ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رپورتاژ آگهی

تنظیمات هندزفری سیمی در اندروید چگونه است؟

اگر از جزئیات تنظیمات هنذزفری سیمی در اندروید اطلاع ندارید تا انتهای این مطلب با ما همراه شوید.

واحد تبلیغات
نوشته شده توسط واحد تبلیغات | ۲۴ شهریور ۱۴۰۱ | ۱۴:۳۰

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

با اتصال هندزفری سیمی به موبایل خود می توانید خدمات و سرویس های جدیدی که روی موبایلتان فعال می شود را مورد استفاده قرار دهید. البته اغلب تنظیمات هندزفری بلوتوثی روی موبایل با چالش همراه است، اما گاهی ممکن است به استفاده از تنظیمات هندزفری سیمی هم احتیاج داشته باشید. اگر از جزئیات تنظیمات هنذزفری سیمی در اندروید اطلاع ندارید تا انتها با ما همراه شوید.

چرا جک 3.5 میلی متری در برخی موبایل ها وجود ندارد؟

اتصال موبایل به هندزفری سیمی به آسانی صورت می گیرد؛ این اتصال معمولاً از طریق جک سیم هندزفری و پورت جک هدفون موبایل انجام می شود اما در برخی موارد ممکن است هندزفری را از محل پورت ورودی موبایل متصل کنید. در برخی گوشی های جدید که جک هدفون وجود ندارد، می توان از یک تبدیل برای اتصال هندزفری استفاده کرد؛ اما هندزفری های سازگار با USB تایپ C هم وجود دارند.

اصلی ترین علت اینکه کمپانی ها جک هدفون را از روی موبایل حذف می کنند این است که مردم را به استفاده از هندزفری های بلوتوثی تشویق کنند؛ این هندزفری ها راحت تر به موبایل متصل می شوند و تنظیمات دلخواه هم دارند. با این وجود برخی افراد هنوز ترجیح می دهند از هندزفری سیمی جک 3.5 میلی متری یا هندزفری های جدید با پورت یو اس بی استفاده کنند.

انواع تنظیمات هندزفری سیمی

بسیاری از افراد حتی نمی دانند که تنظیماتی برای هندزفری بلوتوثی در موبایل های اندروید وجود دارد که می تواننند با آن عملکرد هندزفری را مطابق میل خود تغییر دهند. در تنظیمات موبایل هوشمند شما بخشی برای دسترسی به تنظیمات هندزفری سیمی وجود دارد که با آن می توانید عملکردهای مختلف آن را مطابق میل خود تنظیم کنید. پس از خرید هندزفری با قیمت مناسب  میتوانید آن را یه یکی از روش های زیر تنظیم کنید:

تنظیمات صدای گوشی راست و چپ هندزفری

در شرایط عادی دوست داریم صدای گوشی راست و چپ دقیقاً به یک اندازه باشد. اما در برخی شرایط ممکن است مایل باشیم صدا را تنها از گوشی بشنویم یا اینکه صدای یکی از گوشی ها نسبت به دیگری بلندتر باشد. به این منظور می توانید مراحل زیر را انجام دهید:

  1. وارد سیستم تنظیمات (Setting) موبایل خود شوید.
  2. مسیر Accessibility> Hearing را انتخاب کنید.
  3. با تغییر در گزینه  Left/ Right Sound Balance می توانید صدای هر یک از گوشی های دلخواهتان را کم و زیاد کنید.

 این تنظیمات برای افرادی که موبایل اندروید دارند کاربردی است. زمانی که صدای یک گوشی اذیتتان می کند و یا حتی احساس می کنید صدای یکی از گوشی ها کمتر است، بهتر است این تنظیمات را بررسی کنید.

تنظیم اکولایزر صدا هندزفری سیمی

برای افرادی که از هندزفری های حرفه ای و باکیفیت برای گوش دادن به موسیقی یا بازی کردن استفاده می کنند، جزئیات مربوط به صدای هندزفری حائز اهمیت است. امکان تنظیمات صدای موزیک روی پروفایل های مختلف وجود دارد. شما می توانید جزئیاتی مثل بیس موزیک را کم و زیاد کنید و فرکانس های مختلف آن را تغییر دهید که اصطلاحاً به آن اکولایزر صدا می گویند. به این منظور می توانید مراحل زیر را انجام دهید:

  1. وارد قسمت Setting موبایل خود شوید.
  2. مسیر Sounds and Notifications> Advanced Sound Setting> Sound Effects را طی کنید
  3. با دسترسی به منوی اکولایزر تنظیمات را به حالت دستی تبدیل کنید
  4. فرکانس های مختلف را به اندازه دلخواه تنظیم کنید

توجه داشته باشید که این تنظیمات هندزفری سیمی تنها با اتصال هندزفری به درگاه آن فعال می شود. همچنین برخی پروفایل های آماده نیز وجود دارند که فرکانس های مختلف صدا را مطابق با استانداردهایی خاص تغییر می دهند تا موزیک به صورت شخصی سازی شده پخش شود.

حل مشکل کم و زیاد شدن صدای هندزفری سیمی روی موبایل

زمانی که با مشکل کم و زیاد شدن و ثابت نماندن صدای هندزفری در موبایل خود مواجه می شوید و از سالم بودن هندزفری هم اطمینان دارید، می توانید از طریق قسمت Developers Options آن را حل کنید. به منظور وارد شدن به این بخش باید وارد بخش About Phone در تنظیمات موبایل شوید و مسیر Build Number را حداقل هفت بار پشت سر هم لمس کنید. پس از فعال شدن Developers Options باید گزینه Disable Absolute Volume را فعال یا غیر فعال کنید و بعد هندزفری را امتحان کنید. پس از انجام این مراحل احتمالاً مشکل هندزفری شما حل شده است.

سوالات متداول در مورد تنظیمات هندزفری سیمی در اندروید

مشکل کم بودن صدای هندزفری سیمی چیست؟

گاهی ممکن است صدای هندزفری به دلیل مشکلات نرم افزاری با اختلالاتی مواجه شود. شما می توانید مراحلی را که مربوط به حل کردن مشکل کم و زیاد شدن صدای هندزفری بود تکرار کنید و بعد میزان صدای آن را بررسی کنید. این گزینه اغلب باگ ها و مشکلات نرم افزاری مربوط به صدای هندزفری را از بین می برد.

چطور می توانم از هندزفری برای پاسخ به تماس ها استفاده کنم؟

برای برقراری تماس با هندزفری سیمی کافی است آن را به موبایل خود متصل کنید؛ در صورتی که میکروفون هندزفری با موبایل شما سازگار باشد امکان صحبت کردن با هندزفری را به شما می دهد.

در نهایت باید اضافه کنیم که هندزفری های بلوتوثی باکیفیت با قابلیت های جدید و کیفیت صدای خیره کننده خود گزینه بسیار بهتری نسبت به هندزفری های سیمی هستند؛ چرا که امکان آسیب به سیم هندزفری بسیار زیاد است و هندزفری ها به همین دلیل خراب می شوند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی