ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رپورتاژ آگهی

ثبت شرکت و مراحل آن

با توجه به رشد صنایع گوناگون و اهمیت سازگاری با شرایط مختلف، شرکت ها همواره به پیمودن مراحل مختلفی در مسیر پیشرفت خود نیاز داشته اند. از مهم ترین و اساسی ترین مراحل موجود، ثبت ...

واحد تبلیغات
نوشته شده توسط واحد تبلیغات | ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۴:۴۵

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

با توجه به رشد صنایع گوناگون و اهمیت سازگاری با شرایط مختلف، شرکت ها همواره به پیمودن مراحل مختلفی در مسیر پیشرفت خود نیاز داشته اند. از مهم ترین و اساسی ترین مراحل موجود، ثبت شرکت است که با این کار شرکت شما به عنوان یک شرکت مستقل و فعال در زمینه مورد نظرتان شکل می گیرد.

ثبت شرکت

 در واقع شما باید همواره سعی کنید تا در چارچوب قانون موجود در زمینه کسب و کار خودتان اقدام به ثبت شرکت خود کنید تا بعداً دچار مشکلات دیگری نشوید. همچنین بهتر است به این موضوع هم توجه کافی داشته باشید که شرکت ها در انواع مختلفی قابل دسته بندی هستند. به عنوان مثال شما می توانید شرکت های سهامی خاص، سهامی عام، مسئولیت محدود، تعاونی و موارد مشابه دیگر را در نظر بگیرید. با توجه به ویژگی ها و محدودیت های هر یک از این شرکت ها، شما باید سعی کنید مناسب ترین و سازگار ترین نوع را برای ثبت شرکت مورد نظر خودتان انتخاب کرده و کسب و کار خودتان را راه اندازی نمایید. پس اولین قدم داشتن اطلاعات کافی در زمینه هر یک از این عناوین می باشد. در ادامه شما باید سعی کنید یک شرکت مناسب و قابل اعتماد را برای ثبت شرکت مورد نظرتان پیدا کنید. برای این کار به سوابق پیشین آن شرکت توجه کنید و سعی کنید از دیدگاه های مشتریان سابق آن ها بهره مند شوید. شرکتی می تواند بهترین خدمات را به شما ارائه دهد که از کارمندان با سابقه و همچنین کارنامه حقوقی بدون اشکال بهره مند باشد. همواره سعی کنید تا با آگاهی کامل از شرایط و مدارک مورد نیاز برای هر یک از انواع شرکت ها، شروع به کار کنید تا بتوانید در سریع ترین زمان ممکن به نتیجه برسید. در این راه از پیشنهادات و راهکار های افراد و صاحبان شرکت های مشابه نیز استفاده کرده و به دنبال سریع ترین و بهترین راه برای ثبت شرکت خود باشید.

مراحل ثبت شرکت

همانطور که می دانید، یکی از مهم ترین و اساسی ترین موارد برای شروع کار برند تجاری شما، ثبت شرکت شما محسوب می گردد. به همین دلیل هم شرکت های بسیاری سعی در ارائه خدمات ثبت شرکت در زمینه های مختلف می نمایند. اما برای اینکه بتوانید مسیر صحیح و کاملی را پیش روی خود داشته باشید، حتماً باید بدانید چه مراحلی در انتظار شما است و برای رسیدن به اهداف خودتان چه اهدافی را دنبال کنید. البته ممکن است بسته به شرکت مورد نظرشما مراحل مختلفی پیش روی شما باشد، اما دانستن شکل کلی کار می تواند به شما کمک کند تا مراحل ثبت شرکت را به بهترین نحو ممکن درک کنید. برای اینکه شما بتوانید اعتبار مناسبی برای شرکت خود ایجاد کنید، باید ابتدا نوع شرکت مورد نظرتان را انتخاب کنید. این مورد می تواند شرکت مسئولیت محدود، تضامنی، سهامی خاص و یا شاید سهامی عام باشد. در ادامه مراحل ثبت شرکت، بهتر است مدارک مورد نیاز خودتان را جهت تسریع مراحل بعدی آماده سازی و ارائه کنید. اطلاعات بیشتر درباره این مدارک را بسته به نوع شرکت انتخابی خودتان بررسی و اماده نمایید. بهتر است نام شرکت خود را به بهترین شکل ممکن انتخاب کرده و سپس مدارک ثبتی مورد نظر را امضاء نمایید. بعد از این کار شما می توانید مدارک مورد نظر را به اداره ثبت فرستاده و آگهی تاسیس دریافت کنید. همانطور که می بینید در صورتی که در این مسیر از افراد متخصص و آگاه در این زمینه استفاده کنید، با مشکلی مواجه نخواهید شد و به راحتی می توانید شرکت مورد نظر خودتان را به بهترین روش ممکن ثبت نمایید. حال که با مراحل ثبت شرکت آشنا شدید، بهتر است دست به کار شده و با ثبت شرکت مورد نظرتان، اعتبار و جایگاه ویژه ای به برند تجاری خود اعطا نمایید.

ثبت تغییرات شرکت

در آغاز فعالیت شرکت ها، صاحبان کسب و کار ها اقدام به ثبت شرکت خود می نمایند. اما در ادامه روند کاری آن شرکت ممکن است تغییرات و یا موارد مشابه دیگری نیز برای آن شرکت بوجود بیاید. مثلاً ممکن است شما نیاز به تغییر نوع فعالیت خودتان داشته باشید و یا حتی اعضا آن شرکت و یا نام برند مورد نظرتان دچار تغییراتی شود. به هر شکل این تغییرات باید به ثبت قانونی برسند تا شرکت شما دچار مشکلاتی در ادامه مسیر خود نشود.

البته بهتر است بدانید که این کار نیز همانند ثبت شرکت دارای مراحل مختلفی است که باید به صورت پیوسته و مرتب توسط افراد آگاه و با سابقه در این زمینه دنبال شوند. در غیر این صورت احتمال وجود اشکالات در روند قانونی ثبت تغییرات شرکت وجود خواهد داشت. برای ثبت تغییرات شرکت، شما حتماً نیاز به تنظیم صورتجلسه خواهید داشت و می توانید این متن را به صورت آنلاین در سامانه بارگذاری نمایید. این اطلاعات توسط سامانه بررسی و تایید می گردند.

همچنین شما برای پیمودن این روند نیاز به مدارک گوناگونی نیز خواهید داشت. بنابراین بهتر است برای شروع کار کارت ملی، اوراق مختلف شرکت و موارد دیگر را به همراه میزان سهام هر یک از سهامداران شرکت آماده سازی نمایید. همچنین بهتر است بدانید در صورتی که تمامی این مراحل را به درستی و به طور صحیح انجام داده باشید، به طور متوسط بعد از گذشت 10 روز تغییرات مورد نظر شما به ثبت خواهند رسید و به صورت قانونی تایید خواهند شد. پس با توجه به شرایط فعلی، شما برای شروع کار و پیمودن روند قانونی ثبت تغییرات شرکت مورد نظرتان باید تمام موارد را در نظر گرفته و با یک دید گسترده اقدام به شروع فعالیت نمایید. همانطور که می دانید در هر یک از این مراحل نیاز به هزینه های متفاوتی نیز خواهد بود، البته در صورتی که بخواهید خودتان و بدون کمک گرفتن از شرکت های دیگر این تغییرات را ثبت نمایید، هزینه های مورد نظر نیز کاهش خواهند یافت اما کار شما سخت تر خواهد بود. به همین منظور شما می توانید از افراد با سابقه و یا شرکت های فعال در این زمینه استفاده نمایید تا بتوانید در کمترین زمان ممکن تغییرات مورد نظرتان را به ثبت برسانید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی