ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رپورتاژ آگهی

همه چیز درباره بیمه موبایل که باید بدانید

تابه‌حال چیزی درباره بیمه موبایل شنیده‌اید؟ ممکن است فکر کنید بیمه تلفن همراه همان گارانتی است اما خیر، بیمه تلفن همراه با گارانتی فرق دارد و قابلیت پشتیبانی بیشتری نسبت به گرانتی دارد. به عبارت ...

واحد تبلیغات
نوشته شده توسط واحد تبلیغات | ۹ مهر ۱۴۰۲ | ۱۳:۱۵

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

تابه‌حال چیزی درباره بیمه موبایل شنیده‌اید؟ ممکن است فکر کنید بیمه تلفن همراه همان گارانتی است اما خیر، بیمه تلفن همراه با گارانتی فرق دارد و قابلیت پشتیبانی بیشتری نسبت به گرانتی دارد. به عبارت بهتر بیمه تلفن همراه بیشتر مشکلات احتمالی گوشی را تحت پوشش قرار می‌دهد. هرآنچه باید درباره بیمه تلفن همراه بدانید، در این مقاله خواهید خواند. با ما همراه باشید.

بیمه موبایل چیست؟

بیمه تلفن همراه نوعی قرارداد رسمی بین خریدار موبایل و شرکت بیمه است. طبق این قرارداد شرکت بیمه تعهد می‌کند که در قبال مشکلاتی که ممکن است برای تلفن همراه پیش بیاید یا خراب شود، غرامت پرداخت کند. بیمه تلفن همراه فقط محدود به خرابی گوشی همراه نیست. جالب است بدانید که حتی اگر گوشی موبایلتان دزدیده شود یا آن را گم کنید، شرکت بیمه موظف است به میزان تعیین‌شده در قرارداد، به شما غرامت پرداخت کند.

انواع بیمه تلفن همراه

ممکن است بپرسید «کدام نوع بیمه تلفن همراه بهتر است؟» یا «کدام بیمه تلفن همراه را انتخاب کنیم؟» ماهیت بیمه تلفن همراه معمولا در بیشتر شرکت‌های بیمه‌ یکسان است. معمولا دسته‌بندی انواع بیمه بر اساس خدماتی مشخص می‌شود که شرکت بیمه ارائه می‌دهد. مثلا مواردی مانند ضوابط شرکت بیمه‌، کارمزد بیمه یا شرایط تحت پوشش بیمه عواملی هستند که بیمه تلفن همراه را به انواع مختلف تقسیم می‌کنند. شما می‌توانید شرایط، قوانین و هزینه هر کدام از انواع بیمه تلفن همراه را بررسی و طرح موردنظرتان را انتخاب کنید.

بیمه تلفن همراه چه شرایطی را پوشش می‌دهد؟

شرکت بیمه موظف است در قبال مشکلات قیدشده در قرارداد بیمه تلفن همراه به مشتری خسارت پرداخت کند. گرچه شرایط پوشش بیمه به نوع طرحی که انتخاب می‌کنید بستگی دارد، بیشتر بیمه‌های موبایل این شرایط را پوشش می‌دهند:

  • سرقت تلفن همراه؛
  • آب‌خوردگی و نفوذ مایعات به داخل گوشی؛
  • بلایای طبیعی مانند سیل، زلزله و آتش‌سوزی؛
  • سوختن موبایل ناشی از نوسانات ولتاژ برق؛
  • آسیب‌های فیزیکی مانند شکستن موبایل وافتادن از ارتفاع.

تفاوت بیمه تلفن همراه و گارانتی

۱.  مدت‌زمان استفاده از بیمه و گارانتی

معمولا زمانی که گوشی جدیدی می‌خرید، فروشنده زمان دقیق خرید و فعال‌سازی آن را مشخص می‌کند و دقیقا تا یک سال بعد موبایل شما گارانتی دارد. در صورتی که طی این یک سال دچار مشکل شود، می‌توانید از این گارانتی استفاده کنید. بیمه تلفن همراه این‌طور نیست و محدودیت یک‌ساله ندارد. مدت‌زمان بیمه‌کردن موبایل به ترجیح خودتان بستگی دارد. می‌توانید برای هر چند سال که بخواهید گوشی تلفن همراهتان را بیمه کنید و خیالتان بابت مشکلات پیش‌بینی‌نشده راحت باشد.

۲.  شرایط تحت پوشش بیمه و گارانتی

گارانتی موبایل فقط شرایطی را تحت پوشش قرار می‌دهد که شما در آن نقشی نداشته باشید؛ مثلا آب‌خوردگی گوشی یا افتادن آن از دست‌تان مشمول گارانتی نمی‌شود. در صورتی که موبایلتان را بیمه کنید، هر مشکلی که برای گوشی پیش بیاید، مشمول بیمه می‌شود، حتی اگر خودتان مسبب آن باشید. معمولا در بیمه‌نامه موبایل شرایطی که مشمول بیمه می‌شوند، طی چند بند تعریف می‌شوند.

ممکن است تعجب کنید، اما اگرتلفن همراهتان را بیمه کرده باشید و موبایل طی بلایای طبیعی مانند سیل، زلزله یا آتش‌سوزی آسیب ببیند یا گم شود، بیمه به شما تعلق می‌گیرد. کافی است در این شرایط با ارائه مدارک لازم به سازمان بیمه مربوطه غرامت موبایلتان را دریافت کنید.

چطور تلفن همراه را بیمه کنیم؟

برای این کار باید به‌همراه مدارک شناسایی و شماره سریال تلفن همراهتان به یکی از شرکت‌های بیمه فعال در زمینه بیمه تلفن همراه مراجعه کنید. بعد از بررسی طرح‌های پیشنهادی کارشناسان، طرح موردنظرتان را انتخاب و موبایلتان را بیمه کنید.

با پیشرفت تکنولوژی انجام همه کارها راحت و طی چند مرحله انجام می‌شوند، بیمه‌کردن موبایل هم از این مقوله مستثنی نیست. برخی اپلیکیشن‌های خدمات‌دهنده با شرکت‌های بیمه همکاری می‌کنند، به این معنی که شما می‌توانید با استفاده از این اپلیکیشن‌ها خرید بیمه موبایل را به‌صورت آنلاین انجام دهید.

سؤالات رایج درباره بیمه تلفن همراه

قیمت بیمه‌کردن موبایل چقدر است؟

قیمت بیمه تلفن همراه به معیارهای زیادی بستگی دارد. مدل تلفن همراه و مدت زمان بیمه دو مورد از مهم‌ترین معیارهای تعیین‌کننده قیمت بیمه تلفن همراه هستند. بدیهی است که هرچه مدل موبایل بالاتر یا مدت زمان بیمه بیشتر باشد، هزینه بیمه‌کردن آن هم بیشتر می‌شود. گاهی هم برخی از شرکت‌های بیمه در مناسبت‌ها یا زمان‌های خاصی تخفیف‌هایی برای مشتریانشان در نظر می‌گیرند. با این تفاسیر قیمت بیمه‌کردن موبایل برای افراد مختلف متفاوت است. برای اطلاع از جزئیات بیمه تلفن همراه با کارشناسان شرکت بیمه مشورت کنید.

پرداخت خسارت بیمه موبایل چه مراحلی دارد؟

مرحله اول دریافت خسارت بیمه تلفن همراه، اعلام خسارت به شرکت بیمه، تحویل مدارک موردنیاز و تشکیل پرونده است. کارشناسان شرکت بیمه پس از بررسی مدارک ارائه‌شده، میزان خسارت را تعیین می‌کنند. در نهایت پس از پرکردن رضایت‌نامه، مبلغ تعیین‌شده به‌عنوان خسارت به شما پرداخت خواهد شد.

بیمه تلفن همراه بیشتر برای چه کسانی مناسب است؟

گرچه بیمه‌کردن موبایل یکی از بهترین کارهایی است که بهتر است هر کسی انجام دهد، این کار بیشتر به افرادی که گوشی‌های گران‌قیمت دارند توصیه می‌شود. البته همان طور که گفتیم، قیمت بیمه بستگی به مدل و قیمت موبایل دارد؛ پس هرچه موبایلتان ارزان‌تر باشد، حق بیمه آن اقتصادی‌تر خواهد شد.

کلام پایانی

با وجود افزایش سرسام‌آور قیمت موبایل، بیمه‌کردن آن یکی از معقول‌ترین کارهایی است که می‌توانید جهت احتیاط بیشتر در برابر اتفاقات پیش‌بینی‌نشده انجام دهید. با بیمه‌کردن خیال‌تان را بابت تمام مشکلاتی که ممکن است برای تلفن همراهتان پیش بیاید، راحت کنید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی