ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رپورتاژ آگهی

 هوش مصنوعی پارت از زندگی دیجیتالی شما محافظت می‌کند

 شرکت پارت، رهبر هوش مصنوعی ایران، قدمی مثبت در راستای امنیت کاربران برداشته است. قطع به‌یقین یکی از دغدغه‌های کاربران اینترنتی مسائل امنیتی مربوط به فعالیت‌های آنلاین است. ما روی حساب‌های خود رمزهای طولانی و ...

واحد تبلیغات
نوشته شده توسط واحد تبلیغات | ۸ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۱:۰۰

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

 شرکت پارت، رهبر هوش مصنوعی ایران، قدمی مثبت در راستای امنیت کاربران برداشته است.

قطع به‌یقین یکی از دغدغه‌های کاربران اینترنتی مسائل امنیتی مربوط به فعالیت‌های آنلاین است. ما روی حساب‌های خود رمزهای طولانی و سخت می‌گذاریم فقط به این خاطر که کسی نتواند خودش را جای ما قرار داده و به‌جای ما در فضای مجازی فعالیت کند.

 دسترسی به اطلاعات رایج مثل حساب‌های کاربری صفحاتی که در رسانه‌های اجتماعی داریم یا حساب‌های مربوط به پیام‌رسان‌ها به کنار، وقتی صحبت از معاملات و قراردادهای اینترنتی یا کارهای اداری و حقوقی باشد، این مسئله جدی‌تر و حیاتی‌تر هم می‌شود.

 شاید برای شما مهم باشد که بدانید برخلاف هویت فیزیکی‌تان که در اختیار و در چهارچوب بدن شما محدود است؛ هویت و فعالیت‌های دیجیتالی‌تان بسیار آسیب‌پذیر، در دسترس و قابل جعل هستند. این موضوع را زمانی جدی می‌گیرید که پیامکی از دادگاه بابت کاری خلاف قانون دریافت کنید که روحتان هم از آن خبر ندارد. 

 این موضوع از زاویه نگاه کسب‌وکار هم اهمیت ویژه‌ای دارد. صاحبان کسب‌وکار به‌خوبی می‌دانند که ایجاد یک بستر امن برای حضور دیجیتالی و غیرحضوری مشتریان، چقدر می‌تواند روی سطح اعتبار کسب‌وکار اثر بگذارد. سرآمد چنین موضوعی شرکت اپل است که طرف‌دارانش حتی زمانی که می‌دانند نمی‌توانند از محصولش به‌راحتی استفاده کنند، در زمره دلایل خود، اسمی از امنیت اطلاعات می‌برند.

 قدرت مهندسان پارت در خدمت امنیت کاربران ایرانی

 مهندسان شرکت پارت توانسته‌اند امضای دیجیتال را در سطح جدیدی از امنیت ارائه دهد. امضای دیجیتال با ترکیب مجموعه تکنیک‌های نرم‌افزاری، سخت‌افزاری، ریاضی، الگوریتم، رمزنگاری نامنظم و … ایجاد می‌شود که هدفش مبارزه با رخنه‌گران و جاعلان امضا و حفاظت از اسناد و اطلاعات حیاتی کاربران است.

توانمندی و قدرت امضای دیجیتال را می‌توان در مقایسه با سایر روش‌های شناسایی کاربران متوجه شد. اگرچه امضای دیجیتال لزوماً ابزار شناسایی کاربر نیست (هرچند به این منظور هم می‌تواند استفاده شود)، اما مقایسه‌اش با این روش‌ها می‌تواند دید خوبی از میزان امنیتش بدهد.

نگاهی اجمالی به روش‌های شناسایی کاربر و میزان امنیت حدودی هر کدام

 در اینجا روش‌های مختلف شناسایی کاربران اینترنتی را بر اساس میزان امنیت هویت دیجیتالی آنها (از ضعیف به قوی) رتبه‌بندی کرده و حدودی از میزان امنیت هر کدام را با درصد بیان می‌کنیم:

 رتبه ۶: اثر انگشت مرورگر (٪۶۰)

 اثر انگشت مرورگر ترکیبی از اطلاعات مربوط به مرورگر، سیستم‌عامل و تنظیمات کاربر است که برای ایجاد یک شناسه منحصربه‌فرد برای هر کاربر استفاده می‌شود. بااین‌حال، این شناسه می‌تواند توسط رخنه‌گرها مورد سوءاستفاده قرار گیرد و امنیت بالایی ندارد.

 رتبه ۵: شناسه‌های دستگاه (٪۶۵)

 شناسه‌های دستگاه می‌توانند برای شناسایی کاربر و ردیابی فعالیت‌های او در اینترنت مورداستفاده قرار گیرند. بااین‌حال، این شناسه‌ها می‌توانند توسط رخنه‌گرها مورد سوءاستفاده قرار گیرند و امنیت بالایی ندارند.

 رتبه ۴: تشخیص چهره (٪۷۰)

 تشخیص چهره می‌تواند برای شناسایی دقیق کاربر با استفاده از دوربین دستگاه استفاده شود. بااین‌حال، این روش می‌تواند تحت‌تأثیر عوامل مختلفی مانند نور، زاویه و کیفیت تصویر قرار گیرد و نگرانی‌هایی در مورد حریم خصوصی و امنیت آن وجود دارد.

 رتبه ۳: احراز هویت دوعاملی (٪۷۵)

 احراز هویت دوعاملی امنیت را با نیاز به ارائه اطلاعات اضافی از طرف کاربر افزایش می‌دهد. این روش معمولاً از نام کاربری و رمز عبور به‌عنوان اولین عامل و یک رمز تأییدیه از طریق پیامک، ایمیل یا برنامه احراز هویت به‌عنوان عامل دوم استفاده می‌کند.

 رتبه ۲: بیومتریک (٪۸۵)

 بیومتریک می‌تواند برای شناسایی دقیق کاربر با استفاده از ویژگی‌های فیزیکی منحصربه‌فرد او مانند اثر انگشت یا الگوی عنبیه چشم استفاده شود. بااین‌حال، نگرانی‌هایی در مورد حریم خصوصی و امنیت این روش وجود دارد.

 رتبه ۱: امضای دیجیتال (٪۱۰۰)

 امضای دیجیتال امن‌ترین روش شناسایی کاربران اینترنتی است. این روش از الگوریتم‌های رمزنگاری قوی برای تأیید هویت کاربر و صحت پیام استفاده می‌کند و مزایای متعددی مانند عدم انکار، محرمانگی و سلامت اطلاعات را به همراه دارد. بااین‌حال، امضای دیجیتال معایبی نیز دارد، مانند نیاز به کلیدهای دیجیتال، احتمال سوءاستفاده و عدم آگاهی عمومی.

 فراشناسا، سامانه جامع امضای دیجیتال و احراز هویت در ایران 

امضای دیجیتال در ایران در حال حاضر برای کارهای مهمی مثل درخواست وام یا امور اداری استفاده می‌شود، اما از سال ۱۳۸۲ قانون و بستر استفاده از آن وجود داشته و در تمامی مراجع قانونی نیز قابل‌استناد است (به مجموعه قوانین تجارت الکترونیک مراجعه کنید). 

 فراشناسا، نام سامانه جامع eKYC پارت است که پیش‌ از این به‌عنوان زیرساخت در سازمان‌های مهم، مثل بانک‌ها، حضور داشته و امروز با توجه‌ به نیاز به دیجیتالی‌شدن ابعاد مختلف زندگی و غیرحضوری کردن فرآیندهای پیچیده، طولانی و زمانبر، در دسترس عموم قرار گرفته است. با این توضیح، می‌توان گفت که در حال حاضر خدمات این سامانه به دو شکل ارائه می‌شود:

 امضای دیجیتال برای کسب‌وکارها

 کسب‌وکارها می‌توانند با بهره‌گیری از بستر امضای دیجیتال فراشناسا برای مراجعان و مشتریان اینترنتی خود فضایی امن بسازند که خود مزایای زیر را به همراه دارد:

  •  کسب اعتبار در نگاه مشتری و تقویت برندینگ
  •  ارتقای مشتری‌مداری و امکان بهبود ارائه خدمات
  •  پذیرش جهانی و امکان گسترش خدمات (فراتر از مرزها)
  •  انعطاف‌پذیری و امکان بهره‌گیری در انواع مختلف اسناد و پیام، از جمله ایمیل، قرارداد، اسناد مالی، گزارش پزشکی و…
  •  سلامت اطلاعات و جلوگیری از دست‌کاری و تغییر اطلاعات در حین انتقال؛ و تضمین صحت و یکپارچگی آن
  •  محرمانه بودن اطلاعات و امکان ارسال رمزنگاری شده با استفاده از کلید خصوصی

 امضای دیجیتال برای اشخاص حقیقی

 مشتریان کسب و کارها می‌توانند با دانلود اپلیکیشن فراشناسا، نسبت به دریافت گواهی امضای دیجیتال خود اقدام کنند. این امضا این امکان را به کاربر می‌دهد که کلیه فعالیت‌های مهم، مثل عقد قراردادهای اینترنتی (با هر شخصی در هر نقطه‌ای از جهان)، انجام امورات اداری و بانکی و… را در بستری امن و قانونی و تحت واپایش ،انجام دهد.

پیشنهاد ویژه برای کسب‌وکارها…

 امروز فرصت تصمیم‌گیری کسب‌وکارهایی است که به ماندن در دور رقابت اهمیت می‌دهند. برای داشتن سهمی از بازار مدرن کافی است با فراشناسا تماس بگیرید و درخواست پروپوزال نمایید. ما بر اساس نیازهای اختصاصی شما، طرح بهینه‌ای ارائه می‌دهیم تا بتوانید با فراهم‌سازی بستر امضای دیجیتال از کلیه مزایای آن بهره‌مند بشوید. کاهش هزینه‌های سالانه، صرفه‌جویی در زمان، گسترش خدمات، بهبود تجربه مشتری و ارتقای اعتبار کسب‌وکار از جمله بخش‌هایی هستند که به کمک آن‌ها می‌توانید افزایش درآمد داشته باشید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی