ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رپورتاژ آگهی

دانشگاه شریف در حال برگزاری دوره‌‌ برنامه‌نویسی پایتون برای دانش‌آموزان در پلتفرم محیط آنلاین است

دانشگاه صنعتی شریف تهران در حال برگزاری دوره‌ برنامه‌نویسی پایتون برای دانش‌آموزان در پلتفرم محیط آنلاین است. این دانشگاه با هدف آماده‌سازی دانش‌آموزان برای ورود به بازار کار و ارتقای توانمندی آن‌ها در زمینه برنامه‌نویسی، ...

واحد تبلیغات
نوشته شده توسط واحد تبلیغات | ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ | ۱۶:۴۵

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

دانشگاه صنعتی شریف تهران در حال برگزاری دوره‌ برنامه‌نویسی پایتون برای دانش‌آموزان در پلتفرم محیط آنلاین است. این دانشگاه با هدف آماده‌سازی دانش‌آموزان برای ورود به بازار کار و ارتقای توانمندی آن‌ها در زمینه برنامه‌نویسی، دوره‌ی خلاقیت الگوریتمی و برنامه‌نویسی پایتون را به‌صورت رایگان برای این قشر از جامعه آموزشی کشور برگزار می‌کند.

دانش‌آموزان با شرکت در این دوره می‌توانند با اصول طراحی الگوریتمی و برنامه‌نویسی پایتون آشنا شده و خود را برای فعالیت در یکی از زمینه‌های کاری مانند توسعه وب، توسعه اپلیکیشن، یادگیری ماشین و توسعه فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی آماده کنند. دانشگاه شریف برای این دوره و برآورده شدن نیازهایش در برگزاری رویداد، پلتفرم جامع محیط آنلاین را انتخاب کرده است.

دانشگاه شریف ارائه‌دهنده‌ی رویکردی جدید در تدریس

دانشگاه شریف یکی از برترین دانشگاه‌های کشور است که رویدادهای مختلف و رایگانی را با اهداف توانمندسازی، آماده‌کردن افراد برای ورود به بازار کار و کسب مهارت‌های جدید برای قشرهای مختلف جامعه برگزار می‌کند. افزون بر این، دانشگاه شریف برای بزرگ‌تر کردن جامعه مخاطبین، بالا بردن راندمان دوره‌ها و بازدهی بهتر ، تصمیم گرفته تا رویدادهای خود را به‌صورت هیبریدی (ترکیبی از رویداد حضوری و مجازی) برگزار کند. این رویکردها منجر به متمایز شدن دانشگاه شریف می‌شود و این موضوع می‌تواند الگویی جدید و کاربردی برای سایر موسسات آموزشی باشد.

این دانشگاه هم‌اکنون در حال برگزاری دوره‌ی خلاقیت الگوریتمی و برنامه‌نویسی پایتون است تا دانش‌آموزان علاقه‌مند به برنامه‌نویسی را برای ورود به بازار کار آماده کند. گفتنی است که دانشگاه شریف این دوره را به‌صورت ترکیبی از کلاس‌های حضوری در محل برگزاری کلاس‌های دانشکده کامپیوتر و مجازی در بستر پلتفرم جامع محیط آنلاین برگزار می‌کند.

دوره‌ی خلاقیت الگوریتمی و برنامه‌نویسی پایتون به مدت 8 هفته برگزار می‌شود

دوره‌ی خلاقیت الگوریتمی و برنامه‌نویسی پایتون از 17 تیرماه سال جاری آغاز شده و به مدت 8 هفته و تا 18 شهریور ماه ادامه پیدا می‌کند. گفتنی است که فیلم‌ هر جلسه از دوره نیز ضبط می‌شود تا شرکت‌کنندگان فعلی برای درک بهتر یا افرادی که در ادامه می‌خواهند این دوره‌ها را ببینند، به محتوای جلسات دسترسی داشته باشند.  همانطورکه اشاره کردیم، دوره به‌صورت ترکیبی از کلاس‌های حضوری و مجازی برگزار می‌شود. البته باتوجه به محدودیت‌ در ظرفیت کلاس‌های شریف و ثبت‌نام بیش از 4700 نفر در این رویداد، فقط تعدادی از شرکت‌کنندگان به قید قرعه می‌توانند در دوره حضور پیدا کنند. سایر افراد هم می‌توانند به‌صورت مجازی در پلتفرم محیط آنلاین و با استفاده از نرم‌افزار اسکای روم در دوره‌ی‌ خلاقیت الگوریتمی و برنامه‌نویسی پایتون شرکت کنند.

دوره‌ی خلاقیت الگوریتمی و برنامه‌نویسی پایتون دانشگاه شریف فقط به ارائه محتواهای آموزشی محدود نشده است و در کنار آموزش‌دادن، جلسات حل تمرین نیز برای شرکت‌کنندگان دوره در نظر گرفته شده است. در جلسات حل تمرین، دانش‌آموزان در گروه‌های کوچک 20 تا 30 نفری به همراه استاد، تمرین‌های مختلفی را حل می‌کنند تا به درک بهتری از مطالب دست پیدا کنند. گفتنی است که‌‍ تاکنون 85 جلسه حل تمرین در کنار کلاس‌های اصلی دوره برگزار شده است.

اطلاعات تکمیلی دوره‌ی خلاقیت الگوریتمی و برنامه‌نویسی پایتون

تاریخ برگزاری: شنبه هر هفته تا 18 شهریور ماه

زمان برگزاری: ساعت 9 تا 11:15

 محل ثبت‌نام: پلتفرم محیط آنلاین

مدرس دوره: دکتر علی شریفی زارچی، عضو هیات علمی گروه بیوانفورماتیک و هوش مصنوعی دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف

دانشگاه شریف، این دوره‌ی آموزشی را در پلتفرم محیط آنلاین برگزار می‌کند

دانشگاه شریف دوره‌ی خلاقیت الگوریتمی و برنامه‌نویسی پایتون را در بستر پلتفرم محیط آنلاین برگزار می‌کند. پلتفرم محیط آنلاین با آگاهی کامل از نیاز برگزارکنندگان رویدادها و گردهمایی‌ها، تمامی فرایندها و ابزارهای لازم را برای مخاطبان خود فراهم می‌کند تا برگزارکنندگان به هیچ ابزار جانبی دیگری نیاز نداشته باشند. به بیانی دیگر، محیط آنلاین پلتفرمی است که تمام نیازهای برگزارکنندگان رویدادها را قبل، حین و بعد برگزاری رویداد به‌طور کامل برآورده می‌کند. علاوه بر آورده کردن نیاز مخاطبان، محیط آنلاین امکاناتی دیگر نیز دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 مارکتینگ: محیط آنلاین این امکان را برای برگزارکنندگان دوره‌های آموزشی فراهم می‌کند تا به‌راحتی برای رویدادهای خود تبلیغات کرده و مخاطبان هدف خود را جذب کنند.

صرفه‌جویی در هزینه‌ها و زمان: یکی دیگر از ویژگی‌های محیط آنلاین این است که به برگزارکنندگان رویدادها و همایش‌ها کمک می‌کند تا در زمان و هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنند. به‌عنوان مثال، کاربران با استفاده از محیط آنلاین دیگر نیازی به تهیه درگاه پرداخت جداگانه و ابزارهای ساخت محتوا ندارند.

ایجاد جریان‌های درآمدی متفاوت: برگزارکنندگان در محیط آنلاین این امکان را دارند تا جریان‌های درآمدی متفاوتی را ایجاد کنند. به‌عنوان مثال، برگزارکنندگان می‌توانند فایل‌های دوره را ضبط کنند و از فروش آن‌ها درآمدزایی داشته باشند.

تمرکز روی ارائه باکیفیت محتواهای رویدادها و دوره‌ها: محیط آنلاین برای ارائه باکیفیت محتواهای آموزشی نیز تمامی ابزارهای مورد نیاز را در اختیار مخاطبان قرار داده است. این موضوع می‌تواند به برگزارکنندگان رویدادها کمک کند تا از تمامی ابزارهای مورد نیاز برای برگزاری رویداد و دوره، نهایت استفاده را ببرند و تمرکز کامل خود را روی تولید و ارائه محتوا بگذارند. حفظ شبکه مخاطبین: ‌در محیط آنلاین این امکان فراهم شده تا برگزارکنندگان با اطلاع‌رسانی رویداد‌ها، دوره‌ها و گردهمایی‌های خود، دایره مخاطبان هدف خود را افزایش دهند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (3 مورد)
 • هادی کاظمی
  هادی کاظمی | ۲۴ مرداد ۱۴۰۲

  واقعا خیلی دارم سختی میکشم توهین نکنم به همچین نویسنده زمان شناسی...........................................
  استارت این پروژه ۱۷ تیر خورده و الان تاریخ چنده؟!

 • Mohammad Sadegh Manafi
  Mohammad Sadegh Manafi | ۲۲ مرداد ۱۴۰۲

  همونی که قبلا به نظام انواع حرفها رو میزد داره تو همین نظام پول درمیاره! صرفا جهت اطلاع

  • sound
   sound | ۲۲ مرداد ۱۴۰۲

   خدمات متعدد دانشگاه شریف به نظام و کشور عبارت درسته.

مطالب پیشنهادی