ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رپورتاژ آگهی

تحولی بزرگ در صنعت ژنراتور ایران

تا قبل از سال ۱۳۵۸ و شروع جنگ بین ایران و عراق در داخل کشور هیچ مدل دیزل ژنراتوری به تولید نمی رسید و همه دیزل ژنراتور های موجود وارداتی بوده و از برند هایی ...

واحد تبلیغات
نوشته شده توسط واحد تبلیغات | ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۴:۳۰

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

تا قبل از سال ۱۳۵۸ و شروع جنگ بین ایران و عراق در داخل کشور هیچ مدل دیزل ژنراتوری به تولید نمی رسید و همه دیزل ژنراتور های موجود وارداتی بوده و از برند هایی همچون مرلیس بلک استون، ولوو و یا کاترپیلار بودند.

اما با آغاز جنگ و کمبود انرژی الکتریکی برای صنایع و خاموشی های بوجود آمده،‌نیاز شدیدی به دیزل ژنراتور ها برای تولید انرژی الکتریکی احساس شد.

اما به دلیل اینکه کشور درگیر جنگ بود و راه های دریایی در جنوب کشور نا امن بود، امکان رفع نیاز کشور به دیزل ژنراتور وجود نداشت و با دستور وزیر کشور وقت، تصمیم بر این شد که برای رفع خاموشی های کشور واردات دیزل ژنراتور از برند مرلیس بلک استون انجام شود.

دیزل ژنراتور های مذکور توسط شرکت ماهیار که تامین کننده لوازم یدکی دیزل ژنراتور ها میباشد، به داخل کشور وارد شد و نصب آن ها در استان های مختلف بر اساس نیاز استان ها توسط شرکت ماهیار انجام شد.

اولین ژنراتور های تولیدی کشور توسط شرکت صنعتی ماه نیرو تولید شد که قبل از ورود به صنعت تولید ژنراتور  ,در زمینه تامین قطعات یدکی دیزل ژنراتور های موجود در کشور فعالیت داشت.

تاریخچه شرکت

شرکت ماهیار تا به امروز در زمینه تامین قطعات یدکی برای دیزل ژنراتور ها فعالیت دارد. اما در اوایل دهه ۶۰ شمسی و با توجه به نیاز کشور به دیزل ژنراتور ها، شرکت صنعتی ماه نیرو به عنوان اولین تولید کننده ژنراتور ایرانی تاسیس شد.

این شرکت در ابتدا دیزل ژنراتور هایی کوچک و با توان های ۷، ۹ و ۱۲ کاوا تولید نمود. اما در اواخر همان دهه و با سرمایه گذاری شرکت آلمانی AVK که جزو بهترین تولید کننده های ژنراتور در جهان می باشد، اقدام به ساخت ژنراتور هایی تا توان ۲۵۰ کاوا کرد که تحولی بزرگ در صنعت ژنراتور ایران به شمار میرفت.

تنوع ژنراتور های تولیدی

اولین ژنراتور تولید شده در شرکت ماه نیرو، از توع تک فاز  و با توان ۳.۵ کاوا بود. پس از آن با توجه تغییر نیاز بازار تولید ژنراتور های تک فاز توجیهی نداشت و صرفا این شرکت اقدام به تولید ژنراتور های سه فاز برای پاسخ به نیازهای صنعتی، بیمارستانی و پتروشیمی کشور نمود.

همانطور که گفتیم پس از شروع همکاری با شرکت آلمانی AVK این شرکت ژنراتورهایی تا توان ۲۵۰ کاوا تولید کرد اما با گذشت زمان و انتقال دانش تولید ژنراتور ها به این شرکت، امروزه شرکت ماه نیرو ژنراتور هایی تا توان ۶۰۰ کاوا تولید میکند.

همین امر باعث شد تحولی در تولید دیزل ژنراتور در داخل کشور صورت گیرد. چراکه شرکت هایی در داخل ایران برای تولید موتور دیزل برای استفاده در دیزل ژنراتور ها وجود دارند و اقدام به تولید می کنند. اما به دلیل توان خروجی پایین و همچنین تکنولوژی قدیمی این موتور ها،‌ شرکت ماه نیرو برای ژنراتور های ۲۰۰ کاوا به بالا مجبور به استفاده از موتور های خارجی مانند دیزل ولوو برای کوپل کردن با ژنراتور های خود میباشد.

مشتریان اصلی ژنراتور ایرانی

امروز ژنراتور ایرانی AVK/MN به حدی اثبات شده است که حتی شرکت هایی همچون شرکت ملی نفت و گاز ایران و پتروشیمی،‌بدون کوچک ترین تردیدی این ژنراتور ها را برای استفاده در مجموعه های خود انتخاب میکنند. این شرکت به قدری به محصولات خود اطمینان دارد که اقدام به ضمانت تعویض برای محصولات خود میکند. دقت داشته باشید که این ضمانت تنها شامل ژنراتور های تولید شده در این شرکت می باشد و شامل موتور  ها نمی باشد.

امروزه تقریبا تمامی کارخانه ها، ارگان های دولتی و بیمارستان ها در تمام استان های گرم سیر و سرد سیر  کشور،‌با اطمینان خاطر ژنراتور AVK/MN را برای تامین نیاز خود انتخاب میکنند. دلیل این انتخاب ها قیمت مقرون بصرفه و کیفیت بالای این ژنراتور ها در مواد اولیه و پروسه تولید می باشد.

این شرکت امروزه ژنراتورهایی دارد که از سال دو دهه قبل  بدون کوچک ترین مشکلی مشغول به تولید انرژی می باشند.

خدمات شرکت ماه نیرو

شرکت ماه نیرو با توجه به توان خروجی دستگاه مورد نیاز شما، اقدام به کوپل کردن دیزل ژنراتور ها میکند. از دیگر خدمات این شرکت، میتوان به مشاوره خرید، نصب و راه اندازی ژنراتور ها، سرویس دوره ای دیزل ژنراتور های خود، تامین و فروش قطعات دیزل ژنراتور  و سنکرون کردن دیزل ژنراتور ها اشاره کرد.

لوازم یدکی مصرفی مورد نیاز دیزل ژنراتور ها اعم از انواع فیلتر ها و صافی ها و روغ موتور و ضد یخ برای جلوگیری از انبساط در هوای سردسیر توسط این شرکت تامین میشود. همچنین تمامی این لوازم دارای ضمانت اصل بودن کالا میباشد که باعث میشود تا خریدی مطمئن و مقرون بصرفه داشته باشید.

همچنین این شرکت تعمیراتی همچون تعمیر ECU، عیب یابی و تعمیر تابلو های قدرت و کنترل را انجام میدهد.

همچنین این شرکت در طول دوره ضمانت، سرویس های دوره ای را بصورت رایگان انجام میدهد و تنها هزینه لوازم یدکی دستگاه از شما دریافت خواهد شد.

کارخانه شرکت صنعتی ماه نیرو

کارخانه شرکت صنعتی ماه نیرو در شهرک صنعتی لیا، در قزوین واقع شده است. مساحت این شرکت بیش ۱۵ هزار متر مربع بوده و از بخش های مختلفی تشکیل شده است.

دستاورد های شرکت صنعتی ماه نیرو

این شرکت دستاورد های متعددی از جمله گواهینامه های ISO متعدد همچون  ISO 10002:2018, ISO 45001:2018, ISO 9001:2015 ، رضایت نامه های حسن انجام کار از ارگان های دولتی همچون پتروشیمی، شرکت نفت و گاز، بیمارستان های تخصصی و وزارت خانه ها همچون وزارت خانه صنعت، معدن و تجارت و مراکز پژوهشی همچون پژوهشگاه فضایی ایران و شرکت ایرانخودرو میباشد. همچنین از شرکت های خصوصی همچون شرکت آریا بنادر ایرانیان میباشد.

این شرکت به دفعات به عنوان تولید کننده برتر ژنراتور انتخاب شده است و حتی شرکت برق منطقه ای در مناطق مختلفی از ایران اقدام به تقدیر و توصیه شرکت ماه نیرو برای تامین دیزل ژنراتور را انجام داده است.

سخن پایانی

اگر شما قصد تهیه دیزل ژنراتور برای تامین برق را دارید، پیشنهاد ما دریافت مشاوره اولیه از شرکت ماه نیرو و مشخص شدن توان دیزل ژنراتور  بر اساس نیازتان می باشد. پس از آن میتوانید اقدام به تامین دیزل خود از شرکت ماه نیرو در کمترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت نمایید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی