذاشت، به گونه‌ای که علاوه بر صدور الحاقیه بیمه بدنه خودرو توسط شرکت‌های بیمه، برخی رانندگان برای دریافت بیمه بدنه خودرو هم اقدام کردند تا از گزند خسارت تصادف در امان بمانند.

بیمه بدنه خودرو به عنوان یک بیمه اجباری شناخته نمی‌شود؛ اما دریافت پوشش‌های اصلی و الحاقی آن مزایای بسیاری برای بیمه‌گزار به همراه خواهد داشت. بیمه بدنه خودرو موارد مختلفی را پوشش می‌دهد که می‌تواند شامل حوادث رانندگی و همین‌طور حوادث طبیعی باشد. خرید بیمه بدنه به‌ویژه در میان دارندگان وسایل نقلیه گران‌‌قیمت بسیار رایج است و نحوه دریافت خسارت بیمه بدنه برای بسیاری از بیمه‌گزاران مورد سؤال است. بعضی از افراد به اشتباه فکر می‌کنند تهیه بیمه بدنه تنها برای خودرو‌های گران‌قیمت به صرفه است، در صورتی که خرید بیمه بدنه، برای خودرو‌های ارزان قیمت به دلیل حق بیمه ارزانی که دارند منطقی به نظر می‌رسد.  با وجود اینکه این نوع بیمه اجباری نیست، تقریباً اکثر مالکان خودرو برای خرید آن اقدام می‌کنند که علت اصلی این امر می‌تواند دریافت خسارات وارده به بدنه خودرو ناشی از حوادث مختلف باشد. اما با توجه به اینکه در بیمه بدنه خودرو موارد مختلفی می‌تواند بنا به درخواست بیمه‌گزار و طی قراردادی که با شرکت بیمه‌گر بسته ‌می‌شود پوشش داده شود، بنابراین لازم است به عنوان بیمه‌گزار با تمامی مواردی که شرکت‌های بیمه‌گر بر اساس آن خسارت بیمه بدنه خودرو را پرداخت می‌کنند آشنا شوید.

پوشش های اصلی بیمه بدنه خودرو

پوشش‌های بیمه بدنه به دو دسته اصلی و فرعی (تبعی) یا اضافی تقسیم می‌شوند:

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه شامل موارد زیر هستند:

 • سرقت کلی
 • خساراتی که حین نجات و انتقال خودرو به آن وارد می‌شود
 • رخ دادن حادثه برای اتومبیل
 • خساراتی که با رخ دادن حوادث آتش‌سوزی، انفجار، صاعقه (آصا) به وسیله‌‌نقلیه بیمه‌شده و یا وسایل یدکی همراه آن ها وارد می‌شود.
 • خسارت‌های وارده به لاستیک و چرخ‌های اتومبیل بیمه شده. بیمه‌گر تعهد به پرداخت خسارت باتری خودرو و لاستیک‌ها تا مبلغی معادل ۵۰ درصد مبلغ نوی آن‌ها می دهد.

پوشش ‌های الحاقی یا اضافی بیمه بدنه خودرو

همان‌طور که اشاره کردیم، طبق قوانین بیمه‌ای، زمانی که بیمه‌گزار برای بیمه بدنه خودروی خود اقدام می‌کند، باید پوشش اصلی را به عنوان یک پوشش بیمه‌ای پایه دریافت کند. اما تمامی بیمه‌گزاران می‌توانند با پرداخت مبلغی اضافی، بیمه بدنه خودروی خود را گسترش دهند. به این مفهوم که پوشش‌های اضافی یا الحاقی به پوشش اصلی بیمه بدنه خودروی آن‌ها افزوده خواهد شد و در صورت بروز حوادث تحت پوشش، خسارات ناشی از موارد ذکر شده در پوشش های الحاقی بیمه بدنه خودرو توسط شرکت بیمه‌گر پرداخت خواهد شد.

از جمله پوشش های اضافی و الحاقی بیمه بدنه خودرو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خسارات وارده ناشی از دزدی در جای لوازم خودرو شامل رینگ و لاستیک، رادیو پخش، آینه‌ها و سایر لوازم خودرو
 • خسارت ناشی از شکسته شدن شیشه بنا به دلایلی غیر از خطرات اصلی
شکستن شیشه تحت پوشش اضافی بیمه بدنه
 • خسارت ناشی از پارک خودرو در تعمیرگاه و عدم استفاده از آن در زمان تعمیرات پس از حادثه
 • خسارات ناشی از بروز حوادث طبیعی مانند آتشفشان، زلزله و سیل
 • خسارت ناشی از پاشیدن مواد اسیدی، مواد شیمیایی و رنگ روی بدنه خودرو

البته موارد دیگری نیز وجود دارند که بیمه‌گزار می‌تواند طبق توافق با شرکت بیمه‌گر آن‌ها را جزو موارد پوشش بیمه بدنه خودرو لحاظ کند که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  خسارات وارده ناشی از شرکت در مسابقات اتومبیل‌رانی یا آزمایش سرعت
 • خسارات وارده ناشی از حمل مواد انفجاری، مواد اسیدی و قابل احتراق
 • خسارات وارده ناشی از کشیده شدن میخ یا دیگر اشیای تیز روی بدنه خودرو

همان‌طور که اشاره کردیم، موارد فوق تحت پوشش بیمه بدنه خودرو نیستند، مگر اینکه بیمه‌گزار برای دریافت آن‌ها اقدام کرده، هزینه اضافی پرداخت کند و این موارد در بیمه نامه یا الحاقیه‌ها ذکر شوند. به علاوه، طبق قوانین بیمه‌ بدنه، خسارت خودروهای متعارف به صورت کامل با بیمه شخص ثالث پرداخت می‌شود. خودرویی که در زمان وقوع حادثه رانندگی ارزشی برابر یا کمتر از سقف تعهدات جانی یا ۵۰% دیه مرد مسلمان در ماه حرام داشته باشد. قوه قضاییه در هر سال نرخ دیه را مشخص می‌کند. سپس؛ بیمه مرکزی برحسب آن سقف تعهدات مالی و جانی بیمه شخص ثالث را مشخص خواهد کرد. طبق این تعریف، ارزش خودروی متعارف در سال ۱۴۰۰، کمتر یا برابر ۳۲۰ میلیون تومان است.در این شرایط می‌توانید از بیمه بدنه خودروی نامتعارف برای جبران میزان خسارتی استفاده نمایید که بیمه شخص ثالث راننده مقصر تصادف قادر به جبران نیست.جهت آشنایی با کلیات بیمه بدنه ماشین و خدمات و پوشش‌های آن هنگام دریافت خسارت در شرایط گوناگون، ما مطالعه راهنمای کامل بیمه بدنه خودرو و ماشین را پیشنهاد می‌کنیم.

در چه خطراتی می‌توان از پوشش بیمه بدنه استفاده کرد؟

رانندگی در خیابان‌های شلوغ، فرآیندی پُر خطر است که گاهی بروز تصادف در آن می‌تواند امری کاملاً اجتناب‌ناپذیر باشد. پیش‌تر اشاره کردیم که پوشش بیمه بدنه خودرو به دو دسته اصلی و فرعی یا الحاقی تقسیم می‌شود. اما در این میان، باید بدانید که بیمه بدنه خودرو کدام‌یک از انواع خطرات را پوشش می‌دهد تا بتوانید بهترین پوشش را انتخاب کنید. در ادامه به بررسی خطراتی می‌پردازیم که بیمه بدنه خودرو آن‌ها را پوشش می‌دهند.

یکی از مواردی که این روزها باعث برجسته شدن بیمه بدنه خودرو شده، پوشش نوسانات قیمت بازار است. علت اضافه شدن این نوع پوشش، افزایش روزافزون و چشمگیر قیمت خودرو طی چند سال گذشته بوده و در نتیجه به واسطه اضافه شدن پوشش نوسانات قیمت بازار، بیمه‌گزار می‌تواند خسارت دریافتی را تا ۲۰ درصد سرمایه بیمه شده افزایش دهد.

پوشش نوسان قیمت بازار در بین پوشش‌های الحاقی بیمه بدنه خودرو لحاظ شده است.

مورد دیگری که بیمه‌گزار تحت توافق با بیمه‌گر می‌تواند به پوشش بیمه بدنه خودروی خود اضافه کند، هزینه رفت و آمد است.

از دیگر مواردی که می‌تواند تحت پوشش بیمه بدنه خودرو قرار گیرد، حذف استهلاک است. اما تنها خودروهایی می‌توانند از پوشش حذف استهلاک استفاده کنند که بالای ۴۵ درصد تخفیف عدم خسارت داشته باشند.

برای استعلام قیمت و خرید آنلاین بیمه بدنه به لینک زیر مراجعه نمایید:

https://bimeh.com/carbody

چرا استعلام و خرید آنلاین بیمه بدنه خودرو را انتخاب نماییم؟

با حضور کارگزاران آنلاین بیمه، عملاً سبد پوشش بیمه‌ای شرکت‌های بیمه‌گر به مقدار قابل توجهی افزایش پیدا کرده است. از جمله سامانه‌های فروش آنلاین بیمه که در حوزه‌های مختلف چون بیمه شخص ثالث خودرو، بیمه بدنه و شخص ثالث موتور، بیمه بدنه خودرو، بیمه مسافرتی، بیمه مسافرتی ویژه، بیمه درمان، بیمه مسئولیت پزشکان، بیمه آتش سوزی و زلزله و بیمه انفرادی و سازمانی فعالیت می‌کند، شرکت bimeh.com است. این مجموعه در حال حاضر با شرکت‌های بیمه‌گر مختلفی همکاری دارد که همین امر باعث شده تا تنوع سبد بیمه‌های ارائه شده توسط این مجموعه بسیار بالا باشد. در نتیجه بیمه‌گزار حق انتخاب بیشتری داشته و به راحتی می‌تواند میان نوع خدمات و قیمت بیمه‌های مختلف مقایسه‌ای کامل و اصولی داشته باشد.

خرید آنلاین بیمه بدنه
خرید آنلاین  بیمه بدنه

کارگزاری آنلاین بیمه دات کام به عنوان یک سامانه جامع استعلام، مقایسه و خرید آنلاین انواع بیمه از جمله بیمه بدنه خودرو، شرایطی را فراهم کرده تا با درج مشخصات خودروی خود شامل نوع کاربری، برند خودرو، مدل خودرو و ارزش خودرو بتوانید لیستی از انواع بیمه بدنه خودرو که توسط شرکت‌های بیمه‌گر ارائه می‌شود را به صورت یکجا دریافت و مقایسه کنید. از طرفی امکان خرید آنلاین با چند کلیک فراهم شده و در نهایت قرارداد بیمه به صورت رایگان برای بیمه‌گزار ارسال خواهد شد. یکی از مهم‌ترین مزایای خرید بیمه بدنه خودرو از کارگزاری آنلاین  bimeh.com ، امکان دریافت مشاوره تخصصی به صورت رایگان برای انتخاب و خرید مناسب‌ترین بیمه بدنه خواهد بود. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم به جای بررسی و ارزیابی جداگانه سایت‌های فروش بیمه بدنه خودرو، مقایسه‌ای کلی و اصولی در سایت بیمه دات کام بین انواع بیمه‌های شرکت‌های بیمه‌گر خودرو داشته باشید و با دریافت مشاوره، بهترین بیمه بدنه را انتخاب نمایید.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato