ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رپورتاژ آگهی

دوره‌های آموزشی شبکه‌های کامپیوتری و لینوکس

اگر نمی‌دانید چگونه و از کجا آموزش دوره‌های مختلف شبکه را شروع کنید؛ اگر دانشتان در حوزه شبکه‌های کامپیوتری و لینوکس پایین است و قصد دارید با دوره آموزشی نتورک پلاس (Network+) شروع کنید، پس ...

واحد تبلیغات
نوشته شده توسط واحد تبلیغات | ۱۵ مرداد ۱۴۰۲ | ۱۴:۳۰

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

اگر نمی‌دانید چگونه و از کجا آموزش دوره‌های مختلف شبکه را شروع کنید؛ اگر دانشتان در حوزه شبکه‌های کامپیوتری و لینوکس پایین است و قصد دارید با دوره آموزشی نتورک پلاس (Network+) شروع کنید، پس این نوشته دقیقا برای شما آماده شده است! قبل از ورود به دریای بی‌کران دوره‌های مختلف باید ابتدا مبانی و مطالب پیش‌نیاز آن را به‌خوبی آموزش ببینید.

دوره پیش‌نیاز در مورد شبکه‌های کامپیوتری، آموزش نتورک پلاس است. پس تعریف دقیق این دوره و سرفصل‌ها، چگونگی یادگیری، فواید، کاربردها و سایر موارد درباره این دوره را در ادامه مطالعه کنید. همچنین اگر به حوزه‌های لینوکس و IT علاقه‌مند هستید، درباره بهترین روش‌های یادگیری دوره‌های لینوکس و فناوری اطلاعات نیز مطالبی برای شما گردآوری شده است.

معرفی مقدماتی دوره نتورک پلاس

این دوره به تعریف ساده، پیش‌نیاز دیگر دوره‌های آموزش شبکه‌های کامپیوتری است. در این دوره، مبانی اولیه شبکه آموزش داده می‌شود و شما برای ورود به دیگر حوزه‌های پیشرفته‌تر نتورک آماده می‌شوید. به عبارتی اگر قصد دارید در آینده مهندس شبکه شوید باید با آموزش نتورک پلاس شروع کنید.

در این دوره آموزشی شما با آموزش‌هایی جامع برای راه‌اندازی شبکه‌ای کوچک آشنا می‌شوید و به درک خوب و درستی از مفاهیم شبکه دست می‌یابید. این آموزش در تمامی جهان یکی از محبوب‌ترین، معرف‌ترین و بااهمیت‌ترین دوره‌ها شناخته می‌شود و هرکسی که قصد دارد در ادامه مسیر خود، متخصص شبکه شود باید از این دوره شروع کند.

اهداف دوره نتورک پلاس

هدف اصلی این دوره، آشنایی کامل فرد با مبانی و سرفصل‌های کلی برای ورود به رشته شبکه‌های کامپیوتری و شروع دیگر دوره‌ها در حوزه آموزش شبکه است. بنابراین اگر قصد دارید به این حوزه وارد شوید باید ابتدا تمامی مبانی را طی دوره فوق یاد بگیرید تا با آمادگی کامل آموزش‌های بعدی را شروع و با طی مراحل و سرفصل‌های آموزشی مجزا تبدیل به مهندس شبکه شده و بتوانید در این حوزه به کار مشغول شوید.

شناخت دوره آموزشی نتورک پلاس (Network+)  از دیدگاه CompTIA

این دوره برعکس دیگر دوره‌ها ربطی به شرکتی خاص یا سیستم‌عاملی ویژه ندارد و به عنوان زیرساخت، توسط این مؤسسه عام‌المنفعه ارائه شده است. کامپتیا در واقع با ارائه این دوره قصد کمک به مشتاقان آموزش را دارد تا بتوانند با هر نوع سیستم‌عاملی با هرگونه زیرساختی به خوبی مدیریت، نگهداری و پشتیبانی کنید.

از منظر کامپتیا این دوره هم دانش و علم لازم جهت وارد شدن به دنیای IT را برای شما ارائه می‌دهد و هم پایه و اساس دوره‌های شبکه و امنیت است. پس شما چه قصد ورود به دنیای برنامه‌نویسی را داشته باشید و چه بخواهید متخصص شبکه شوید، این دوره برای شما کاربردی و لازم است و نیاز به یادگیری مفاهیم آن دارید.

دوره آموزشی نتورک پلاس (Network+) موسسه کامپتیا حاوی مفاهیم‌، مکانیزم‌های کاری و تجربیات دنیای واقعی شبکه‌های کامپیوتری که باعث می‌شود شما در بدو ورود به حوزه تخصصی یا زمینه کاری در حوزه شبکه‌ها، با واژه‌ها و سرویس‌ها، ناآشنا نباشید و به‌راحتی با توجه به درک عمیق و مفهومی که از این زمینه اصلی پیدا کرده‌اید آن را پیاده‌سازی، نگهداری و رفع اشکال کنید.

به طور کلی همان طور که در بخش سرفصل‌ها هم بیان شد از منظر کامپتیا سرفصل‌های این دوره به 5 دسته تقسیم می‌شوند که در ادامه شرحی دقیق‌تر از هرکدام از این فصل‌های آموزشی ارائه شده است.

  • شناخت پایه و اساس و نحوه کارکرد شبکه (Networking Fundamentals ): در این سرفصل شما با مفاهیم اولیه شبکه مانند سرویس‌های شبکه و انواع آنها، توپولوژی‌ها یا همبندی‌های شبکه، ارتباطات فیزیکی شبکه و انواع آنها و همچنین معماری شبکه آشنا می‌شوید.
  • شناخت نحوه پیاده‌سازی و عملکرد تجهیزات شبکه (Network Implementations) :در این سرفصل شما به خوبی با نحوه عملکرد تجهیزات شبکه مانند سوییچ، فایروال و روتر آشنا می‌شوید، مکانیزم‌ها و روش‌های مسیریابی اطلاعات در شبکه‌های کامپیوتری را یاد می‌گیرید، نحوه پیاده‌سازی راهکارهای اترنت را آموزش می‌بینید و در ادامه به درک مناسبی از شبکه‌های بی‌سیم یا وایرلس و تکنولوژی‌های آنها پیدا می‌کنید.  
  • شناخت نحوه عملکرد شبکه (Network Operations): در این سرفصل شما با مفاهیمی مانند نظارت و مانیتورینگ شبکه و روش‌های مختلف آن، BCP یا طرح تداوم کسب‌و‌کار آشنا می‌شود و آماده رفتن سراغ مرکز NOC در شبکه می‌شوید.
  • مفاهیم اولیه امنیت شبکه و اطلاعات (Network Security): شما در این سرفصل با مفاهیم اولیه امنیت شبکه و ارتباطات، انواع حملات یا اتک‌ها و تهدیدات امنیتی شبکه آشنا می‌شوید.
  • رفع اشکال شبکه (Network Troublesooting): در این سرفصل شما با توجه به شناخت تجهیزات شبکه باید بتوانید کابل‌کشی شبکه، مکانیزم‌های رفع اشکال‌های ارتباطی آن، سرویس‌‌ها و پروتکل‌ها را بشناسید و درک کنید. در واقع در این بخش شما توانایی رفع اشکال را پیدا می‌کنید.

هزینه دوره آموزش Network+

این دوره در مقایسه با دیگر دوره‌ها مانند لینوکس، سیسکو و ... جزء آموزش‌های کم‌هزینه شناخته می‌شود؛ شما با پرداخت هزینه‌ای نسبتا کم می‌توانید خود را برای ورود به دنیای شبکه آماده کنید. پس برای شروع دوره درنگ نکنید و حتی اگر هنوز نمی‌دانید پس از نتورک پلاس قصد یادگیری و کار در چه حوزه‌ای را دارید، هر چه زودتر این آموزش اقتصادی و ارزان را شروع کنید تا در صورت فراهم شدن فرصت بتوانید با دانشی نسبتا خوب در دیگر حوزه‌ها وارد شوید.

دریافت مدرک بعد از گذراندن نتورک پلاس

بعد از سپری کردن این دوره می‌توانید مدرک بین‌المللی یا داخلی آن را با شرکت در آزمون دریافت کنید. این مدرک معتبر در زمینه ارتقاء شغلی و همچنین مهاجرت شغلی یا تحصیلی برای شما بسیار مفید و کاربردی است. این آزمون در دو ورژن متفاوت با نام‌های CompTIA Network + N10-006 و N10-007 برگزار و مدارک آنها ارائه می‌شود. گفتنی است که ورژن N10-006 در فوریه 2015 و نسخه N10-007 در مارس 2018 ارائه شده‌اند.

معرفی دوره‌های آموزشی شبکه های کامپیوتری

در توسینسو انواع دوره‌های شبکه با توجه به جدیدترین سرفصل‌ها ارائه می‌شوند و شما می‌توانید در هرکدام از دوره‌های آموزشی شبکه‌های کامپیوتری این موسسه شرکت کنید و برای ورود به بازار کار آماده شوید. توسینسو این دوره‌ها را با بهترین کیفیت آموزشی و بالاترین سطح بازدهی ارائه می‌کند.

 آموزش لینوکس

یکی از دیگر دوره‌های بسیار کاربردی به غیر از دوره آموزشی نتورک پلاس (Network+)، دوره آموزش لینوکس است. شما با شرکت در آموزش لینوکس به طور کامل با مفاهیم و تمامی نکات این سیستم‌عامل کاربردی آشنا می‌شوید و می‌توانید به راحتی وارد بازار کار در این حوزه شوید.

سایت توسینسو بهترین منابع آموزش لینوکس و دوره لینوکس را هم به صورت متون آموزشی رایگان و هم به صورت فیلم آموزشی برای شما گردآوری کرده است. بنابراین توسینسو آموزش Linux را کاملا برای شما آسان و راحت کرده است و شما می‌توانید از سطوح مقدماتی تا بالاترین سطح‌ها مانند LPI C1، LPI C2 و LPI C3 را به‌صورتی کاملا روان و کامل یاد بگیرید.

آموزش فناوری اطلاعات

همان‌طور که در بخش‌های ابتدایی هم ذکر شد، دوره آموزشی نتورک پلاس Network + به عنوان مقدمه و پیش‌نیازی برای دیگر دوره‌های شبکه شناخته می‌شود. از طرفی این دوره به شما در آموزش فناوری اطلاعات نیز کمک می‌کند و باعث رشد و پیشرفت شما در این زمینه می‌شود.

چه کارهایی را می‌توان با مدرک نتورک پلاس انجام داد؟

این دوره در واقع یک دوره تئوریک است که برای شروع مسیر لازم است؛ اما به طور مستقیم نمی‌توان از طریق کسب مدرک آن وارد بازار کار شد. هرچند در بسیاری از موارد برای ارتقای شغلی خود شما می‌توانید این مدرک را به محل کار خود ارائه دهید.

در ضمن هرچند با این مدرک نمی‌توانید به طور مستقیم وارد بازار کار شوید؛ اما راه را برای شما هموار می‌کند تا با دریافت مدارکی همچون شبکه‌های مایکروسافت، سیسکو، لینوکس، دوره‌های مجازی‌سازی و ... شغلی پردرآمد برای خود پیدا کنید و در یکی از این زمینه‌ها یا گاهی حتی در چند زمینه بدرخشید.

 می‌توان گفت این دوره به عنوان پیش‌زمینه‌ای برای ورود به بازار کار در رشته‌ای تخصصی‌تر محسوب می‌شود. همچنین همان‌طور که در بخش‌های قبل هم اشاره شد، اگر قصد مهاجرت داشته باشید، این مدرک بین‌المللی برای شما مفید است و بسیاری از دانشگاه‌های معتبر سرفصل‌های ارائه شده در آن را به عنوان بخشی از واحدهای درسی شما در نظر می‌گیرند.

سخن پایانی

توسینسو سایتی معتبر است که آموزش‌های گفته شده را با زبانی علمی اما به شیوه‌ای راحت و آسان در انواع متون آموزشی و فیلم‌ها برای شما فراهم کرده است و به‌راحتی می‌توانید از این وب سایت در یادگیری آموزش‌های مختلف مربوط به دوره شبکه، لینوکس و دیگر زمینه‌ها اقدام کنید و در کمترین زمان ممکن مهارت‌های خود را بالا ببرید. دوره‌های باکیفیت و جامع این سایت طرفداران بسیاری در میان علاقه‌مندان به حوزه IT و شبکه دارند و شما می‌توانید از طریق لینک‌های معرفی شده با انواع و اقسام این دوره‌ها آشنا شده و یاد‌گیری را از همین حالا شروع کنید. حتی اگر هیچ دانشی در زمینه شبکه ندارید توسینسو از صفر تا صد دوره آموزشی نتورک پلاس (Network+) و همچنین دیگر دوره‌ها را برای شما فراهم آورده است.

با گذراندن دوره‌های این وبسایت می‌توانید به‌راحتی از پس‌آزمون‌های بین‌المللی برآیید و مدارک خود را در این حوزه‌ها به صورت بین‌المللی دریافت کنید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی