ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رپورتاژ آگهی

لیبل محصول چیست؟

لیبل پشت چسبدار تکه کاغذی مهم است که ارزش و اعتبار محصول را به مخاطبان منتقل می‌کند. بسیاری از تولید‌کنندگان محصولات مختلف، با آگاهی از ارزش و اهمیت لیبل، آن را روی محصولات خود درج ...

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

لیبل پشت چسبدار تکه کاغذی مهم است که ارزش و اعتبار محصول را به مخاطبان منتقل می‌کند. بسیاری از تولید‌کنندگان محصولات مختلف، با آگاهی از ارزش و اهمیت لیبل، آن را روی محصولات خود درج می‌کنند. به کمک اطلاعات روی لیبل هرآنچه که باید درباره محصول بدانید را به‌دست خواهید آورد.

اغلب تولیدکنندگان تازه‌کار بدون توجه به این‌که لیبل چیست و چه کاربردی دارد، محصولات خود را روانه بازار می‌کنند. این اقدام معمولا موجب شکست کسب‌و‌کارها در قدم اول خواهد شد. بر این اساس حتما در ابتدا بدانید که لیبل محصول چیست و سپس آن را بر اساس حرفه خود انتخاب کنید.

لیبل هیچ ربطی به بسته‌بندی محصول ندارد. بسته‌بندی‌ها می‌توانند انواع آرم، لوگو، آدرس و تصاویر کسب‌و‌کار مورد نظر را به‌همراه داشته باشند؛ درحالی‌که لیبل محصول اطلاعاتی درباره خود محصول و یا محتوای درون آن را در بر می‌گیرد. لیبل محصول قادر به تبلیغ برند و آرم مورد نظر است.

اهمیت استفاده از لیبل محصول در چیست؟

صاحب هر کسب‌و‌کاری که باشید باید تولیدات خود را با لیبل مخصوص به بازار عرضه کنید. فرقی ندارد تولیدات شما لباس باشد یا ابزاهای کامپیوتری، وجود لیبل به مخاطب نشان می‌دهد که محصول شما خاص و درجه یک است. اطلاعات روی لیبل آگاهی مخاطب درباره محصول شما را بالا خواهد برد.

یکی از دلایل اهمیت لیبل چیست را می‌توان ایجاد امنیت تولیدات معرفی کرد. در واقع با کمک اطلاعات درج‌شده روی لیبل که حاوی برند، آرم، اسم و... از کسب‌و‌کار شما است، به‌راحتی و با کم‌ترین هزینه تخصص خود را در سطح وسیعی معرفی می‌کنید. هیچ‌گاه اهمیت لیبل را دست کم نگیرید، این ابزار کوچک تبلیغاتی قادر است کسب‌و‌کار شما را به اوج شهرت برساند.

کاربرد لیبل محصول چیست؟

تمام کسب‌و‌کارهایی که محصولی را به فروش می‌رسانند، نیازمند لیبل محصول هستند. بر این اساس، سوال لیبل چیست و چه کاربردی دارد را بهتر می‌توان پاسخ داد. کافی است به محصولاتی تا برندهای مطرحی که در سطح دنیا توزیع می‌شوند را در نظر گرفت؛ این محصولات از جایگاه مطرح و متنوعی برخوردار هستند. بنابراین در پاسخ به سوال کاربرد لیبل محصول چیست می‌توان موارد به موارد زیر اشاره کرد:

 • شناسایی و اعتبار محصول

آیا می‌دانید ماهیت اصلی لیبل چیست و چه کاربردی دارد؟ بله، تمرکز بر برند و آرم هر تخصص از اصلی‌ترین دلایل اهمیت لیبل به‌شمار می‌رود. لیبل به شناسایی محصول کمک می‌کند. به کمک این وسیله مهم محصول و تولیدات شما در سطح بزرگ‌تری از جمله کشور و حتی جهان شناسایی و معرفی خواهد شد.

 • آگاهی‌رسانی درباره محصول

کسب اطلاعات و آگاهی درباره محصول یکی از نکات مدنظر مصرف‌کنندگان است. اینکه هدف از تولید لیبل محصول چیست را می‌توان در آگاهی‌رسانی درباره محصول خلاصه کرد. ارائه اطلاعات درباره محصول و بازاریابی آن را می‌توان از مهم‌ترین دلایل اهمیت تولید لیبل به‌شمار آورد. کسب اطلاعات درباره محصول از طریق اطلاعات روی لیبل به مخاطب کمک می‌کند تا به‌درستی و با اطمینان کامل دست به انتخاب بزند.

.  

 • تبلیغ حرفه و تخصص

اگر با این سوال مواجه شدید که یکی از فواید مهم کاربرد لیبل محصول چیست؟ تبلیغ و بازاریابی محصولات را می‌توان از فواید مهم آن به‌حساب آورد. اطلاعات روی لیبل نوعی تبلیغ ارزان برای محصول شما به‌حساب می‌آیند و در عین حال از تاثیر بسیار قابل توجهی برخوردار است. تبلیغ محصول به وسیله لیبل در شناسایی کسب‎و‌کار شما بسیار مفید خواهد بود؛ بنابراین بهتر است آن را دست کم نگیرید.

مزایای استفاده از لیبل محصول چیست؟

درج اطلاعات روی لیبل محصول در تمام کشورها مهم و قابل توجه است. اهمیت لیبل به‌حدی است که بدون درج آن هیچ محصولی اجازه عرضه در بازار را نخواهد داشت. عرضه محصولات بدون لیبل در تمام کشورها غیر قانونی است. لیبل به محصول ارزش و اعتبار می‌دهد؛ به‌حدی‌که هیچ تولیدکننده‌ای از آن غافل نمی‌شود. به‌طور کلی مزایای استفاده از لیبل را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 • نحوه استفاده از محصول

یکی از مزایای لیبل محصول چیست؟ بله، چگونگی استفاده از محصول را می‌توان اصلی‌ترین مزیت لیبل دانست. اطلاعات روی لیبل به مخاطب نشان می‌دهند که چگونه از محصول استفاده کند. نحوه استفاده از محصول یک اصل مهم و ضروری است که باید توسط تولید کننده روی لیبل درج شود.

برای مثال نحوه استفاده از داروها یکی از مزایای لیبل است که باید توسط تمام تولید‌کنندگان و داروسازان رعایت شود. دورنگه‌داشتن دارو از دست کودکان، درجه دمای مناسب برای نگه‌داری آن، نحوه استفاده روزانه یا هفتگی آن و... همگی از موارد مهم دستوری است که به‌کمک لیبل محصول به مخاطب عرضه می‌شود.

 • تشخیص محصول و بسته‌بندی

برخی از تولید‌کنندگان نمی‌دانند که این مزیت لیبل چیست و چه کاربرد اساسی در کسب‌و‌کارشان خواهد داشت؛ به‌همین دلیل بدون دقت به این نکته بسته‌بندی‌های خود را به بازار عرضه می‌کنند. به کمک اطلاعات روی لیبل می‌توان محصول و بسته‌بندی هر شرکت یا سازمانی را از بقیه متمایز کرد.

اطلاعات روی لیبل که شامل آرم، لوگو و نام تولید‌کننده آن است امکان تفکیک راحت‌تر محصول و بسته‌بندی را از سایر محصولات مشابه آن فراهم می‌کند. برای مثال بسیاری از شرکت‌های دارویی از بسته‌بندی‌های مشابه استفاده می‌کنند؛ اما آن‌چه که باعث تمایز این بسته‌بندی‌ها می‌شود برچسب و اطلاعات روی لیبل است.

 • طبقه‌بندی تولیدات و محصولات

یکی از وظایف مهم لیبل چیست؟ طبقه بندی محصولات در ردیف‌های مشابه از مهم‌ترین وظایف لیبل به‌حساب می‌آید. در واقع اطلاعات روی لیبل این قابلیت را فراهم می‌کنند تا هر محصول را در ردیف محصولات مشابه‌اش قرار داد. این کار نظم و ترتیب خاصی به محصولات می‌دهد که نتیجه آن سرعت بخشی به کارها خواهد بود.

 • جذب مشتری

از دیگر مزایای لیبل محصول که اغلب تولیدکنندگان را به طراحی و زیباسازی لیبل ترغیب می‌کند، قدرت آن در جلب مشتری است. ظاهر لیبل محصول این قابلیت را دارد تا هر مخاطبی با هر سلیقه‌ای را در نگاه اول به خود جلب کند. مخاطب تنها با دیدن جملاتی مانند قرعه‌کشی یا تخفیف ویژه روی لیبل به‌راحتی ترغیب می‌شود و محصول شما را خریداری خواهد کرد.

 • تذکرات مهم

از دیگر مزایای اطلاعات روی لیبل، تذکرات مهمی است که توسط آن به مخاطب منتقل می‌شود. هشدارهای مهمی مانند هشدار خطر، تاریخ انقضا، نحوه بازکردن محصول و... توسط لیبل به مخاطب عرضه خواهد شد.

با انواع لیبل محصول آشنا شوید

 • لیبل پشت چسب‌دار

این لیبل در عین سادگی قابل چاپ در انواع طرح و سایز است. لیبل کاغذی یا پشت چسب‌دار را به‌عنوان متنوع‌ترین نوع لیبل در ساخت محصولات می‌شناسند. قیمت چاپ لیبل پایین نسبت به سایر نمونه‌ها آن‌را به یکی از پرکاربردترین لیبل‌ها تبدیل کرده است.

 • لیبل پی‌وی‌سی

این نوع لیبل بسیار مقاوم و ماندگار هستند بصورت پلاستیکی و به‌عنوان یک لیبل کاربردی برای محصولاتی با تاریخ انقضا طولانی‌مدت استفاده می‌شوند.

 • لیبل شفاف  ( شیشه ای )

از این لیبل جهت درج روی محصولاتی استفاده می‌شود که تولید‌کننده قصد دارد شی یا محتویات داخل محصول قابل مشاهده باشد.

 • لیبل گچی

از آن‌جا که این نوع لیبل با دستکاری‌شدن سریعا تکه‌تکه می‌شود، از آن برای ضمانت و تامین سلامت کالا استفاده می‌کنند.

 • لیبل متالایز

لیبل متالایز از جنس آلیاژ آلومینیوم تولید شده و جنس آن مشابه با فلز‌ براق به رنگ نقره ای و طلایی است . این برچسب معمولا به 2 رنگ نقره‌ای و طلایی بوده و به صورت ورق متالایز و یا کاغذ چسبدار روکش شده متال می باشد

چرا می‌توانید برای چاپ لیبل محصول به ما اعتماد کنید؟

نام بهترین مرکز برای چاپ لیبل چیست؟ مجموعه شبکه چاپ از قدمتی بالا در این زمینه برخوردار است و به کمک کارشناسان حرفه‌ای به شما عزیزان خدمت‌رسانی می‌کند. کیفیت بالای چاپ، گارانتی چاپ، استفاده از مواد باکیفیت، تکرار چاپ یا قیمت مناسب، سرعت بالا در چاپ اطلاعات روی لیبل از جمله مزایای همکاری با شبکه چاپ به‌شمار می‌روند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی