ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رپورتاژ آگهی

سرویس کش بک بلو بانک، قدرت گرفته از سرویس کش بک بامن

«بلوبانک» و پلتفرم «بامن» دو کسب و کاری هستند که زیر مجموعه گروه مالی بانک سامان فعالیت می‌کنند.

واحد تبلیغات
نوشته شده توسط واحد تبلیغات | ۳۰ آذر ۱۴۰۲ | ۱۱:۰۰

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

در سال‌های گذشته و با تغییر فضای کسب‌وکار و همچنین تولد پلتفرم‌های خدماتی و رفاهی، توقع کاربران از سطح ارائه خدمات بالا رفته است. به همین خاطر بسیاری از کسب‌وکارها به صورت روزانه در حال ارتقاع ویژگی‌ها و امکانات خود هستند. از طرفی در این فضای رقابتی، گاهی همکاری پلتفرم‌ها می‌تواند جذابیت بیشتری برای کاربران داشته و در نتیجه به افزایش رضایتمندی آن‌ها منجر شود.

«بلوبانک» و پلتفرم «بامن» دو کسب و کاری هستند که زیر مجموعه گروه مالی بانک سامان فعالیت می‌کنند و توانسته‌اند در سال‌های گذشته علاوه بر جذب اعتماد مخاطب خود، امکانات منحصر‌به‌فردی در اختیار کاربران قرار دهند. علاوه بر این پلتفرم «بامن»   شبکه گسترده فروشگاه های طرف قرارداد خود و زیرساخت سرویس کش بک را برای بهره برداری کلیه دارندگان بلوکارت نیز فعال نموده است.

در این مقاله قرار است مزیت‌های این همکاری را توضیح داده و ویژگی‌های آن را مرور کنیم.

کش بک چیست و چه جذابیتی برای کاربران دارد؟

در ابتدا بهتر است توضیحی کوتاه در رابطه با کش بک ارائه دهیم. قابلیت بازگشت وجه خرید به حساب کاربر، چند سالی است که در مراودات اقتصادی جای خود را باز کرده‌است. به زبان ساده، کاربران پس از خرید یک محصول یا دریافت خدمات، بخشی از پول خود را بازپس می‌گیرند. در واقع کش بک مدل جدید گرفتن تخفیف است با این تفاوت که مشتری کل هزینه را پرداخت میکند و پس از خرید در قالب دیگری بخشی از هزینه پرداخت شده را دریافت می نماید. مبلغ بازگشتی بستگی به درصد توافق فروشگاه با پلتفرم کش بک دارد.

بامن و بلوبانک؛ هم راستا برای رضایت بیشتر کاربران

بامن، باشگاه مشتریان نوینی، مبتنی بر سرویس کش بک است. کسب‌وکاری که فعالیت خود را از سال 1398 آغاز کرده‌است و توانسته در سال‌های فعالیت خود، 4 و نیم میلیون کاربر فعال جذب کند.

بامن سرویس کش بک را روی بیش از 12 هزار فروشگاه و مرکز خدماتی طرف قرارداد خود فعال کرده است. کاربران عضو این پلتفرم می‌توانند با خرید و دریافت خدمات از تمام این 12 هزار فروشگاه، به تناسب درصد کش بک درج شده در اپلیکیشن، بخشی از هزینه خرید خود را دریافت کنند.

بلوبانک نیز نامی آشنا برای کاربران ایرانی است. نئوبانکی که توانسته ذائقه کاربران ایرانی و همچنین توقع آن‌ها از ارائه خدمات بانکی را تغییر دهد. بلوبانک، یک پلتفرم دیجیتال بانکی است که در روزهای پایانی سال 1398 متأثر از کرونا، آغاز به‌کار کرد، اما این بار بدون نیاز به شعب، فرم‌های کاغذی و فرآیندهای معمول و همچنین با درک بهتر نیاز مشتریان.

 بلوبانک به‌عنوان یکی از شرکت های پیشرو در میان نئوبانک‌های ایرانی و با همکاری فروشگاه‌ها، کسب‌وکارها و اصناف حوزه‌های مختلف سرویس کش بک را نیز ارائه می‌دهد.

در این سرویس کاربران بلوبانک، زمانی که با بلوکارت خود از فروشگاه‌های طرف قرارداد خرید می‌کنند، درصدی از مبلغ پرداخت‌شده به حساب آن‌ها بازگردانده می‌شود.

بامن ارائه دهنده زیرساخت کش بکِ بلوبانک

بامن به عنوان پیشگام در ارائه سرویس بازگشت وجه، علاوه بر خدمات و ویژگی‌های منحصر به فرد پلتفرم خود، ارائه دهنده زیرساخت به دیگر کسب‌وکارهای فعال در این حوزه نیز هست.

بلوبانک یکی از استارت‌آپ‌هایی است که پلتفرم بامن خدمات کش بک توسط این کسب‌وکار را پشتیبانی می‌کند. همکاری دو برند خوشنام در ذهن کاربر ایرانی می‌تواند به اتفاقات جذابی در راستای افزایش خدمات در بستر فضای مجازی منجر شود.

کش بک بامن و بلوبانک چه تفاوت‌هایی دارد؟

قابلیت بازگشت وجه و ارائه خدمات متناسب با این ویژگی، بین دو پلتفرم بامن و بلوبانک شباهت و تفاوت‌هایی دارد.

از جمله ویژگی‌ها و خدمات مشترک بین این دو پلتفرم را می‌توان ارائه خدمات در فروشگاه‌ها و مراکز خدماتی یکسان دانست.

کش بک بلوبانک بر بستر سرویس کش بک بامن تعریف شده‌است و در نتیجه کلیه فروشگاه‌های عضو بامن برای کلیه دارندگان بلوکارت نیز در دسترس است. یعنی با خرید از این فروشگاه‌ها یا مراکز خدماتی، بخشی از هزینه کاربر به حساب او باز می‌گردد.

اما تفاوت‌هایی نیز میان خدمات این دو پلتفرم وجود دارد. به عنوان مثال کش بک بلوبانک تنها بر روی کارت‌های این بانک فعال است. یعنی کاربر برای دریافت این خدمات باید از کارت بلوبانک برای خرید استفاده کند.

 این در حالی است که کش بک بامن روی همه کارت‌های بانکی قابلیت فعالسازی دارد. اگر کاربری عضو اپلیکیشن بامن شود می تواند کش بک را روی هفت کارت بانکی خود فعال کند.

تفاوت دیگر در روش ارائه قابلیت بازگشت وجه است. کاربران اپلیکیشن بامن در ازای هر خرید، مَنِکس دریافت می‌کنند.

هر مَنکس معادل 10 تومان است و کاربر می تواند با جمع آوری منکس در اپلیکیشن بامن، به بیش از 8 روش مختلف، آن را به کالا و خدمات جذاب تبدیل کند و یا در صورت تمایل به صورت وجه نقد دریافت کند.

 بامن و بلوبانک؛ یک همکاری جذاب

تامین زیر ساخت سرویس کش بک بلوبانک توسط پلتفرم بامن یک همکاری جذاب در فضای استارت‌آپی کشور است. همکاری که منجر به هم افزایی شده و به افزایش رضایتمندی کاربران هر دو مجموعه منجر می شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی