ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ارزیابی مهاجرت به استرالیا
رپورتاژ آگهی

نحوه ارزیابی شانس مهاجرت به استرالیا به سادگی با موبایل

آیا راهی وجود دارد که بتوان شانس قبولی مهاجرت به استرالیا را حدس زد یا خیر؟

واحد تبلیغات
نوشته شده توسط واحد تبلیغات | ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۵:۴۵

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

هر یک از ویزاهای استرالیا بر اساس سیستم متفاوتی از سایر ویزاها به متقاضیان داده می‌شود، این سیستم که در اصل یک سیستم امتیازبندی است که توسط فرم‌های ارزیابی مهاجرت انجام می‌شود و به دولت استرالیا کمک می‌کند تا بهترین گزینه‌ها را برای ورود به این کشور انتخاب کند، اما این سیستم چگونه کار می‌کند و اساس امتیازدهی در آن بر روی چیست؟ در نهایت آیا راهی وجود دارد که بتوان شانس قبولی مهاجرت به استرالیا را از طریق این سیستم حدس زد یا خیر؟ در این مقاله به تمام این سوالات پاسخ خواهیم داد.

سیستم امتیاز بندی مهاجرتی استرالیا

شرکت در سیستم امتیازدهی جزو الزاماتی است که باید متقاضیان ویزای اسکیل ورکر (ویزای مهارت و تخصص که 3 ساب‌کلاس 189، 190 و 491 دارد) و ویزای سرمایه‌گذاری (ساب کلاس 188) انجام دهند. این روش را اداره‌ی مهاجرت استرالیا برای انتخاب متخصصان ابداع کرده است. هدف از این سیستم انتخاب بهترین‌هاست، مطمئناً شخصی که نمره‌ی بالاتری بگیرید شانس دریافت دعوتنامه‌ی ویزای استرالیا را خواهد داشت.

شرح این سیستم در وبسایت اداره‌ی مهاجرت استرالیا داده شده است و برخی موسسات مهاجرتی ایرانی هم چنین سیستمی را پیاده‌سازی کرده‌اند تا بازدیدکنندگان بتوانند به سطح امتیازات خود پی ببرند.

اگر بخواهیم یک نمره‌ی حداقلی را به شما بگوییم تا بدانید که شانسی برای مهاجرت دارید یا خیر باید بگوییم که امتیاز شما باید حداقل امتیاز 65 باشد تا بتوان بقیه‌ی شرایط شما را بررسی کرد.

امتیازدهی در این سیستم بر اساس نوع ویزای درخواستی، سن، وضعیت تاهل، مدرک تحصیلی، سوابق کاری، زبان انگلیسی، آزمون ترجمه ناتی، مدرک استرالیا، مدرک تحصیلی تخصصی استرالیا، دوره Professional Year، تحصیل در مناطق کم جمعیت و سوابق کاری در کشور استرالیا (در صورت وجود) انجام می‌شود.

چطور پیش از اقدام به مهاجرت شانس موفقیتمان را ارزیابی کنیم

شما می‌توانید شرایط خود را بر اساس سیستم امتیازدهی در خود سایت اداره مهاجرت استرالیا بسنجید اما یک راه ساده‌تر برای این کار وجود دارد و آن هم استفاده از محاسبه‌گر آنلاین امتیازات ویزای استرالیا در سایت‌های ایرانی و به زبان فارسی است که بر اساس شاخص‌های اصلی سیستم امتیازدهی اداره مهاجرت استرالیا ساخته شده‌اند.

در فرم‌های ارزیابی برای مهاجرت به استرالیا از شما سوالاتی مانند سن، مدرک تحصیلی و سوابق کاری شما پرسیده می‌شود و پاسخ شما در نهایت منجر به تشخیص امتیاز شما می‌شود، مثلا اگه شما دارای 25 تا 32 سال سن باشید امتیاز بالاتری خواهید داشت پس شانس دریافت ویزای شما نیز بالاتر خواهد بود. میتوانید برای شرکت در آزمون ارزیابی اینجا کلیک کنید.

نتیجه و امتیاز نهایی به متقاضیان مهاجرت چه کمکی میکند

متقاضیان مهاجرت باید یک شرایط حداقلی برای درخواست مهاجرت داشته باشند. اگر برای تسهیل روند مهاجرت هم به یک وکیل مراجعه کنید نیاز دارید که مدارکی را بر اساس سیستم امتیازبندی به وی ارائه دهید تا او تشخیص دهد که شما در چه سطحی هستید، وکیل شما بر اساس سن، جزئیات پرونده، کد شغل، سابقه کار و همچنین وضعیت درخواست نیروی کار در هر کدام از ایالت‌ها شانس موفقیت را برای شما تخمین خواهد زد و کار را شروع خواهد کرد.

حداقل امتیاز برای مهاجرت به استرالیا چقدر است؟

حداقل امتیازی که برای مهاجرت به استرالیا لازم دارید 65 است ولی صرفاً کسب این امتیاز تضمینی برای گرفتن دعوتنامه از اداره مهاجرت و یا یکی از ایالت‌های استرالیا نیست، چون اساس این سیستم بر رقابت پایه‌گذاری شده است هر چقدر امتیاز شما بالاتر باشد شانس دریافت ویزا هم بیشتر خواهد شد.

چطور باید در آزمون ارزیابی امتیاز بندی استرالیا شرکت کرد؟

خوشبختانه برای شرکت در این آزمون کار سختی نخواهید داشت و تنها با یک گوشی همراه یا لپ‌تاپ و دسترسی به اینترنت می‌توانید در این آزمون شرکت کنید. برای این کار شما باید به وبسایت اداره‌ی مهاجرت استرالیا مراجعه کنید. اگر می‌خواهید ویزای اسکیل‌ ورکر بگیرید باید اول بدانید که تخصص شما در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا موجود است یا خیر، متقاضیان هر گروه از مشاغل به وسیله‌ی نهاد مربوطه ارزیابی می‌شوند. مثلاً برای مشاغل کامپیوتری، ارزیابی متقاضیان توسط انجمن کامپیوتر استرالیا (ACS) انجام می‌شود و بر اساس این ارزیابی در مراحل بعدی امتیاز کسب می‌کنید. به طور کلی اگر بخواهید این کار را بدون کمک وکیل مهاجرت انجام دهید به سطح زبان بالا، اطلاع کافی از قوانین مهاجرت استرالیا، سابقه کار و مدرک نیاز دارید. اگر نتوانید امتیاز کافی را به دست بیاورید یا فرم را به درستی پر نکنید ممکن است که پرونده شما رد شده یا برای چند سال بسته (Ban) شود.

در نهایت باید گفت که استرالیا کشوری مرفه و قدرتمند است که قوانین مشخصی برای مهاجرت دارد که ضامن ورود بهترین‌ها به این کشور است. سیستم امتیازبندی مهاجرت استرالیا دقیقاً برای داشتن این تضمین به‌وجود آمده است. برای اینکه بتوانید به استرالیا مهاجرت کنید علاوه بر اینکه باید امتیازات خوبی داشته باشید باید به شرایط کد شغلی و نیازمندی‌های آن توجه کنید، در هرصورت بهتر است برای اینکه ریسک عدم قبولی را کم کنید از یک وکیل مهاجرت به استرالیا مشاوره بگیرید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی