ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رپورتاژ آگهی

کاهش وزن با کالری شماری

داشتن وزن مناسب و تناسب اندام این روز ها اهداف بسیاری هست، همه ی افراد برای رسیدن به این هدف راه های مختلفی را بررسی کرده اند اما به نتیجه نرسیده اند، در این مقاله ...

واحد تبلیغات
نوشته شده توسط واحد تبلیغات | ۸ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۴:۳۰

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

داشتن وزن مناسب و تناسب اندام این روز ها اهداف بسیاری هست، همه ی افراد برای رسیدن به این هدف راه های مختلفی را بررسی کرده اند اما به نتیجه نرسیده اند، در این مقاله اپ استور سیب ایرانی می خواهد یکی از بهترین روش های رسیدن به این هدف را به شما معرفی کند و به مزایای آن بپردازد.

رژیم کالری شماری یکی از روش های لاغری هست که شما با کم کردن کالری مصرفی در طول روز وزن خود را کم می کنید، این روش برای لاغری در سال های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده، در ادامه به بررسی و مزایا و معایب این نوع از رژیم پرداخته می شود و همچنین به معرفی کالری شمار های موجود در اپ استور های ایرانی پرداخته می شوند.

تمام مواد غذایی که در طول روز استفاده می شود از میزان قابل توجهی کالری تشکیل شده اند، کالری، به انرژی دریافت شده از یک ماده غذایی می گویند، در این رژیم بدن شما با کم شدن کالری مصرفی روزانه چربی بیشتری سوزانده و کاهش وزن را تجربه می کند، برای مثال اگر شما روزی 1800 کالری مصرف می کردید و از این به بعد 1200 کالری در طول روز مصرف کنید، 600 کالری کمتر دریافت می کنید و این به صورت مستقیم روی کاهش وزن شما تاثیر می گذارد.

رژیم کالری شماری مزایایی دارد که در زیر به آنها اشاره شده

مزایا

تنوع غذایی : در این نوع رژیم تنوع غذایی بالایی وجود دارد، شما می توانید با توجه به ارزش کالری مواد غذایی برنامه غذایی خود را تدوین کنید، فراموش نکنید میزان کالری در این نوع لاغری بسیار اهمیت دارد.

میزان غذا خوردن خود را کنترل می کنید : اگر برای اولین بار رژیم کالری شماری را شروع میکنید به احتمال زیاد از اندازه غذا خوردن خود شوکه می شوید، کاهش وزن با استفاده از کم کردن کالری باعث می شود نگاه باز‌‌تری به میزان غذا و کالری های دریافتی داشته باشید.

در انتخاب غذای بهتر کمک می کند : شما می توانید با استفاده از این رژیم غذایی مواد غذایی بهتر و مفید تری را در برنامه خود جایگزین کنید، برای مثال 100 گرم استیک حدود 135 کالری دارد، در صورتی که همین مقدار سیب زمینی شیرین نصف این عدد کالری را در بر می گیرد.

دقت بیشتر به درشت مغذی ها : یکی از مواردی که اکثرا در برنامه غذایی خود به آن دقت نمیکنند میزان مصرف درشت مغذی ها هستند، هر کدام از 3 درشت مغذی های اصلی فوایدی دارند که برای دریافت آنها باید تناسب بین آنها را رعایت کرده و از تمام آنها استفاده کنید، در کالری شماری شما توجه بیشتری به انواع درشت مغذی ها دارید و از تمام آنها استفاده می کنید.

میزان کالری درشت مغذی ها در هر گرم : 

پروتئین : 4 کالری

کربوهیدرات : 4 کالری

چربی : 9 کالری

یکی از معایبی که می توان به این نوع رژیم غذایی گرفت پیچیدگی و محاسبات آن است، اگر برای بار اول تصمیم دارید از این رژیم استفاده کنید احتمالا برای محاسبات کالری مصرفی خود کمی احساس گیجی کنید، اما نگران این موضوع نباشید، مدتی هست که برنامه های کالری شمار مورد استفاده قرار می گیرند و به کاربران کمک زیادی میکنند، کالری شمار های مختلفی از جمله بروکلی، کرفس و زیره در این حوزه فعالیت می کنند و شما می توانید با استفاده از این برنامه ها به راحتی به اهداف خود برای کاهش وزن برسید.

برای دانلود انواع این کالری شمار ها مانند بروکلی می توانید از اپ استور ایرانی اقدام کنید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی