ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رپورتاژ آگهی

معرفی وب‌سرویس‌های کاربردی پادیوم

در این مقاله می‌خواهیم در مورد وب‌سرویس‌های کاربردی پادیوم صحبت کنیم. وب‌سرویس‌ها از زمان معرفی به دنیای دیجیتال توانسته‌اند فضای کسب‌و‌کارهای دیجیتال را تغییر دهند. سرمایه‌گذاری کلان و تاسیس بخش‌های مجزا برای وب‌سرویس‌ها توسط غول‌های ...

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

در این مقاله می‌خواهیم در مورد وب‌سرویس‌های کاربردی پادیوم صحبت کنیم. وب‌سرویس‌ها از زمان معرفی به دنیای دیجیتال توانسته‌اند فضای کسب‌و‌کارهای دیجیتال را تغییر دهند. سرمایه‌گذاری کلان و تاسیس بخش‌های مجزا برای وب‌سرویس‌ها توسط غول‌های بزرگی نظیر گوگل و آمازون، اهمیت آن‌ها برای توسعه کسب‌و‌کارها را مشخص می‌کند. با وجود APIها، وب‌سرویس‌ها توانسته‌اند طیف بزرگی از خدمات را ارائه دهند، و به هدف نهایی کسب‌و‌کارهای خدمات محور، یعنی ایجاد یک تجربه کاربری خوب و لذت‌بخش، کمک بسزایی کنند. اما قبل از معرفی وب‌سرویس‌های پادیوم، باید ببنیم وب‌سرویس چیست؟ چه انواعی دارد؟ و چطور کار می‌کند؟

وب‌سرویس‌های پادیوم

پادیوم به عنوان یک بازارچه API و خدمات دیجیتال، خدمات مختلفی برای تسهیل روند راه‌اندازی و توسعه کسب‌و‌کارها بر بستر فضای دیجیتال را ارائه می‌دهد. پرکاربردترین وب‌سرویس‌های پادیوم شامل موارد زیر است:

 • وب‌سرویس‌های احراز هویت
 • وب‌سرویس‌های بانکی
 • وب‌سرویس بیمه
 • وب‌سرویس‌های مالی
 • وب‌سرویس‌های نقشه و حمل‌و‌نقل
 • وب‌سرویس‌های پرداخت

که در ادامه به توضیح هر کدام می‌پردازیم.

وب‌سرویس‌های احراز هویت

وب سرویس احراز هویت شامل خدمات متنوعی مانند استعلام اطلاعات هویتی فرد با استفاده از تاریخ تولد و کد ملی، احراز هویت تصویری کاربران، تطابق اطلاعات اتباع خارجی، ورود یکپارچه، تشخیص اسناد هویتی و دریافت آدرس با استفاده از کد پستی است. برخی از این خدمات با توجه به دامنه کاربرد و میزان حساسیت اطلاعات، تنها در اختیار درخواست‌کننده‌های دارای مجوز قرار می‌گیرد.

اگر کسب‌و‌کار شما نیاز به تطبیق اطلاعات کاربران و احراز هویت دارد (برای مثال سرویس‌های ارائه‌دهنده وام و اعتبار) و یا نیاز به یک سیستم ورود یکپارچه دارید، وب سرویس‌های احراز هویت پادیوم می‌تواند روند تایید اعتبار اطلاعات داده شده را سرعت ببخشد.

وب‌سرویس‌های بانکی

بانک پاسارگاد به عنوان یکی از بانک‌های فعال در عرصه ارائه خدمات دیجیتال، سرویس‌های مختلفی نظیر استعلام چک، انتقال وجه پایا و ساتنا، گزارش اطلاعات سپرده، انتقال وجه سپرده، حساب دیجیتال، پیچک و تطبیق شماره حساب و شبا با کد ملی را ارائه می‌دهد که شما می‌توانید با استفاده از وب‌سرویس بانک پاسارگاد پادیوم، آن‌ها را دریافت کنید.

برای مثال اگر شما یک اپلیکیشن خدمات پرداخت و انتقال وجه دارید، می‌توانید به راحتی و به وسیله وب‌سرویس بانک پاسارگاد، تمام خدمات لازم را به مشتریان خود ارائه دهید. تمام این سرویس‌ها به صورت یکپارچه ارائه می‌شوند و دیگر لازم نیست نگران سازگاری آن‌ها با یکدیگر باشید.

وب‌سرویس بیمه

بیمه عمر یکی از بیمه‌های پر استفاده در صنعت بیمه است که در سال‌های اخیر مورد توجه مردم قرار گرفته است. اگر شما یک اپلیکیشن ارائه خدمات بیمه دارید، می‌توانید با استفاده وب‌سرویس بیمه پادیوم خدمت بیمه عمر پاسارگاد را به خدمات خود اضافه کنید.

این وب‌سرویس خدمات زیر را به کاربران ارائه می‌دهد:

 • تعداد قسط های وام پرداخت نشده
 • لیست اقساط پرداخت شده وام
 • نمایش ذخیره ریاضی بیمه نامه
 • نمایش تعداد قسط و تاریخ سررسید آخرین قسط حق بیمه
 • نمایش تعداد قسط و تاریخ سررسید آخرین قسط وام
 • ورود کاربر به سیستم و مشاهده بیمه نامه ها
 • مشاهده شماره موبایل بیمه گذار
 • وضعیت بیمه نامه (فعال یا غیرفعال بودن)
 • دریافت لیست اقساط حق بیمه عمر که پرداخت شده اند
 • لیست اقساط پرداخت نشده حق بیمه
 • درج رکورد قسط حق بیمه پرداخت شده با اپ در دیتابیس شرکت

وب‌سرویس‌های مالی

هر کسب‌و‌کار آنلاینی در مرحله‌ای از ارائه خدمات خود نیاز به انجام تبادلات مالی با همکاران، شرکا و یا مشتریان دارد. وب‌سرویس‌های مالی پادیوم با ارائه سرویس‌های گوناگون مانند انتقال وجه پل، پرداخت کسب‌و‌کارهای واسط، استعلام سابقه بانکی، تسویه حساب دیجیتال، برداشت مستقیم و اعتبار اختصاصی فرایند تراکنش‌های مالی را برای کسب‌و‌کارها بیش از پیش آسان کرده است. لیست وب‌سرویس‌های مالی مهم پادیوم به شرح زیر است:

برداشت مستقیم

یا سرویس دایرکت دبیت که به کسب‌و‌کارها اجازه می‌دهد با اجازه کاربر و طی بازه‌های مشخص‌شده، به صورت خودکار هزینه خدمات را از حساب کاربر برداشت کند. وب سرویس دایرکت دبیت

اعتبار اختصاصی

یک راهکار جامع برای ایجاد یک شبکه اعتبار داخلی بین کسب‌و کار و کاربران که دست آن‌ها را برای دریافت خدمات بیشتر باز می‌گذارد.

خدمات پرداخت کارتابلی

با کمک این سرویس می‌توانید امکان ایجاد تایید‌کننده‌های مختلف برای تراکنش‌های مالی را به کسب‌و‌کار خود اضافه کنید.

سرویس تسهیلات

که امکان پرداخت به صورت اقساطی را برای مشتریان شما فراهم می‌اورد. به کمک این سرویس فرایند تقسیطُ دریافت و تایید قسط‌ها به صورت خودکار انجام می‌شود.

تسویه‌حساب دیجیتال

با سرویس تسویه‌حساب دیجیتال می‌توانید در هر زمانی مانده حساب دیجیتال خود را به هر بانکی که نیاز داشتید، تسویه کنید. به این ترتیب انتخاب‌های بیشتری برای تسویه‌حساب و گردش مالی خواهید داشت.

سرویس استعلام سابقه بانکی

مجموعه سرویس‌های سمات، صیاد و بدهی پادی که وضعیت کاربران را از نظر بدهی بانکی، چک برگشتی و میزان اعتبار در شبکه بانکی می‌سنجد. به طور ویژه کسب‌و‌کارهایی که قصد ارائه اعتبار و یا خدمات پرداخت اقساطی دارند، می‌توانند از این سرویس برای اعتبارسنجی مشتریان خود استفاده کنند.

وب‌سرویس‌های نقشه و حمل‌و‌نقل

کسب‌و‌کارهای مبتنی بر حمل‌و‌نقل مانند فروشگاه‌های آنلاین و یا سرویس‌های خدماتی، به وب‌سرویس‌های نقشه و حمل‌و‌نقل نیاز دارند. این نیاز می‌تواند خیلی ساده باشد، مانند سرویس مکان‌یابی برای پیدا کردن محل مشتری و یا پیچیده‌تر، مانند سرویس ترافیک برای تعیین بهترین مسیر و سرویس حمل‌و نقل برای ارسال کالا به مشتریان؛ در هر صورت، وب‌سرویس‌های پادیوم می‌توانند نیازهای کسب‌و‌کار شما برطرف کنند.

وب‌سرویس‌های پرداخت

وب‌سرویس‌های پرداخت مانند تسهیم در فروش، پرداخت آنلاین و صدور فاکتور قلب کسب‌وٰکارهای دیجیتال را تشکیل می‌دهند. با استفاده از سرویس‌های پرداخت می‌توانید به راحتی وجه را از مشتری دریافت کنید، مبلغ دریافتی را به طور خودکار بین خودتان و ذی‌نفعان دیگر تقسیم (برای مثال زمانی که یک پلتفرم ارائه خدمات دارید که نقش واسطه را بین مشتری و ارائه‌دهنده خدمات بازی می‌کند) و به صورت جداگانه یا کلی و طی یک فرایند خودکار، فاکتور مربوط به تراکنش را صادر کنید. 

با پادیوم پازل کسب‌و‌کار خود را بچینید

پادیوم یک بازارچه API و پلتفرم دوسویه است که خدمات متنوعی را در قالب API و وب‌سرویس ارائه می دهد. در حال حاضر خدمات‌دهنده‌گان بزرگی ماننند بانک پاسارگاد، همراه اول، ایساج، دادمان، عصر داده، نظام پزشکی، شهرداری مشهد و… سرویس‌های خود را در پادیوم ارائه می‌کنند و شما می‌توانید با ثبت‌نام در پادیوم، از تمام این خدمات استفاده کنید. مزیت پادیوم اسن است که دیگر شما به طور مستقیم با ارائه‌دهندگان در تماس نیستید و تمام مشکلات و تقاضاهای شما از طریق پادیوم پیگیری میشود. برای مثال اگر شما از سرویس‌های بانک پاسارگاد و همراه اول به طور هم‌زمان استفاده می‌کنید، دیگر لازم نیست تا با هر کدام جداگانه در ارتباط باشید. همچنین کارشناس‌های فنی پادیوم آماده هستند تا در تمام مراحل ثبت‌نام و پیاده‌سازی سرویس‌ها، شما را راهنمایی کنند.

برا آشنایی بیشتر با خدمات پادیوم می‌توانید از وب‌سایت پادیوم بازدید کنید و یا با شماره ۰۲۱-۸۹۵۱۸۹۸۹ تماس بگیرید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی