ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رپورتاژ آگهی

سودآوری در روندهای نزولی با موقعیت فروش

یکی از کمبودهای پلتفرم‌های ایرانی تبادل رمزارز نبود امکان موقعیت فروش در این پلتفرم‌ها بوده است؛ حالا این امکان در نوبیتکس فراهم شده است. به گزارش روابط عمومی نوبیتکس، فروش تعهدی موقعیتی است که معامله‌گر برای ...

واحد تبلیغات
نوشته شده توسط واحد تبلیغات | ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ | ۱۱:۰۰

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

یکی از کمبودهای پلتفرم‌های ایرانی تبادل رمزارز نبود امکان موقعیت فروش در این پلتفرم‌ها بوده است؛ حالا این امکان در نوبیتکس فراهم شده است.

به گزارش روابط عمومی نوبیتکس، فروش تعهدی موقعیتی است که معامله‌گر برای سودآوری در روندهای نزولی بازار، مبلغی به عنوان وجه تضمین در کیف پول تعهدی خود در صرافی قفل می‌کند و به نوعی در اختیار استخر دارایی قرار می‌دهد؛ صرافی از استخر دارایی رمزارزی، معادل این مقدار وجه تضمین، وکالت فروش بیت‌کوین یا هر رمزارزی که تریدر قصد باز کردن پوزیشن فروش در آن را دارد، در اختیار او قرار می‌دهد.

کاربر متعهد می‌شود در یک بازه زمانی، بیت‌کوین یا هر رمز رمزارزی که وکالت آن را دریافت کرده به استخر دارایی وکالت‌دهنده بازگرداند و در واقع با پبش‌بینی روند نزولی بازار، بیت‌کوین را پس از دریافت وکالت فروش، می‌فروشد و با خرید بیت‌کوین در قیمت پایین، به تعهدات خود برای خرید مجدد عمل می‌کند. به این ترتیب با کاهش قیمت، معامله‌گر، بیت‌کوین بیشتری را با مقدار پولی که از فروش بیت‌کوین در اختیارش قرار گرفته بود، می‌خرد و ازاین طریق سود کسب می‌کند.

هر موقعیت فروش تا ساعت ۲۴ همان روز اعتبار دارد و بعد از آن تمدید می‌شود؛ تمدید وکالت حداکثر تا سی روز می‌تواند ادامه‌دار باشد. هر موقع که وکالت فروش تعهدی تمدید می‌شود، علاوه بر کارمزد تمدید که عددی ناچیز است، در صورتی که موقعیت فروش در سود باشد به ازای هر روز، ۳ درصد از سود معامله، به استخر دارایی وکالت‌دهنده تعلق می‌گیرد. این مبلغ به عنوان سهم سود وکالت‌دهنده در زمان بسته شدن موقعیت و تنها در صورت سود کردن کاربر دریافت می‌شود.

در صورتی که قیمت برخلاف پیش‌بینی معامله‌گر حرکت کند و افزایش یابد، کاربر برای بازگرداندن میزان رمزارزی که وکالت فروش آن را از پلتفرم گرفته باید مبلغ بیشتری بپردازد و این مبلغ از وجه تضمینی که در ابتدا در کیف پول تعهدی خود قرار داده برداشت می‌شود.

نحوه فعال کردن موقعیت فروش در نوبیتکس

برای شروع کار و باز کردن موقعیت فروش تعهدی در نوبیتکس، کاربر باید در ابتدا قابلیت فروش تعهدی را در پروفایل خود در نوبیتکس فعال کند. سپس مقدار مورد نظر خود را که باید حداقل سیصد هزار تومان باشد با ریال یا تتر به‌عنوان وجه تضمین در کیف پول تعهدی خود قفل ‌کند و در از آن، مقدار سیصد هزار تومان که با کسر کارمزد، ۲۹۷ هزار تومان می‌شود، وکالت فروش دریافت کرده و بعد وارد معامله فروش ‌شود.

این قابلیت مطابق با فروش تعهدی مصوب سازمان بورس و شورای فقهی بورس است که به تازگی در بازار ارزهای دیجیتال در ایران وارد شده است.

با ایجاد این امکان در نوبیتکس، کاربران ایرانی بازار ارزهای دیجیتال می‌توانند در پلتفرمی داخلی، از دو جهت بازار یعنی افزایش و کاهش قیمت سود کسب کنند. بدیهی است که ورود به این بازار نیازمند کسب آموزش‌های لازم و خودداری از وارد کردن بخش زیادی از دارایی به معاملات است.

علاقه‌مندان برای آموزش بیشتر و استفاده از فروش تعهدی می‌توانند به لینک وبینار آموزشی نوبیتکس مراجعه کنند.

منبع

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • ʜ ᴏ ᴊ ᴀ ᴛ
    ʜ ᴏ ᴊ ᴀ ᴛ | ۲۰ فروردین ۱۴۰۲

    آقا ما یه پولی تو نوبیتکس گذاشتیم نه میتونیم باهاش خرید کنیم نه برداشتش کنیم 😑

مطالب پیشنهادی