ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رپورتاژ آگهی

مشکلات رایج ماشین لباسشویی ال جی و سامسونگ

برند ال جی و سامسونگ جزو برند هایی هستند که در تمامی لوازم خانگی در بازار ایران محبوبیت بسیار زیادی را کسب کرده اند، اما به قطع نمی توان ادعا کرد که این لوازم هیچ ...

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

برند ال جی و سامسونگ جزو برند هایی هستند که در تمامی لوازم خانگی در بازار ایران محبوبیت بسیار زیادی را کسب کرده اند، اما به قطع نمی توان ادعا کرد که این لوازم هیچ معایبی ندارند و سرشار از مزیت می باشند، مزایای این لوازم همیشه زیر ذره بین قرار گرفته اما تا به حال کسی نگاهی به معایب آن ننداخته اگر قصد خرید لباسشویی از یکی از این دو برند را دارید در ادامه با بررسی مشکلات رایج ماشین لباسشویی ال جی و سامسونگ با ما همراه باشید.

بررسی ایرادات رایج در ماشین لباسشویی سامسونگ و ال جی 

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی ال جی

علت صدای بیش از حد ماشین لباسشویی سامسونگ

چرا درب ماشین لباسشویی سامسونگ بسته نمی شود؟

چرا ماشین لباسشویی ال جی نشتی آب دارد؟

چرا آب وارد ماشین لباسشویی سامسونگ نمی شود؟

علت برق داشتن ماشین لباسشویی ال جی

نتیجه گیری از مشکلات رایج ماشین لباسشویی ال جی و سامسونگ

بررسی ایرادات رایج در ماشین لباسشویی سامسونگ و ال جی 

شاید مکانیزم کار بسیاری از ماشین های لباسشویی یکسان باشد و همین موضوع منجر به این شود که خرابی های رایج در لباسشویی ها برند مختلف هم تفاوتی نداشته باشد، اما در این مقاله به این دلیل که بسیاری از مصرف کنندگان صرفا از لوازم خانگی ال جی و سامسونگ استفاده می کنند قصد کردیم تا اقدام به بررسی مشکلات رایج در ماشین لباسشویی های سامسونگ و ال جی کنیم، توجه داشته باشید که این مشکلات می تواند در بسیاری دیگر از لباسشویی ها از برند های دیگر هم ثابت باشد.

در ادامه به صورت گذرا این مشکلات را به شما معرفی می کنیم و پس از آن به صورت جداگانه به بررسی هر کدام از آن ها می پردازیم:

 • علت روشن نشدن ماشین لباسشویی ال جی و سامسونگ
 • علت صدای بیش از حد ماشین لباسشویی سامسونگ و ال جی
 • چرا درب ماشین لباسشویی سامسونگ یا ال جی بسته نمی شود؟
 • چرا ماشین لباسشویی ال جی یا سامسونگ نشتی آب دارد؟
 • چرا آب وارد ماشین لباسشویی سامسونگ و ال جی نمی شود؟
 • علت داغ شدن ماشین لباسشویی ال جی و سامسونگ چیست؟

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی ال جی

روشن نشدن ماشین لباسشویی یکی از یارادات حاد این دستگاه است که به هیچ وجه به دست مصرف کننده معموی قابل تعمیر نیست، در ادامه به بررسی علت روشن نشدن ماشین لباسشویی ال جی خواهیم پرداخت با ما همراه باشید:

 • اولین دلیل ماشین لباسشویی ال جی می تواند خرابی در میکروسوئیچ درب دستگاه باشد، ا زمانی که این میکروسوئیچ ها فعال نباشند فعالیت شستشو آغاز نخواهد شد.
 • دومین علت که رایج ترین عت هم می تواند باشد خرابی موتور دستگاه است.
 • علاوه بر این در صورتی که برد الکترونیکی که همان مرکز فرماندهی دستگاه هست هم آسیب ببیند روش شدن دستگاه با مشکل مواجه خواهد بود.
 • و در آخر خرابی دکمه ها یا صفه نمایش هم می تواند منجر به عدم ارسال فرمان در دستگاه گردد.

در صورتی که در منزل خود از ماشین لباسشویی ال جی استفاده می کنید و با بروز خرابی در این دستگاه مواجه شده اید می توانید برای رفع عیب دستگاه خود از خدمات نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی استفاده نمایید.

علت صدای بیش از حد ماشین لباسشویی سامسونگ

داشتن صدا برای هر ماشین لباسشویی ای ظبیعی می باشد، اما چیزی که در این بخش از بررسی مشکلات رایج ماشین لباسشویی سامسونگ و ال جی قصد بررسی آن را داریم علت صدای بیش از حد ماشین لباسشویی سامسونگ می باشد، در ادامه به بررسی این مشکل خواهیم پرداخت:

 • ابتدا توجه داشته باشید که ماشین لباسشویی باید روی سطحی صاف قرار گرفته باشد و تراز هم باشد، در صورت تراز نبودن و یا صاف نبودن سطح زیرین صدای زیاد برای دستگاه طبیعی است.
 • قرار گرفتن جسم خرجی درون دیگ ماشین لباسشویی هم می تواند علتی دیگر برای صدای زیاد  لباسشویی سامسونگ باشد.
 • از جا درآمدن وزنه های بالانی میتواند منجر به صدای زیاد در دستگاه شود.
 • علاوه بر این قطعاتی مانند پمپ تخلیه، موتور و تسمه هم در لرزش لباسشویی تاثیر گذار هستند.
 • کاربران گرامی؛ در صورت استفاده از ماشین لباسشویی سامسونگ و بروز خرابی در این دستگاه می توانید برای رفع عیب دستگاه خود از خدمات نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ در تهران استفاده نمایید.

چرا درب ماشین لباسشویی سامسونگ بسته نمی شود؟

طبیعتا بسته نشدن درب ماشین لباسشویی می تواند از آغاز فرایند شستشو جلوگیری کند و تا زمانی که این مشکل رفع نشود نمی توان اقدام به اسفاده از لباسشویی کرد، اگر این مشکل برای شما هم پیش آمده در ادامه با ما همراه باشید تا با یکدیگر به بررسی این پرسش بپردازیم که چرا درب ماشین لباسشویی سامسونگ بسته نمی شود؟

 • درب ماشین لباسشویی سامسونگ از دو بخش به اسم قفل درب و میکروسوئیچ درب تشکیل شده که بروز خرابی در هرکدام از این قطعات می تواند منجر به باز و بسته نشدن درب شود.
 • اگر قفل خرابی بود در اکثر اوقات باید اقدام به تعویض آن کنید.
 • اما اگر میکروسوئیچ خرابی بود در برخی مواقع تعمیر امکان پذیر است، توجه داشته باشید که برخی مواقع ممکن است میکروسوئیچ خراب نباشد و صرفا گیر کرده باشد، در این مواقع باید دستگاه را از برق بکشید، درب بالای لباسشویی را باز کنید و با یک پیچ گوشتی میکروسوئیچ درب را تست کنید.

علاوه بر این در صوری که یخچال سامسونگ شما هم با خرابی موجه شد می توانید از خدمات نمایندگی تعمیرات یخچال سامسونگ در شهر خود استفاده نمایید.

چرا ماشین لباسشویی ال جی نشتی آب دارد؟

نشتی اب در ماشین لباسشویی را می توان از آزار دهنده ترین ایرادات این دستگاه در هنگام استفاده دانست، در صورتی که این مشکل را تا به حال تجربه کرده اید اما نمی توانید آن را رفع کنید در این بخش با بررسی علت نشتی آب از ماشین لباسشویی ال جی با ما همراه باشید.

 • اولین چیزی که باید آن را مورد بررسی قرار دهید شلنگ ها و اتصالات مربوط به ورودی آب است توجه کنید که هیچ نشتی ای در این شلنگ ها وجود نداشته باشد.
 • دومین چیزی که بایو بررسی کنید لاستیک های دور درب است، لاستیک های دور درب اگر ا جای خود درآمده باشند و آب از آن ها بگذرد می توانند منشا نستی آب باشند.
 • و در آخر از بین رفتن تراز دیگ لباسشویی و یا بست های آن آخرین دلیل نشتی آب در ماشین لباسشویی ال جی می باشد.

چرا آب وارد ماشین لباسشویی سامسونگ نمی شود؟

طبیعتا انجام فرایند شستشوی البسه بدون آب امکان پذیر نخواهد بود، در این بخش از بررسی مشکلات رایج ماشین لباسشویی ال جی و سامسونگ قصد داریم تا به بررس علت وارد نشدن آب یا آبگیری نکردن لباسشویی سامسونگ را مورد بررسی قرار دهیم.

 • اولین چیزی که می تواند در این مورد تاثیر گذار باشد بروز خرابی در شیر برقی می باشد، به همین دلیل در این مواقع بهتر است تا شیر برقی دستگاه را چک کنید.
 • دومین موضوعی که باید مورد بررسی قرار بگیرد شلنگ های وردوی آب هستند، ممکن است ایجاد انسداد در این شلنگ ها از وارد شدن آب به چرخه شستشو جلوگیری نماید.
 • گرفتگی در فیلتر هم می تواند از آبگیری ماشین لباسشویی جلوگیری نماید به همین دلیل باید به نظافتت فیلتر توجه ویژه ای داشته باشید.
 • خرابی مخزن های جاپودری و ایجاد گرفتگی در آن ها هم آخرین علت وارد نشدن آب به ماشین لباسشویی سامسونگ است.

علت برق داشتن ماشین لباسشویی ال جی

وجود برق در بدنه ماشین لباسشویی یکی از ایراداتی است که می تواند ایجاد مخاطرات بسیار زیادی کند، در صوری که با این مشکل مواجه شده اید و نمی دانید که علت آن چیست در این بخش با بررسی دلیل برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی ال جی با ما همراه باشید.

 • از بین رفتن توازن موتور و برخورد آن با بدنه دستگاه
 • ایجاد خرابی در خازن پارازیت گیر ماشین لباسشویی
 • بروز خرابی در مدار و سیم کشی های ماشین لباسشویی

توجه داشته باشید که این مشکل بسیار خطرناک است و رفع آن هم نیاز به دانش فنی بالایی دارد، اصلا به شما توصیه می کنیم که خودتان اقدام به رفع این مشکل کنید و بهتر است تا از یک تکنسین برای رفع شکل خود کمک بگیرید.

نتیجه گیری از مشکلات رایج ماشین لباسشویی ال جی و سامسونگ

تا به اینجا به بررسی ایرادات رایج در ماشین لباسشویی های سامسونگ و ال جی پرداختیم اما در این بخش به عنوان حسن ختام این مقاله قصد داریم تا نکاتی را به شما گوشزد کنیم که با رعایت آن می توانید از بروز این خرابی ها جلوگیری نمایید.

 • برای نصب ماشین لباسشویی خود از نمایندگی دستگاه کمک بگیرید چرا که نصب بسیار در سلامت دستگاه مهم است.
 • بروز برخی خرابی ها در دستگاه این ذهنیت را برای ما ایجاد می کند که خودمان می توانید آن را رفع کنیم اما این کار می تواند آسیب جدیدتری به دستگاه وارد کند.
 • حتما از دفترچه راهنمای دستگاه استفاده کنید تا با استفاده غلط آسیبی به دستگاه خود وارد نکنید.
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی