ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رپورتاژ آگهی

آشنایی با ویژگی معاملات تعهدی در صرافی ارز دیجیتال تبدیل

از امروز با اهرم معامله کنید! معامله تعهدی یا معامله مارجین از آن دسته امتیازاتی است که تا همین چند ماه پیش تنها از سوی صرافی‌های خارجی در اختیار معامله‌گران قرار می‌گرفت اما اکنون به ...

واحد تبلیغات
نوشته شده توسط واحد تبلیغات | ۲۲ مرداد ۱۴۰۲ | ۱۴:۳۰

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

از امروز با اهرم معامله کنید! معامله تعهدی یا معامله مارجین از آن دسته امتیازاتی است که تا همین چند ماه پیش تنها از سوی صرافی‌های خارجی در اختیار معامله‌گران قرار می‌گرفت اما اکنون به عنوان کاربر تبدیل شما به کلاس تازه‌ای در دسته‌بندی معاملات دسترسی دارید.

صرافی تبدیل به عنوان اولین صرافی ایرانی شانس انجام معاملات خرید تعهدی (Long) و فروش تعهدی (Short) با استفاده از اهرم را در اختیار شما قرار می‌دهد. در این گزارش ویژگی‌های منحصر به فرد معاملات مارجین را در صرافی تبدیل را با هم مرور می‌کنیم.

معامله مارجین، ترید یا قدرت یک صرافی

برای اینکه به قدرت این تیتر پی ببرید باید مارجین را درک کرده باشید. مارجین چیست؟

  • در معامله مارجین شما می‌توانید از اهرم (Leverage) صرافی استفاده کنید و با دارایی بیشتری وارد معامله شوید. به طور مثال اگر ۵۰ دلار دارید، می‌توانید ۱۰۰ دلار هم از تبدیل دریافت کنید و معامله بزرگتری ثبت کنید.
  • از سوی دیگر در معامله مارجین شما می‌توانید در روندهای کاهش قیمت‌ ارزهای دیجیتال، معاملات فروش تعهدی (Short) را به کار بگیرید و از روند کاهشی قیمت‌ها سود کسب کنید.

مارجین (Margin) در لغت به دو صورت معنی می‌شود:

  1. حاشیه
  2. پاداش

به همین دلیل اجازه دهید از مارجین به عنوان روشی برای افزایش «حاشیه سود» یاد کنیم. در این روش شما به عنوان معامله‌گر متعهد می‌شوید که متوجه جزئیات معامله هستید و با در نظر گرفتن حاشیه سود و اهرمی که در اختیار شما گذاشته می‌شود، معامله می‌کنید و می‌دانید که اگر معامله مطابق میل شما پیش نرود، متضرر می‌شوید. به همین دلیل نام این معامله را معامله تعهدی یا مارجین گذاشته‌اند. صرافی و تریدر هر دو تعهداتی را قبول می‌کنند و در راستای آن تعهدات گام می‌بردارند.

مارجین چطور کار می کند؟

فرض کنید به ادامه روند صعودی بیت کوین امیدوار هستید اما بودجه کافی برای خرید این ارز را در اختیار ندارید، در این صورت باید با قدرت یک صرافی وارد عمل شوید و از مارجین استفاده کنید.

در این حالت شما باید وجه تضمین را کیف پول مارجین خود انتقال دهید. وجه تضمین تا پایان انجام تعهدات قفل می‌شود. در ادامه صرافی تبدیل در ازای وجه تضمین، اهرم ۳ را در اختیار شما می‌گذارد.

نکته کمکی برای تازه کارها: ( منظور از اهرم یا لوریج، وجهی است که از سوی صرافی در اختیار شما گذاشته می‌شود. می‌توانید آن را نوعی وام یا قرض در نظر بگیرید. به این ترتیب صرافی تبدیل در برابر وجه تضمینی که به حساب معاملات مارجین خود واریز می‌کنید با اهرم ۳ تا ۲ برابر به شما اعتبار می‌دهد. این اعتبار به کیف پول مارجین شما اضافه می‌شود و شما می‌توانید با استفاده از آن معاملات بزرگتری را ایجاد کنید. )

اکنون می‌توانید با خرید بیت کوین، تحلیل‌ها خود را پیاده‌سازی کنید و منتظر کسب سود ۳ برابری باشید.

مزایای معامله مارجین

معامله با اهرم ۳ برابری آن هم در یک صرافی معتبر داخلی که تمام خدمات خود را با پشتیبانی ۲۴ ساعته و به زبان فارسی در اختیار شما می‌گذارد، برای شما کافی نیست؟

بسیار خب، باید بدانید که معامله مارجین مزیت دیگری را نیز برای شما به همراه دارد. اگر یادتان باشد در بخش قبلی سناریویی را بررسی کردیم که در آن شما می‌خواستید با خرید بیت کوین از ادامه روند صعودی سود ببرید و به همین دلیل از مارجین استفاده کردید.

حال اگر تحلیل‌های شما خبر از کاهش هرچه بیشتر قیمت بیت کوین بدهند، تکلیف چیست؟ در این حالت نیز می‌توانید از معاملات فروش تعهدی یا مارجین استفاده کنید.

سناریوی فرضی فروش تعهدی

قیمت بیت کوین در این لحظه ۳۰ هزار تتر است و شما مدام در حال بررسی تحلیل‌ها و سیگنال‌ها هستید و به این نتیجه می‌رسید که قیمت بیت کوین تا ۲۰ هزار تتر کاهش پیدا می‌کند. در این حالت شما می‌توانید از صرافی تبدیل وکالت فروش دریافت کنید، کافی است مبلغی را به کیف پول مارجین خود انتقال دهید.

فرض کنیم شما ۳۰ هزار تتر در اختیار دارید؛ این مبلغ را به کیف پول تعهدی خود واریز کنید. این مبلغ قفل می‌شود. با توجه به قیمت ۳۰ هزار تتری بیت کوین در زمان واریز وجه تضمین شما می‌توانید به اندازه ۱ بیت کوین از صرافی تبدیل وکالت فروش تعهدی بگیرید.

یک بیت کوینی که در اختیار شما قرار داده می‌شود، تقریبا ۳۰ هزار تتر ارزش دارد. با وکالت فروشی که از تبدیل دریافت کرده‌اید این ۱ بیت کوین را بفروشید و ۳۰ هزار تتر دریافت کنید. حالا در حالی که ۳۰ هزار تتر در حساب تعهدی دارید و ۳۰ هزار تتر از فروش بیت کوین صرافی سود کرده‌اید باید منتظر بمانید تا قیمت بیت کوین به رقم پیش‌بینی شما یعنی ۲۰ هزار تتر برسد.

به محض ثبت این قیمت، می‌توانید همان ۱ بیت کوین را خریداری کنید، البته با توجه به کاهش قیمت، این بار برای خرید ۱ بیت کوین باید ۲۰ هزار تتر پرداخت کنید. اکنون باید تعهد خود به صرافی را تسویه کنید، یعنی بیت کوینی که در قالب وکالت فروش در اختیار شما گذاشته شده بود را به صرافی بازگردانید تا وجه تضمین شما آزاد شود. سود شما از این معامله ۱۰ هزار تتر است.

با معامله تعهدی صرافی تبدیل، به معنای واقعی ترید در دنیای ارز دیجیتال را تجربه کنید، اهرم و فروش تعهدی معامله، واژگانی هستند که تا دیروز در بازار ارزهای دیجیتال ایران در کنار یکدیگر قرار نگرفته‌ بودند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی