ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رپورتاژ آگهی

از عفو جرایم تا صدور آنلاین: خرید بیمه شخص ثالث در طرح بخشودگی 1402 با مزایای فراوان

بیمه شخص ثالث وسیله نقلیه را که تمدید نکنید، هزارویک نگرانی پنهان و آشکار در وجودتان پا می‌گیرد. رانندگی با خودرویی با چنین وضعیتی بسیار خطرناک است. هرگونه حادثه‌ای که پیش بیاید، پرداخت تمام خسارت‌های ...

واحد تبلیغات
نوشته شده توسط واحد تبلیغات | ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۵:۴۵

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

بیمه شخص ثالث وسیله نقلیه را که تمدید نکنید، هزارویک نگرانی پنهان و آشکار در وجودتان پا می‌گیرد. رانندگی با خودرویی با چنین وضعیتی بسیار خطرناک است. هرگونه حادثه‌ای که پیش بیاید، پرداخت تمام خسارت‌های به‌بارآمده بر عهده شما خواهد بود. علاوه‌بر این موضوع، به‌ازای هر روز که بیمه‌تان را تمدید نمی‌کنید، جریمه‌ای برای آن منظور می‌شود. هزینه این جریمه هم اندک نیست و می‌تواند در بلندمدت برایتان دردسرساز و گزاف شود. خبر خوش، این است که سازمان بیمه مرکزی با اعلام طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث به صاحبان تمام وسایل نقلیه فرصتی ایدئال داده است. با بیمه‌کردن خودرو در این بازه بخشش، جرایمتان صفر می‌شوند. در ادامه، بیشتر درباره عفو جرایم و صدور آنلاین بیمه‌نامه شخص ثالث به بهترین شکل و روش برایتان می‌گوییم.

طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث چیست؟

هرسال، سازمان بیمه مرکزی در بازه‌ای زمانی اعلام می‌کند که جرایم بیمه شخص ثالث بخشیده می‌شوند. با تمدید بیمه‌نامه خود در این بازه می‌توانید از این فرصت ایدئال برای صفرشدن جریمه‌های پرداخت‌نشده بابت عدم تمدید بیمه شخص ثالث بهره‌مند شوید.

این بخشودگی صددرصد است و دارندگان وسایل نقلیه با بیمه تمدید‌نشده نیازی به پرداخت هیچ درصدی از جریمه را پیدا نمی‌کنند. چنین طرحی برای بیمه‌نامه‌های کوتاه‌مدت اجرا نمی‌شود و باید مدت اعتبار بیمه شخص ثالث یک‌ساله باشد.

زمان اعلام‌شده برای بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث چیست؟

بنا به گفته محمود حق‌وردی‌لو، معاون نظارت بیمه مرکزی از تاریخ ۱۲ بهمن‌ماه ۱۴۰۲، بازه‌ای برای بخشودگی جریمه بیمه شخص ثالث تمام وسایل نقلیه در نظر گرفته شده است. مهلت بخشودگی برای وسایل نقلیه مختلف به‌شرح زیر است:

  • موتورسیکلت‌های فاقد بیمه می‌توانند از ۱۲ بهمن تا ۲۹ اسفند سال جاری، یعنی به‌مدت ۴۸ روز مشمول بخشودگی قرار بگیرند.
  • سایر وسایل نقلیه فاقد بیمه شخص ثالث از ۱۲ بهمن تا ۱۱ اسفند سال جاری، یعنی به‌مدت ۳۰ روز مشمول بخشودگی قرار می‌گیرند.

مزایای بهره‌مندی از فرصت بخشودگی جریمه‌های بیمه شخص ثالث چیست؟

با وجود طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث می‌توانید بدون نیاز به پرداخت مبلغ جریمه‌ و فقط با صرف هزینه برای تمدید بیمه شخص ثالث تحت پوشش قرار بگیرید. به‌جز عفو جریمه‌ها از مزایای دیگر این طرح باید به موارد زیر هم اشاره کنیم:

  • آزادشدن امکان معامله وسیله نقلیه
  • جلوگیری از جریمه‌شدن و توقیف خودروها با تمدید بیمه‌
  • پیشگیری از جریمه صادرنشدن کارت سوخت و شارژنشدن آن

جریمه روزشمار نپرداختن بیمه شخص ثالث چقدر است؟

دقت کنید که جریمه نداشتن بیمه شخص ثالث، به‌طور روزشمار محاسبه می‌شود و برای وسایل نقلیه مختلف به‌شرح زیر است:

  • سواری؛ ۸ تا ۱۳هزار تومان
  • موتور؛ ۲ تا ۳۰هزار تومان
  • بارکش؛ ۱۰ تا ۲۵هزار تومان

به‌طور کلی هم جریمه دیرکرد پرداخت بیمه شخص ثالث وسایل نقلیه به‌ این صورت محاسبه می‌شود:

حق بیمه کامل بدون تخفیف تقسیم بر تعداد روز سال یعنی ۳۶۵ روز = جریمه دیرکرد

بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث برای چه افرادی مناسب است؟

این طرح برای تمام دارندگان وسایل نقلیه مفید است. بخشیده‌شدن جرایمی که به‌طور روزشمار برای تمدیدنکردن بیمه منظور شده، امتیاز و فرصت بزرگی است. بااین‌حال، اگر قصد صرفه‌جویی دارید و کنترل هزینه‌های مربوط به خودرو برایتان دشوار است، حتما از این طرح بهره ببرید.

در صورتی‌که قصد سفر در تعطیلات پیش رو و عید نوروز را دارید هم بهتر است که از فرصت بخشودگی استفاده کنید تا با هزینه کمتر و خیال آسوده به دل جاده بزنید. رانندگی بدون بیمه شخص ثالث خلاف قوانین و بسیار خطرناک است. با تمدید بیمه، نگذارید که حوادث ناخوشایند و هزینه‌های مادی و معنوی به شما تحمیل شوند.

خرید بیمه شخص ثالث از ازکی را تجربه کنید

از فرصت بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث در بهمن‌ماه ۱۴۰۲ استفاده کنید. برای تمدید و خرید بیمه‌تان هم می‌توانید به ازکی مراجعه کنید. ازکی سامانه‌ای آنلاین برای فروش انواع بیمه شرکت‌های مختلف است. برای خرید بیمه شخص ثالث هم می‌توانید به این بستر مراجعه کنید. با واردکردن مشخصات وسیله نقلیه با فهرستی از بیمه‌های در دسترس در شرکت‌های گوناگون روبه‌رو می‌شوید.

رصد شرایط و تعرفه هریک به شما امکان بررسی و مقایسه گزینه‌های مختلف را می‌دهد. بنا به خواسته‌ها و نیازهایتان ازمیان موارد موجود، دست به انتخاب بزنید و بهترین بیمه را خریداری کنید. تمام روند خرید بیمه شخص ثالث در ازکی به‌طور آنلاین پیش می‌رود. مراحل کار هم بسیار ساده و سریع است.

با بهره‌مندی از فرصت بخشودگی و راحت‌تر از همیشه بیمه بخرید

با ازکی در عرض چند دقیقه می‌توانید بیمه‌نامه‌تان را دریافت کنید و خیالتان از بابت خرید بیمه شخص ثالث راحت باشد. حالا که فرصت بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث مطرح شده، فرصت را غنیمت بشمرید و با مراجعه به ازکی، بی‌دغدغه و نگرانی بیمه‌تان را تمدید کنید. یادتان نرود که طرح بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث تمدید نمی‌شود. بنابراین، از فرصت استفاده و بیمه‌نامه‌تان را تمدید کنید. ازکی در چند دقیقه و بی‌نیاز از مراجعه حضوری یا حتی تلفنی، شما را به خواسته‌تان در خرید بیمه می‌رساند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی