ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رپورتاژ آگهی

فرش و تابلو فرش کاشان را از چه سایتی بخریم؟

برای خرید تابلو فرش کاشان باید به چه سایتی سر بزنیم؟ به سایتی که اصالت کالا، قیمت گذاری مناسب و سرعت ارسال را تضمین کند.

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

از بهترین جا! این که پرسیدن ندارد! برای خرید تابلو فرش باید به بهترین سایت های فروش سر بزنید. اما پیش از آنکه به ویژگی های بهترین سایت فروش تابلو فرش بپردازیم بیایید ببینیم چرا باید خریدمان حتما کاشان باشد! دم دستی ترین جواب این است که فرش کاشان بهترین است. ما در اینجا از یک سنت ریشه دار قالی بافی در یکی از قدیمی ترین شهرهای ایران زمین حرف می زنیم. اگر بخواهیم بر پایه آمار و ارقام حرف بزنیم باید بگوییم آوازه قالی ایرانی در جهان مدیون کیفیت قالی هایی است که در کاشان بافته می شوند. بیشتر از هفتاد درصد صادرات فرش ایران را فرش هایی تشکیل می دهند که در شهر زیبای کاشان تولید می شوند. در ضمن هر سال بیشتر از هزار و پانصد متر فرش دستباف در این شهر بافته می شود. به طوری که باید کاشان را پایتخت فرش ایران نامید.

خرید تابلو فرش: فرش یا تابلو؟

در هنگام خریدتابلو فرش باید بدانیم که ویژگی های تابلو فرش کاشان از قالی آن جدا نیست. هر چه در فرش ها رعایت می شود و ویژگی شمرده می شود در تابلو فرش ها هم دیده می شود. دلیل آن هم این است که تابلو فرش در واقع، همان فرش است. پس چه چیزی آن را از فرش جدا می کند؟ جنبه تزئینی محض آن! تابلو فرش، ترکیبی از هنر نقاشی و سنت قالی بافی است. به همین دلیل هم می بینیم که مانند فرش بافته می شود اما مانند تابلو نقاشی قاب گرفته شده و آویزان می گردد. اما در باقی ویژگی ها دقیقا یک فرش است و مانند آن به دو نوع دستی و ماشینی تقسیم می شود. پس اگر با ویژگی های فرش کاشان آشنا شویم خود به خود با ویژگی های تابلو فرش کاشان هم آشنا شده ایم.

هنر خرید: از هر جا نخرید!

خرید فرش یا خرید تابلو فرش کاشان مانند بافتن آن یک هنر است و همانطور که بافتن آن، دقت و مهارت می خواهد، خرید آن هم، دقت و مهارت می طلبد. بنابراین برای خرید آن حتما باید به اعتبار فروشنده یا فروشگاه آن توجه کنید. فرقی هم نمی کند که این فروش، مستقیم صورت بگیرد یا یک خرید آنلاین باشد. اما برگردیم به ویژگی های فرش کاشان! یکی از دلایل شهرت این فرش، کیفیت مواد به کار رفته در آن است. پشمی که در بافت فرش ها و تابلو فرش های پشمی کاشان به کار می رود همیشه از مطمئن ترین و بهترین گله داران کشور و خارج از کشور تهیه می شود. مثلا تابش مخمل گون این فرش را باید مدیون کیفیت عالی پشم مرینوس به کار رفته در نخ آن دانست. یکی دیگر از نخ هایی که در تار و پود این فرشینه ها به کار می رود، نخ پنبه ای است. در فرش های ظریف تر و گرانبهاتر، نخ ابریشمی جایگزین نخ های دیگر می شود.

ظرافت همه فرش ها را یک جا داشته باشید!

ظرافت همه فرش ها را یک جا داشته باشید!

هدف از خرید تابلو فرش هر چه باشد باید بدانیم که چه در فرش و چه در تابلو فرش کاشان، ظرافت موج می زند. اصولا بارزترین ویژگی محصولات صنعت قالی بافی در کاشان را ظرافتی تشکیل می دهد که در همان نگاه اول، انسان را جادو می کند. این جادوی بصری در تابلو فرش ها گیرایی بیشتری دارد و نگاه به سختی می تواند خود را از جادوی تابلو فرش ها جدا کرده و به چیز دیگری بپردازد. جالب ترین ویژگی فرشینه های کاشانی را باید در تفاوت اندازه و ضخامتی دانست که در تار و پود آن مشاهده می شود.

 پود زیر فرش کاشان همیشه از پود روی آن، ضخیم تر است. عموما در قالی بافی کاشانی از دو نوع نخ استفاده می شود که هنرمندان این رشته به آنها، نخ شهری و نخ اصفهانی می گویند. تفاوت این دو نخ در ضخامت آنها، نهفته است. پود ده لای اصفهانی از نظر ضخامت با پود 12 لای شهری هم اندازه گرفته می شود.

خرید تابلوهای برجسته نما! از دیگر ویژگی های فرش کاشان که مسلما در هنگام خرید تابلو فرش کاشان هم توجه شما را جلب خواهد کرد، برجسته نمایی آن است. در بندهای قبلی گفتیم که فرش کاشان یعنی ظرافت! دقیقا همین بافت ریز و ظرافت های بصری آن است که به هر دو یعنی فرش و تابلو فرش، یک ویژگی برجسته نمایانه می بخشد. گویی که زیبایی نقش ها در چارچوب فرشینه ها و تابلو فرش ها نمی گنجد و می خواهد مانند آب، سرریز کند. طرح های قالی کاشان گویی می خواهند بر بال های هنر ریشه دار کاشان سوار شده و پرواز کنان، همه جای جهان را با زیبایی خود رنگ آمیزی کنند. حالا که حرف رنگ ها و طرح ها شد، باید به دومین ویژگی بصری این گونه مهم از هنر قالی بافی ایرانی اشاره کنیم. هنر قالی بافی کاشان را با زمینه های لاکی رنگی که با حاشیه های سرمه ای فام، قاب بندی شده اند، می شناسند.

فرش طوسی

سه یار لاکچری: فرش طوسی، فرش فیلی و فرش نقره ای

بنابراین وقتی از خود می پرسید: فرش و تابلو فرش کاشان را از چه سایتی بخریم؟ حتما به رنگ ها توجه کنید. به ویژه اگر آن قدر خوش سلیقه باشید که فهرست سفارش های شما شامل رنگ های فرش جدید باشد. فرش هایی مانند فرش طوسی، فرش فیلی و فرش نقره ای. این رنگ ها را باید رنگ هایی جان سخت به شمار آورد؛ چرا که به خاطر پس زمینه رنگی منحصر به فرد خود، آلودگی ها را نشان نمی دهند. ویژگی چرکتابی رنگ طوسی و طیف رنگی نزدیک به آن به خاطر همین ویژگی، طرفداران زیادی پیدا کرده است. این ویژگی ها نگهداری و تمیز کردن این نوع فرش ها را هم آسان تر کرده است. این رنگ ها، هیچ لکه ای را لو نمی دهند. فرش طوسی و فیلی و رنگ های وابسته به آنها، به زندگی شما یک ویژگی لاکچری می بخشند.

در خرید تابلو فرش و فرش کاشان، رج ها را فراموش نکنید!

اما در خرید فرش ماشینی یا خرید تابلو فرش کاشان فقط به رنگ ها توجه نمی کنند. فرقی نمی کند که قالب شما چه نقشه ای داشته باشد، رجشمار همیشه مهم است. نقش قالی دلخواه تان چه ترنج باشد و چه محتشم یا گلدانی، درختی، محراب، شکارگاه، حیوانی، سجاده ای، بته جقه ای یا پنج رنگ، باید شمار رج ها را بدانید! فرش کاشان، رجشماری پایین دارد و همیشه بین سی تا چهل و پنج رج در نوسان است.

سایت های فروش آنلاین و تنوع تصویری!

آیا در خرید تابلو فرش کاشان با محدودیت تصویری مواجه می شویم؟ مثلا اگر به دنبال تابلوهای مشهور باشیم می توانیم آنها را به صورت تابلو فرش، آن هم کاشانی پیدا کنیم؟ بله که می توانید! هیچ طرحی در دنیا و در تاریخ هنرهای تجسمی وجود ندارد که انگشتان هنرمند قالی بافان کاشانی از بازآفرینی آن عاجز بمانند! اگر به دنبال ناممکن می گردید پس به دنبال چیزی غیر از فرش کاشان بگردید! در اینجا ناممکن هم یکی از طرح ها و نقش های قالی است! سلیقه شما چه موضوعاتی را دوست دارد؟ مناظر طبیعی؟ جانوران؟ چهره یا پرتره؟ گل و بوته؟ اشخاص؟ ترکیبی از همه این موضوعات؟ تابلوهای مشهور؟ مینیاتور ایرانی؟ کارهای استاد فرشچیان؟ هر چیزی که بخواهید را پیدا خواهید کرد! ولی این پیدا کردن به جایی بستگی دارد که در آن به دنبال خواسته تان می گردید! جایی که در آن به دنبال قالی می گردید به اندازه خود قالی مهم است!

ویژگی های بهترین سایت فروش اما بهترین ویژگی های یک سایت خرید فرش! یک سایت خرید تابلو فرش یا فرش کاشان باید مثل فروشگاه فرش امیرکبیر برای هر سلیقه و هر سنی چند محصول آماده داشته باشد. به عبارتی دیگر باید کالاهای عرضه شده در آن نیازهای همه طبقات اجتماعی را پوشش دهند. همچنین باید بهترین و مناسب ترین قیمت ها را بر محصولات عرضه شده بگذارد و مهم تر از همه اصالت کالا را نیز تضمین کند. سرعت ارسال، گزینه مهم دیگری است که یک سایت خوب باید دارای آن باشد. فرش ها و تابلو فرش ها باید در سریع ترین زمان ممکن و سالم به دست سفارش دهنده برسند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی