ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رپورتاژ آگهی

سامانه دیجیتالی داروگ چیست؟

نظر به اهمیت موضوع کمبودهای دارویی در کشور و لزوم اطلاع‌رسانی صحیح به بیماران و همکاران درباره‌ توزیع داروها در داروخانه‌های سراسرکشور، سامانه‌ الکترونیکی داروگ اولین سامانه‌ ارتباطی بین مردم، داروخانه‌ها و شرکت‌های توزیع‌کننده است ...

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

نظر به اهمیت موضوع کمبودهای دارویی در کشور و لزوم اطلاع‌رسانی صحیح به بیماران و همکاران درباره‌ توزیع داروها در داروخانه‌های سراسرکشور، سامانه‌ الکترونیکی داروگ اولین سامانه‌ ارتباطی بین مردم، داروخانه‌ها و شرکت‌های توزیع‌کننده است که با هدف تبادل و تامین زنجیره‌ دارویی، فعالیت خود را در این عرصه مهم آغاز نموده است. محور فعالیت این سامانه، تمرکز بر داروخانه‌ها به عنوان واسطه‌ صنعت دارویی است.

یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های سامانه داروگ در اختیار قرار دادن پنل کاربری ویژه و امکانات خاص برای تمامی کاربران اعم از مردم، داروخانه‌ها و شرکت‌های دارویی است.

داروگ چه خدماتی برای مردم دارد؟

داروخانه آنلاین داروگ با ارائه اطلاعات کامل داروخانه‌های دارای مجوز فعالیت آنلاین سراسر کشور، به مردم کمک می‌کند که با توجه به نیاز خود، بدون نیاز به مراجعه به داروخانه، داروهای کمیاب مد نظر خود را بیابند. در حال حاضر 9648 داروخانه از 13000 داروخانه خصوصی و دولتی کشور، عضو سامانه آنلاین داروگ هستند. داروخانه آنلاین داروگ شامل خدماتی است که برای عموم مردم هم مناسب و هم رایگان است که در زیر به تعدادی از آن‌ها اشاره شده است.

  • تهیه داروهای کمیاب با داروگ

داروی کمیاب، محصول دارویی درمانی است که برای تشخیص، پیشگیری یا درمان یک بیماری خاص در نظر گرفته شده است که هیچ نوع ابزار پیشگیری، تشخیصی یا درمانی برای آن وجود ندارد. اما الزاما هر داروی کمیاب، داروی خاص نیست و می‌تواند دارویی باشد که در شرایط فعلی به راحتی تامین نشده و کمیاب است.

افراد می‌توانند داروهای کمیاب مورد نیاز خود را با مراجعه به سایت داروگ بیابند. فقط کافیست  روی قسمت درخواست دارو کلیک کرده و دارو خود را ثبت کنند. در صورت داشتن نسخه‌ پزشک، افراد می‌توانند تصویر نسخه خود را بارگذاری کنند. این درخواست برای داروخانه‌های عضو سامانه داروگ نمایش داده میشود. داروخانه‌ای که موجودی داشته باشد درخواست را تایید کرده و این تاییدیه برای شخص ارسال می‌گردد.

  • استخدام داروخانه

جهت استخدام داروخانه افراد جویای کار می‌توانند وارد سایت داروگ شده و در قسمت کاریابی سایت، عنوان شغلی، استان و شهر مورد نظر خود را وارد کنند تا فرصت‌های شغلی مناسب خود را بیابند.

  • دانش‌نامه اطلاعات دارویی

اطلاعات جامع دارویی در قسمت دانش‌نامه سایت از دیگر ویژگی‌های داروخانه‌ی آنلاین داروگ است که افراد می‌توانند با استفاده از نام داروی موردنظر، آن را از میان 20000 دارو در این دانش‌نامه جست‌وجو کنند و از اطلاعات آن استفاده کنند. این اطلاعات شامل محتویات دارو، موارد احتیاط و هشدار، نحوه مصرف و... می‌باشد.

  • گروه تلگرام مردمی داروگ

داروخانه آنلاین داروگ برای راحت‌تر کردن فرایند تهیه دارو برای افراد، ضمن تلاش برای دسترسی راحت به سایت، گروه تلگرامی ایجاد کرده است که افراد بدون نیاز به مراجعه به سایت می‌توانند داروی مدنظر خود را اعلام نمایند. سامانه دارویاب داروگ تمامی امکانات جهت تامین و جستجو داروی مورد نیاز مردم را فراهم کرده است. کارشناسان خبره داروگ به صورت ۲۴ ساعته در خدمت مردم عزیزمان بوده و درخواست‌های دارویی را پیگیری می‌کنند.

امروزه تهیه دارو از طریق بازار سیاه و دلال‌های دارو یکی از روش‌های توزیع ناعادلانه‌ داروهای کمیاب شناخته شده است. هنگامی که بیماران از تهیه داروی کمیاب به صورت قانونی و داروخانه‌ای نا امید می‌شوند به سراغ بازار سیاه دارو می‌روند و داروی مورد نظر خود با صرف هزینه‌های گزاف تهیه می‌کنند. این در حالی است که احتمال تقلبی بودن این داروها وجود داشته و ممکن است برای سلامتی افراد خطرآفرین باشند.

روش‌های متفاوتی برای تهیه‌ داروهای کمیاب وجود دارد. بسیاری از بیماران و خانواده‌‌های آن‌ها ترجیح می‌دهند، خرید دارو مورد نیاز خود را در کمترین زمان و با صرف هزینه‌ معقولانه انجام بدهند. روش‌های تهیه داروهای کمیاب عبارتند از:

  • مراجعه حضوری به داروخانه‌ها

مراجعه حضوری برای تهیه داروهای کمیاب به داروخانه‌های خاص، شناخته شده ترین روش است. این روش با  مشکلات زیادی همراه می‌باشد. از آنجایی که موجودی داروها در این دسته از داروخانه‌ها محدود است، بیماران همیشه با مراجعه حضوری به داروخانه قادر به تهیه دارو نخواهند بود. در شهرهای بزرگ مسئله فاصله‌ مکانی نیز یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مراجعه حضوری به داروخانه‌هاست. در برخی از موارد افراد مجبور هستند، برای تهیه دارو ساعت‌های زیادی را در صف‌های طولانی داروخانه‌ها بگذارنندکه این امر برای همه‌ افراد ممکن نیست.

  • تهیه دارو کمیاب با استفاده از سامانه داروخانه همراه داروگ

سامانه‌ داروگ با هدف یکسان‌سازی و در دسترس قرار دادن داروهای کمیاب و سایر داروها یکی از پیشرفته‌ترین خدمات داروخانه آنلاینو سفارش اینترنتی در زمینه‌ جستجو و تهیه دارو در سراسر کشور می‌باشد.این سامانه دارای کاربری ساده، کامل و جامع است که افراد می‌توانند به‌ راحتی از آن استفاده کنند. 

مردم می‌توانند با استفاده از سامانه دارویاب داروگ از داروخانه‌های معتبر عرضه کننده داروهای کمیاب مطلع شوند و به صورت مستقیم و با صرف وقت و هزینه کمتری از موجودی دارو اطمینان حاصل کنند. به عبارتی سامانه داروگ مسیر ناهموار و دشوار تهیه داروهای کمیاب برای افراد را رایگان و تنها با فشردن یک کلیک فراهم نموده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی