ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رپورتاژ آگهی

جریب، دستیار هوشمند کشاورزی

کشاورزی در یک دهه گذشته شاهد تغییرات ملموسی به واسطه حسگرها، اپلیکیشن ها، هوش مصنوعی، فناوری GPS و تصویربرداری هوایی و پهپادی بوده است. استفاده از این فناوری ها و کشاورزی دقیق و سیستم های ...

واحد تبلیغات
نوشته شده توسط واحد تبلیغات | ۳ دی ۱۴۰۱ | ۱۱:۰۰

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

کشاورزی در یک دهه گذشته شاهد تغییرات ملموسی به واسطه حسگرها، اپلیکیشن ها، هوش مصنوعی، فناوری GPS و تصویربرداری هوایی و پهپادی بوده است. استفاده از این فناوری ها و کشاورزی دقیق و سیستم های رباتیکی به کسب و کارها این برتری را می دهد که سود دهی بیشتری داشته باشند و بهینه تر و امن تر باشند. 

همزمان این صنعت شاهد چالش های بزرگی مانند افزایش هزینه های تامین مواد، کاهش نیروی انسانی متخصص و تغییر سلیقه و اولویت های مصرف کنندگان در جهان است. در یک دهه گذشته فناوری های کشاورزی شاهد افزایش چشمگیر در سرمایه گذاری در این صنعت بوده است به طوری که در 5 سال گذشته حجم سرمایه گذاری در این حوزه به 6.7 میلیارد دلار می رسد در حالی که این عدد فقط برای 1 سال گذشته 1.9 میلیارد دلار بوده است.

استفاده از تکنولوژی کشاورزی در ایران نیز از این قاعده جهانی مستثنی نبوده و شرکت های دانش بنیان و فناور بسیاری پا به عرصه ارایه فناوری های نوین کشاورزی کرده اند. از جمله آنها می توان اپلیکیشن های هوشمند کشاورزی یا پهپادهای تصویربرداری هوایی برای نظارت بر باغات و زمین های کشاورزی را نام برد.

یکی از این اپلیکیشن های باغداری و کشاورزی که از سال 99 با یک تیم خبره کار خود را شروع کرده است، نرم افزار جریب است. Jereeb.com با هدف کمک به باغداران و کشاورزان سعی بر این دارد تا با توسعه یه بستر آنلاین و هوشمند، مشکلات کشاورزان و باغداران را برطرف کند.

اپلیکیشن مدیریت باغ جریب با به کارگیری آخرین فناوری های باغداری و کشاورزی، بستری آنلاین را توسعه داده است که به کشاورزان امکان مدیریت راحت تر باغات و زمین های کشاورزی را میدهد. تیم جریب در ابتدا به صورت تخصصی برای مدیریت باغات پسته شروع به کار کرد و هم اکنون صدها هکتار از باغات پسته تحت پوشش اپلیکیشن جریب هستند.

به گفته مدیرعامل و بنیان‌گذار جریب، هدف ما این است که بتوانیم دغدغه مدیریت صحیح باغ را از دوش باغدار برداشته و گامی موثر در جهت مدرن کردن مدیریت کشاورزی برداریم. در همین راستا می‌توان به ویژگی هایی مانند تصاویر سنجش از راه دور باغ اشاره کرد که نشان‌دهنده‌ی شاخص تراکم پوشش گیاهی (NDVI) و میزان رطوبت (Moisture-Index) است.

از جمله سایر ویژگی های اپ جریب میتوان به مدیریت رویدادهای باغات، تقویم باغبانی، مدیریت کاربران، دانشنامه آفات، بیماری‌ها، کمبود عناصر و اطلاعات جامع آب و هوایی اشاره کرد.

سامانه جریب در تازه‌ترین امکان خود امکان بارگذاری تصاویر پهپادی را نیز به بستر خود اضافه نموده که این ویژگی امکان نظارت دقیق‌تر باغ را به باغدار می‌دهد. نرم افزار جریب بر روی تمام تلفن‌های همراه و دسکتاپ در دسترس است.

جریب به عنوان یک نرم افزار هوشمند کشاورزی این توانایی را دارد که از زمین های چند صد هکتاری تا باغات شخصی و کوچک را مدیریت کند و برای خرده مالکین تا عمده مالکین کشاورزی راهکارهای موثر دارد. 

در انتها اگر شما به عنوان کشاورز یا باغدار قصد دارید تا قدمی موثر در متحول کردن فعالیت های کشاورزی و باغداری خود بردارید فقط کافیست به وب سایت جریب سر بزنید و به سادگی و به سرعت از مدیریت دقیق و مدرن باغات خود لذت ببرید. شروع به کار کردن با جریب فعلا رایگان است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی