ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رپورتاژ آگهی

بررسی روش خرید پلکانی طلا برای سرمایه‌گذاری هوشمند

در میان استراتژی‌های مختلف سرمایه‌گذاری، خرید پلکانی طلا یکی از حرفه‌ای ترین روش‌ها برای سرمایه‌گذاری بلند مدت است. در این روش سرمایه‌گذاری به جای تمرکز روی پیدا کردن بهترین زمان خرید طلا، به سراغ خرید ...

واحد تبلیغات
نوشته شده توسط واحد تبلیغات | ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۸:۳۰

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

در میان استراتژی‌های مختلف سرمایه‌گذاری، خرید پلکانی طلا یکی از حرفه‌ای ترین روش‌ها برای سرمایه‌گذاری بلند مدت است. در این روش سرمایه‌گذاری به جای تمرکز روی پیدا کردن بهترین زمان خرید طلا، به سراغ خرید در بازه‌های منظم می‌رویم و سرمایه خود را به طور بلند مدت تبدیل به طلا می‌کنیم.

در این نوشته به طور کامل به معرفی روش خرید پلکانی طلا، مزایا و نحوه انجام آن پرداخته می‌شود.

معرفی روش خرید پلکانی طلا برای سرمایه‌گذاری

خرید پلکانی طلا یک استراتژی سرمایه‌گذاری منظم است که در آن سرمایه‌گذار همه دارایی اولیه خود را یک‌جا طلا نمی‌خرد و به جای آن در فواصل زمانی منظم (مثلا هفته‌ای یا ماهانه) بخشی از دارایی را طلا می‌خرد. در این روش، سرمایه‌گذار بدون توجه به قیمت لحظه‌ ای طلا و کاهشی یا افزایش بودن آن، در فواصل منظم مقداری ثابت از دارایی خود را تبدیل به طلا می‌کند. این روش باعث افزایش سود و کاهش‌ ضرر‌های پیشین می‌شود و تاثیر نوسان‌های بازار را بر سرمایه‌گذاری کمتر می‌کند.

خرید پلکانی طلا چگونه انجام می‌شود؟

فرض کنید دارایی اولیه شما برای سرمایه‌گذاری طلا،‌ ۵۰ میلیون تومان است. در حالت عادی شما به یک‌باره همه این مقدار را برای خرید طلا می‌گذارید. با افزایش یا کاهش قیمت طلا، کل سرمایه شما دچار سود یا زیان می‌شود؛ اما در روش خرید پلکانی طلا‌، بازه‌‌های یک هفته‌ای یا ماهانه را انتخاب می‌کنید و در این زمان‌ها تنها بخشی یا درصدی از سرمایه اولیه خود را طلا خریداری می‌کنید.

برای مثال اگر سرمایه اولیه را ۵۰ میلیون تومان در نظر بگیرید، با روش خرید پلکانی طلا در هفته اول یک پنجم یا ۱۰ میلیون را خریداری می‌کنید، در  هفته دوم دوباره یک‌ پنجم و ۱۰ میلیون دوم را خریداری می‌کنید؛ به همین ترتیب در هر زمان تعیین شده، یک پله خرید می‌کنید.

مزایای سرمایه‌گذاری طلا با خرید پلکانی

خرید پلکانی یکی از حرفه‌ای‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری  طلا در جهان است. از جمله مزایای خرید پلکانی طلا می‌توان به این موارد اشاره کرد:

کاهش ریسک نوسان‌های بازار طلا

قیمت طلا می‌تواند تحت تاثیر عواملی مثل اقتصاد، سیاست یا افزایش قیمت اونس جهانی و دلار دچار نوسان‌های کوتاه‌مدت شود. با استفاده از روش خرید پلکانی طلا می‌توانید تاثیر این نوسان‌ها را کاهش دهید و در نهایت هزینه‌های کلی سرمایه‌گذاری طلا را متعادل کنید.

افزایش سرمایه غیر ریالی

سرمایه‌گذاری در طلا به صورت مداوم باعث می‌شود دارایی‌های خود را به صورت غیر ریالی در بیاورید و به یکی از با ارزش‌ترین فلزات گرانبها تبدیل کنید که در برابر تورم و کاهش ارزش ریال، بسیار موفق عمل می‌کند.  فلزات گرانبها، گروهی از عناصر شیمیایی هستند که به دلیل خواص خاص خود، ارزش بالایی دارند. این فلزات اغلب با خصوصیت‌هایی مانند مقاومت در برابر خوردگی، مقاومت در برابر حرارت، راندمان بالا در انتقال برق و حرارت، و خواص نوری و مغناطیسی ویژه شناخته می‌شوند. نمونه‌هایی از فلزات گرانبها عبارت‌اند از طلا، نقره، پلاتین، رودیم، اریوم، اوسمیم، رنیوم و ایریدیم.

رویکرد منسجم و ساده

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های روش خرید پلکانی طلا، ساده و منظم بودن آن است. در این روش شما با استفاده از ابزار‌های خاص سرمایه‌گذاری می‌کنید و نیازی به بررسی مداوم نمودار‌های قیمت یا تعیین استراتژی بر اساس موقعیت‌های بازار نیستید. این روش هم‌چنین باعث می‌شود به صورت هیجانی خرید طلا انجام ندهید و طبق اصول منظم پیش بروید.

انعطاف‌پذیری در سرمایه‌گذاری

در این روش شما می‌توانید بازار را در فواصل متفاوت بررسی کنید و میزان طلایی که با خرید پلکانی تهیه می‌کنید را در بازه‌های مختلف تغییر دهید. یعنی هرگاه متوجه شدید روند بازار به صورت دلخواه و مطلوب است میزان طلای خریداری شده خود را بیشتر کنید و بالعکس. انعطاف‌پذیری بالای سرمایه‌گذاری خودکار طلا باعث می‌شود به عنوان یک روش طولانی‌مدت و موثر در ذهن سرمایه‌گذاران باقی بماند.

متنوع کردن پورتوفیلو سرمایه‌گذاری

با سرمایه‌گذاری طلا به صورت پلکانی شما می‌توانید سبد یا پورتفولیو سرمایه‌گذاری خود را متنوع کنید و بخش‌های دیگر سرمایه خود را در بازار‌های سرمایه‌گذاری مثل بورس و اوراق قرضه قرار دهید و با ریسک بیشتری در بازار‌های دیگر سرمایه‌گذاری کنید؛ چرا که می‌دانید سرمایه‌گذاری بلند مدتی در طلا دارید که به سوددهی می‌رسد.

نقدینگی بالا در سرمایه‌گذاری طلا

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های سرمایه‌گذاری طلا، نقدینگی بالای آن است. در شکل‌هایی مثل خرید طلای آب شده می‌توانید به سادگی و بسیار سریع سرمایه خود را تبدیل به پول نقد کنید و نیاز نیست مثل بازار املاک یا خودرو، مدت‌ها به دنبال راهی برای نقد کردن سرمایه خود باشید.

ابزار‌های خرید پلکانی طلا 

ابزار‌هایی که برای خرید پلکانی طلا مفید هستند عبارت‌اند از:

  • ابزار‌های تکنیکال در ترید طلا
  • سامانه‌های آنلاین خرید و فروش طلا با برداشت مستقیم
  • ابزارهای خرید و فروش طلا در بورس کالا

بسته به این که از چه روشی و در چه بستری خرید پلکانی طلا را انجام می‌دهید، می‌توانید از یکی از این موارد استفاده کنید. 

پس انداز خودکار طلاین؛ بهترین راه برای خرید پلکانی طلا

سامانه خرید و فروش طلای آب شده آنلاین طلاین قابلیت پس‌انداز خودکار (دایرکت دبیت) را برای کاربران فراهم کرده است. با استفاده از این قابلیت که پس‌انداز مستقیم نام دارد، شما می‌توانید به راحتی خرید پلکانی طلا را انجام دهید. پس از تعیین میزان طلا برای سرمایه‌گذاری و بازه زمانی، خرید پلکانی طلا در این سامانه به صورت خودکار برای شما انجام می‌شود. خرید پله‌ای طلا برای اولین بار در حوزه طلاین در سایت طلاین راه‌اندازی شده است.

 در این روش سامانه طلاین در بازه‌های زمانی‌ که شما تعیین می‌کنید، مبلغ تعیین شده‌‌ای را از حساب بانکی متصل به طلاین برداشت کرده و به‌طور خودکار به اندازه آن طلا می‌خرد. بازه‌ای که تعیین می‌کنید می‌تواند روزانه، هفتگی یا ماهانه باشد و طلاین فقط اجازه برداشت مبلغ تعیین شده را دارد و به اندازه آن خرید را انجام می‌دهد. این سرمایه‌گذاری کاملا امن و مورد تایید بانک مرکزی است.

ویژگی‌های خرید پلکانی طلا با استفاده از ابزار پس انداز مستقیم طلاین

  • حداقل میزان خرید پلکانی طلا در طلاین روزانه ۴۰ هزار تومان و حداکثر آن ۳ تا ۵ میلیون تومان است.
  • امکان خرید پلکانی به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه وجود دارد. تاریخ برداشت در هر ماه یا هفته را شما مشخص می‌کنید.
  • امکان استفاده از سرویس پس انداز خودکار برای دارندگان حساب در بانک‌های ملت، کشاورزی، تجارت، اقتصاد نوین، سامان، سرمایه، سینا، آینده، دی، ایران زمین، فردا بانک، قرض‌الحسنه مهر ایران و پست بانک ایران وجود دارد.

پس از ثبت اطلاعات در سامانه طلاین، شما به سامانه احراز بانک مورد استفاده خود وارد می‌شوید و درخواست خود در طلاین را مبنی بر برداشتی که مبلغ آن را تعیین کرده‌اید، تایید می‌کنید.

چگونه از طلاین برای خرید پلکانی طلا استفاده کنیم؟

خرید پلکانی طلا در طلاین بسیار ساده و امن است و به شما کمک می‌کند تا به‌سادگی به صورت دوره‌ای طلا بخرید بدون اینکه با پیچیدگی‌های خرید آنلاین طلا، درگیر شوید. امنیت و راحتی دو ویژگی قابل اتکای قابلیت پس انداز خودکار در طلاین هستند.

 برای شروع در سامانه طلاین به آدرس my.tlyn.ir  وارد شوید و ثبت‌نام کنید. پس از آن وارد بخش پس انداز خودکار شده و نوع پس انداز خود (روزانه، ماهانه یا سالانه) و مقدار آن را انتخاب کنید. پس از تایید وارد سامانه احراز بانک خود می‌شوید و به طلاین دسترسی برداشت از حساب خود برای پس انداز خودکار را می‌دهید. پس از این همه‌چیز به صورت اتوماتیک انجام می‌شود. 

اگر سوالی در این باره دارید می‌توانید با پشتیبانی سایت طلاین و شماره تلفن  ۰۳۵۳۷۳۳۲۶۱۲ تماس بگیرید.

نکات خرید پلکانی طلا برای سرمایه‌گذاری

اگر قصد دارید از روش خرید پلکانی طلا استفاده کنید، این نکات را در ذهن داشته باشید:

  1. درست است که در روش خرید پلکانی نیازی به نظارت مداوم بر بازار طلا ندارید؛ اما بهتر است از مواردی که روی قیمت و روند‌های بازار طلا موثر هستند، آگاهی کامل داشته باشید. این دانش به شما کمک می‌کند تا استراتژی سرمایه‌گذاری پرسودی را به صورت آگاهانه انتخاب کنید.
  2. بهتر است در کنار سرمایه‌گذاری پله ای طلا، از روش‌های دیگر سرمایه‌گذاری برای متنوع کردن پرتفولیوی خود استفاده کنید تا ریسک‌ را کاهش دهید. 
  3. بهتر است پیش از شروع، حد سود و ضرر مشخصی برای خرید پلکانی طلا در نظر بگیرید و با نزدیک شدن به این حد سود و ضرر‌ها استراتژی خرید و سرمایه‌گذاری خود را بازنگری کنید.

جمع‌بندی

در این نوشته خرید پلکانی طلا را برای شما توضیح دادیم و به  توضیح مزایای این استراتژی برای سرمایه‌گذاری بلند مدت پرداختیم. هم‌چنین نکاتی را به شما یادآور شدیم که در خرید پلکانی طلا می‌تواند به شما کمک کند. برای شروع کافی است بستری برای خرید پلکانی پیدا کرده و بازه زمانی خود برای خرید را انتخاب کنید و به صورت مستقیم به برنامه خرید پلکانی پایبند بمانید.

برای انجام این کار می‌توانید از قابلیت پس انداز خودکار در سایت طلاین استفاده کنید و به راحتی به صورت اتوماتیک روزانه، هفتگی یا ماهانه طلا بخرید. 

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی