خرید موکت اداری

خرید موکت اداری

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

وقتی صحبت از موکت به میان می‌آید، بسیاری تصور می‌کنند موکت کفپوشی است که فقط برای خانه کاربرد دارد. این در حالیست که ویژگی‌ها و برتری‌های خاصی که موکت‌ها نسبت به سایر کفپوش‌ها دارند موجب شده تا امروزه از موکت در دفاتر کاری و شرکت‌ها نیز استفاده شود. اگر جزو افرادی هستید که نسبت به سفارش موکت اداری تردید دارید، در این مقاله به شما خواهیم گفت آیا خرید موکت اداری مناسب شما است یا خیر.

7 مزیت خرید موکت اداری

احتمالا اولین سوالی که برایتان پیش می‌آید، این است که آیا موکت اداری مزیت یا برتری خاصی دارد که آن را برای دفتر کار خود انتخاب کنید؟ و اینکه آیا همه موکت‌ها برای ادارات قابل استفاده هستند یا باید به دنبال مدل خاصی بگردید؟ هیچ نگران نباشید چرا که در پایان این مقاله پاسخ تمام سوالاتتان را خواهید گرفت. در ابتدا به برخی ویژگی‌های موکت اداری که آن را انتخاب مناسبی برای یک دفتر کار می‌سازد اشاره می‌کنیم:

1.       عایق صدا و دما

یکی از ویژگی هایی که اصولا در خرید موکت ، مزیت قابل توجهی به شمار می‌رود این است که، موکت‌ها با توجه به بافت خاصی که دارند و لایه‌ای که روی سطح ایجاد می‌کنند، همانند عایق صدا عمل کرده و جلوی پخش شدن صدا چه در داخل اتاق چه از خارج آن را می‌گیرند. بعنوان مثال، وقتی روی موکت اداری راه می‌روید هیچ صدایی ایجاد نمی‌شود، بنابراین فرقی نمی‌کند با کفش اسپورت روی آن قدم بزنید یا کفش پاشنه بلند، هیچ صدای قدم زدن و هیچ ناهنجاری ایجاد نمی‌شود. همین موجب شده در برخی از اتاق‌های یک شرکت که نیاز به سکوت است از موکت اداری استفاده شود تا همه بتوانند بدون حواس پرتی به کارشان برسند.

2.       صرفه جویی در مصرف انرژی

علاوه بر اینها با خرید موکت اداری می‌توانید در هزینه‌ها نیز صرفه جویی کنید چرا که موکت همانند عایق دما عمل می‌کند و به نسبت سایر کفپوش‌ها گرمای بیشتری در داخل محیط نگه می‌دارد. از اینرو، وقتی از موکت اداری استفاده می‌کنید در روزهای سرد زمستان نیاز به بالا بردن دمای سیستم گرمایشی نخواهید داشت چرا که گرما داخل محیط باقی مانده و همین موجب صرفه‌جویی در انری می‌شود. همین مساله در تابستان نیز رخ می‌دهد، موکت اینبار جلوی ورود گرما را می‌گیرد بنابراین هنگام روشن بودن کولر، هوای متعادل‌تری در محیط ایجاد می‌شود. پس می‌توان گفت با سفارش موکت اداری در قبض برق آخر ماهتان صرفه جویی بسیاری خواهید کرد.

3.       نصب بدون دردسر

یکی از ویژگی‌هایی که خرید موکت اداری برایتان بهمراه خواهد داشت نصب آسان آن است. نصب موکت کار زمانبر و پرهزینه‌ای نیست و در کمترین زمان انجام می‌شود و پس از نصب بلافاصله قادر به راه رفتن به روی آن هستید. بنابراین برای تغییر موکت یا تعویض کفپوش فعلی به موکت اداری نیازی به تعطیل کردن محیط کارتان نخواهید داشت بلکه طی یکی دو روز می‌توانید تغییرات لازم را در محیط اداری خود اعمال کنید و نیازی نیست از کارهایتان عقب بمانید.

موکت

4.       تنوع رنگ و طرح

موکت‌ها بسیار متنوع هستند. چه در طرح چه در نوع و رنگ شما گزینه‌های متعددی خواهید داشت. بنابراین می‌توانید با توجه به دکوراسیون داخلی محیط کارتان رنگ یا طرح موکت را انتخاب کنید. هرچند هنگام سفارش موکت اداری لازم است به برخی نکات درباره رنگ و نوع جنس موکت توجه داشته باشید. مثلا اغلب توصیه می‌شود از رنگ‌های تیره‌تر استفاده شود چرا که قرار است دائم روی موکت با کفش راه بروید و رنگ روشن خیلی زود این آلودگی را نشان می‌دهد. همچنین جنس موکت باید طوری باشد که راه رفتن روی آن با کفش راحت باشد که این یعنی از انتخاب موکت با پرزهای بلند بپرهیزید. بنابراین اگرچه گزینه‌های متنوعی پیش رویتان قرار می‌گیرد اما با دانستن این نکات می‌توانید آنها را محدودتر کنید تا انتخاب آسان‌تر شود.

5.       ضد حریق

اگرچه تمامی موکت‌ها این ویژگی را ندارند اما معمولا موکت‌هایی که برای محیط‌های اداری معرفی می‌شوند این ویژگی مهم را دارند. ضد حریق بودن بدین معناست که با کوچکترین جرقه‌ای شروع به سوختن نمی‌کند و علاوه بر آن در صورتیکه قسمتی از آن آتش بگیرد این حریق خیلی سریع پخش نمی‌شود پس فرصت کافی برای خاموش کردن آتش خواهد بود. با خرید موکت اداری می‌توانید تا حد زیادی از خطرات ناشی از آتشسوزی جلوگیری کنید هرچند همیشه احتیاط شرط اول است.

6.       مقاوم در برابر آسیب

موکت‌ها انواع مختلفی دارند و آن‌هایی که بعنوان موکت اداری معرفی می‌شوند مقاومت بالاتری در برابر آسیب خواهند داشت. با اینحال باید در نظر داشته باشید به طور کلی موکت‌ها به نسبت سایر کفپوش‌ها عمر کوتاهتری دارند و زودتر از هر نوع کفپوشی نیاز به تعویض خواهد داشت. هرچند هزینه پایین و سرعت نصب آن برای بسیاری از کارفرمایان این مشکل را برطرف می‌کند. با اینحال کیفیت موکت‌های اداری در حدی است که بتوانید چند سال از آن استفاده کنید و با پا خوردن خیلی زود آسیب نمی‌بیند.

7.       مقرون به صرفه

وقتی تمامی ویژگی‌های گفته شده را در کنار قیمت اقتصادی موکت اداری قرار دهید متوجه خواهید شد خرید موکت اداری ارزشش را دارد یا خیر. در میان تمامی کفپوش‌های اداری، موکت یک گزینه نسبتا ارزان و در عین حال باکیفیت است. بنابراین می‌توانید با هزینه کمتری یک کفپوش با ویژگی‌های خاص داشته باشید و در صورت نیاز به تعویض نیز نگرانی بابت هزینه آن نخواهید داشت. برخی اینطور برآورد می‌کنند که هزینه دوبار خرید موکت اداری و نصب آن برابر با یکبار خرید و  نصب انواع دیگر کفپوش نظیر سنگ یا پارکت است. همین موجب می‌شود موکت اداری در لیست گزینه‌های انتخابی برای دفاتر اداری قرار بگیرد.

چطور از موکت اداری مراقبت کنیم؟

در هر حال در کنار تمامی مزیت‌هایی که سفارش موکت اداری خواهد داشت، همانند هر چیز دیگری معایبی نیز دارد. هرچند معایب آن بدون راه حل نیستند. مهم‌ترین مساله‌ای که خرید موکت اداری ممکن است بهمراه داشته باشد نحوه تمیز کردن و نگهداری از آن است. محیط‌های اداری فضاهای پرترددی هستند که افراد زیادی در فصول مختلف با کفش‌های گوناگون روی آن راه می‌روند. از آنجایی که نمی‌توان به راحتی سایر کفپوش‌ها با یک تی کشیدن، موکت را تمیز کرد، مراقبت آن به یک چالش تبدیل می‌شود.

پیش از هر چیزی هنگام خرید موکت اداری به قابل شستشو بودن و گارانتی داشتن آن توجه کنید. گارانتی موکت می‌تواند شما را از دردسرهای زیادی نجات دهد. جدا از آن برای مراقبت از موکت اداری لازم است این کفپوش به صورت روزانه جاروبرقی شود. در صورتیکه چیزی روی موکت ریخت همان موقع تمیز شود تا لکی از آن باقی نماند و هیچ وسیله‌ای روی آن کشیده نشود که موجب پارگی موکت شود. همچنین بخارشوی کردن موکت به صورت روزانه نیز می‌تواند از حد بسیار زیادی از آلوده شدن آن جلوگیری کند.

قیمت موکت

قیمت موکت اداری چقدر است؟

موکت‌ها با توجه به جنس، کیفیت و حتی طرحی که ارائه می‌شوند قیمت‌های مختلفی دارند. شرایط گارانتی و نصب نیز از جمله مواردی هستند که ممکن است به روی قیمت موکت اداری تاثیر بگذارند. بنابراین نمی‌توان هیچ رقمی را بعنوان قیمت موکت اداری اعلام کرد. بنابراین لازم است با توجه به مساحت اتاق، نوع موکتی که انتخاب می‌کنید به قیمت نهایی آن پی ببرید.

پیش از خرید موکت اداری از متخصصان مشاوره بگیرید.

خرید موکت اداری برای بسیاری از محیط‌هایی اداری یک گزینه بهینه و مناسب است. اگر هنوز نتوانسته‌اید به نتیجه نهایی برسید و هنوز سوالاتی درباره سفارش موکت اداری دارید حتما آن را از متخصصان و مشاوران شرکت‌های معتبر فروش موکت اداری بپرسید تا بتوانید بدون دردسر و دغدغه بهترین کفپوش را برای محیط اداری خود انتخاب کنید.

موکت زت با تجربه ارزشمندی که در طراحی و اجرای انواع موکت اداری، تجاری، مسکونی، هتلی و ... دارد، میتواند راهنمای خوبی برای شما در زمینه انتخاب موکت موردنظرتان باشد. این مجموعه امکان خرید موکت هتلی ، اداری، تجاری و ... را برای شما در طیفی گسترده و از برترین برندهای اروپایی و آمریکایی فراهم آورده است. جهت کسب هر گونه اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی از طریق وبسایت با زت کارپت در تماس باشید.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.