ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رپورتاژ آگهی

پادکست فارسی فوربو فصل پنجم؛ مهارت‌های نرم شامل چه مهارت‌هایی هستند؟

برای انجام دادن کارهای مختلف ما نیاز به یک سری مهارت اصلی داریم. مهارت‌هایی که بدون اطلاع درمورد آن‌ها، کار موردنظر ما قابل انجام نیست. به این دسته‌ها از مهارت‌ها، مهارت‌های اصلی یا به اصطلاح ...

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

برای انجام دادن کارهای مختلف ما نیاز به یک سری مهارت اصلی داریم. مهارت‌هایی که بدون اطلاع درمورد آن‌ها، کار موردنظر ما قابل انجام نیست. به این دسته‌ها از مهارت‌ها، مهارت‌های اصلی یا به اصطلاح مهارت‌های سخت (Hard Skills) گفته می‌شود.

اما این مهارت‌ها صرفا برای رسیدن به دستاوردهای مختلف کافی نیستند. در کنار این مهارت‌ها باید روی یک سری مهارت‌های دیگر هم کار کنیم. مهارت های نرم (Soft Skills) مهارت‌هایی هستند که پیش‌نیاز انجام دادن کارها نیستند ولی توی هر شغل و حرفه‌ای می‌توانند عامل موفق شدن یا نشدن ما باشن. مهارت‌های نرم مکمل مهارت‌های سخت هستند.

8 شاخه‌ی اصلی مهارت‌های نرم

 1. خودمدیریتی/ مدیریت زمان (Time Management): در این شاخه مهارت‌هایی مثل هدف‌گذاری، برنامه‌ریزی و اولویت‌بندی کارها قرار می‌گیرند.
 2. ارتباطات (Communication): در این شاخه مهارت‌های صحبت کردن در جمع، مهارت‌های ارتباط نوشتاری و کلامی، قصه‌گویی (استوری‌تلینگ) و ارائه کردن قرار می‌گیرند.
 3. مهارت‌های میان‌فردی (Interpersonal Skills): در این شاخه مهارت‌های گوش دادن موثر، همدردی کردن، مذاکره و نگرش مثبت قرار می‌گیرند.
 4. تطبیق‌پذیری (Adaptability): در این شاخه از مهارت‌های نرم مدیریت استرس، خودانگیزی و خوش‌بینی مطرح می‌شوند.
 5. حل مسئله (Problem Solving): در مهارت نرم حل مسئله موضوعات تفکر انتقادی، استدلال منطقی، آنالیز کردن و تصمیم‌گیری قرار دارند.
 6. کارگروهی (Teamwork): در این شاخه مهارت‌های همکاری کردن، هماهنگی و مدیریت تعارض قرار دارند.
 7. اخلاق کاری (Work Ethic): در این شاخه مهارت‌های نرم مسئولیت‌پذیری، حرفه‌ای‌گری، توجه به جزییات و نظم داشتن مطرح می‌شوند.
 8. رهبری (Leadership): ترسیم چشم‌انداز، راهنمایی و همراه کردن تیم، آموزش دادن و انگیزه دادن از مهارت‌های نرم شاخه‌ی رهبری هستند.

در سایت فوربو دسته‌بندی جدید مهارت‌های نرم جهت پرداختن بیشتر به این موضوع ایجاد شده است که در آن می‌توانید به مقالات مختلف در خصوص این مهارت‌ها دسترسی داشته باشید.

فصل پنجم پادکست فوربو

پادکست فوربو یک پادکست فارسی درباره‌ی دیجیتال مارکتینگ است. تا الان بیشتر از 85 قسمت از فوربو منتشر شده که شاخه‌های مختلف بازاریابی دیجیتال در هر کدام از قسمت‌های پادکست بررسی شده‌اند.

پخش فوربو از آبان 1397 شروع شده و توی هر قسمت اون در مورد موضوعات مربوط به بازاریابی، مدیریت کسب و کار اینترنتی، سئو، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی و رشد فردی صحبت میشه. این پادکست توسط رضا توکلی و سایت فوربو به صورت هفتگی پخش می‌شود.

در فصل پنجم پادکست فوربو با محوریت موضوع رشد فردی، سراغ مهارت‌های نرم رفتیم و توی هر قسمت یکی از این مهارت‌ها را بررسی می‌کنیم.

راه‌های شنیدن پادکست

پادکست فوربو بر روی همه‌ی اپلیکیشن‌های پخش پادکست منتشر شده و می‌توانید با جستجو کردن نام فوربو (Furbo) در سرویس‌هایی مانند:

 • اپل‌ پادکست (Apple Podcasts)
 • گوگل پادکست (Google Podcasts)
 • کست‌باکس (CastBox)
 • اسپاتیفای (Spotify)
 • آمازون موزیک (Amazon Music)
 • استیتچر (Stitcher)
 • پاکت‌کست (Pocket Cast)
 • پادبین (Podbean)

و... پادکست را دنبال کنید.

علاوه بر تمامی اپلیکیشن‌های پادگیر، از طریق صفحه‌ی اختصاصی پادکست فوربو می‌توانید به تمامی قسمت‌ها دسترسی داشته باشید. امکان پخش آنلاین و همین‌طور دانلود مستقیم فایل تمامی قسمت‌های منتشر شده‌ در سایت فوربو وجود دارد.

برای اطلاعات بیشتر درمورد پادکست فوربو و موضوع فصل پنجم، یعنی مهارت‌های نرم، می‌توانید به سایت فوربو مراجعه کنید.

Furbodm.com | Furbodm.com/podcast

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی