بررسی قیمت خرید آپارتمان در محله تهران‌نو [رپورتاژ آگهی]

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

رفت و آمد به تهران‌نو زمانی راحت تر شد که ایستگاه مترو شهید کلاهدوز از یک طرف و بی آر تی خیابان دماوند از طرف دیگر شروع به کار کردند.

برای همین سال ۸۹ قیمت خرید آپارتمان در تهران نو تکانی خورد و با افزایش نرخ همراه شد. ایستگاه خط چهار مترو به نام ایستگاه کلاهدوز در جنوب میدان لوزی قرار دارد و با سوار شدن این خط زرد رنگ شما را تا میدان انقلاب، سپس آزادی و در نهایت ارم سبز می برد.

حدودا هر متر آپارتمان در این منطقه برابر با ۴ تا ۵ میلیون تومان است. مثلا یک دو خوابه ۹۶ متری ۴۶۹ میلیون قیمت دارد. این واحد آسانسور، انباری و پارکینگ دارد و طبقه پنجم آن حدود ۷۰۰ هزار تومان گران تر به فروش رفته است.

با این حال همه افراد طرفدار زندگی کردن در محله ای با دسترسی بالا مترو بی آر تی مانند اینجا نیستند و ترجیح می دهند بیشتر از وسیله نقلیه شخصی استفاده کنند اما در محله پر رفت و آمدی زندگی نکنند. از طرف دیگر پیدا کردن سوییت در این محله کار راحتی نیست. نه اینکه پیدا نشود اما به خاطر قدیمی بودن بافت آن نسبت به محله های جدید تر تهران کمتر فرهنگ ساخت آپارتمان سوییت دار در آن جا افتاده است. از این رو قیمت معدود سوییت هایی هم که پیدا می شود نسبت به نقطه جغرافیایی این محله گران ست.

هر سوییت در این محله حدودا متری ۴ میلیون تومان است. بیشتر سوییت ها ۳۰ متری هستند و برای خریدشان باید حداقل ۱۲۰ میلیون تومان بودجه داشته باشید. اما اگر زوجی هستید که دنبال جایی با یک اتاق خواب در شرق می گردید می توانید به قیمت های تهران نو هم نگاهی بیاندازید.

خرید آپارتمان در تهران نو آن هم یک واحد نوساز کلید نخورده یک خوابه در چهارراه سبلان، ۲۷ متری اشراقی ۲۵۲ میلیون تومان به فروش گذاشته شده است. این قیمت ها نشان می دهد که خرید خانه در تهران نو نسبتا جای ارزانی نیست. البته واحدی که از آن حرف زدیم دارای پارکینگ، انباری، پاسیو و آسانسور است و واحدهای قدیمی یا کم امکانات تر را می توان مانند همه نقاط دیگر تهران با قیمت ارزان تری پیدا کرد. مثل واحد ۶۰ متری که در همان محله قرار دارد و با اینکه بازسازی شده اما عمر بنای آن به ۱۵ سال قبل بر می گردد. قیمت آن متری دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومان ارزیابی شده است.

یا اینکه یک واحد ۵۵ متری مشابه دیگری که کاملا مشابه آپارتمان های امروزی بازسازی شده به قیمت ۱۵۰ میلیون تومان در میدان چایچی به فروش می رود. اگر هم خانواده ای هستید که وسایلتان اجازه زندگی کردن در خانه زیر ۶۵ متر را نمی دهد بهتر است دیگر حداقل ۲۵۰ میلیون تومان جمع کرده باشید. در مسیل جاجرود یک خانه ۷۰ متری  داراری بالکن، پارکینگ و انباری ۳۰۰ میلیون تومان به فروش گذاشته شده است. با خرید آپارتمان در تهران نو هر وقت دلتان از دود و دم تهران زده شود سوار ماشین شده، استارت می زنید و سریع خودتان را به شمال کشور می رسانید.

معمولا در تهران از واحد های بالای ۷۰ متری دو خواب ساخته می شود. مثلا یک واحد ۷۸ متری نزدیک نارمک که ۹ سال هم سن دارد متری ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش گذاشت شده است. البته دو خوابه ای که در ۸۰ متر یا بیشتر ساخته شده باشد طبیعتا خیلی زیباتر از موردهای قبلی است.

مثلا یک ۸۰ متری بین مسیل جاجرود  بزرگراه باقری قرار دارد که اگرچه عمر بنای آن ۹ سال ساخت است اما کاملا بازسازی شده. پارکینگ، انباری و سیستم گرمایشی پکیج دارد. این آپارتمان از دستشویی ایرانی و فرنگی، آسانسور، دوربین مداربسته، آنتن مرکزی و آیفن تصویری هم برخوردار است. قیمت آن هم ۴۰۰ میلیون تومان ارزیابی شده.

حداکثر قیمت در بین خانه های سه خوابه ۱۲۰ متری ۸۰۰ میلیون تومان است. مثلا واحد ۱۲۷ متری دیگری هم در همان مسیل جاجرود ۸۰۵ میلیون تومان به فروش گذاشته شده است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟