ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رپورتاژ آگهی

از تاریخچه ساخت خانه های ویلایی چه می‌دانید؟

از تاریخچه ساخت خانه های ویلایی چه میدانید؟ خانه‌های ویلایی در ایران همیشه مورد توجه بسیاری قرار می‌گرفت. این خانه‌ها به سبک معماری ایتالیایی ساخته می‌شوند و معمولا در حاشیه شهرک‌ها قرار دارند. اما در ...

واحد تبلیغات
نوشته شده توسط واحد تبلیغات | ۱۳ شهریور ۱۴۰۲ | ۱۴:۳۰

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

از تاریخچه ساخت خانه های ویلایی چه میدانید؟ خانه‌های ویلایی در ایران همیشه مورد توجه بسیاری قرار می‌گرفت. این خانه‌ها به سبک معماری ایتالیایی ساخته می‌شوند و معمولا در حاشیه شهرک‌ها قرار دارند. اما در ایران نه تنها در شهرهای شمالی، بلکه در کلان شهرهایی همچون تهران نیز ویلاهایی با سبک مدرن یا سنتی ساخته شده است. اگر می‌خواهید با این سبک خانه‌ها بیشتر آشنا شوید، توصیه می‌کنیم به ادامه این مقاله توجه کنید.

ویژگی خانه‌های ویلایی چیست؟

بسیاری از خانه‌های ویلایی، چه در شهرهای بزرگی مانند تهران و چه در شهرهای شمالی ایران، به سبک معماری ایتالیایی ساخته شده‌اند. زندگی و اقامت چند روزه در یک ویلای باشکو و زیبا در ایران، چندان دور دسترس نیست. شما میتوانید برای اجاره ویلا  شمال به https://www.alibaba.ir/accommodation/shomal-villa در سایت علی بابا مراجعه کنید. بنابراین توصیه می‌کنیم زندگی و سفر در این خانه‌های رویایی را، حتی برای چند روز از خود دریغ نکنید.

اما ویژگی خانه‌های ویلایی در ایران چیست؟ خانه‌های ویلایی شامل چهار نما و سقف شیب‌دار است. بسیاری از خانه‌های ویلایی در شمال ایران قرار دارند؛ چرا که در گذشته این سبک خانه‌ها را در مناطق خوش آب و هوا می‌ساختند. معمولا این خانه‌ها در اطراف شهرها و شهرک‌ها ساخته می‌شود، اما به دلیل افزایش جمعیت شهرها، از تعداد ویلاها کاسته و به تعداد مجتمع و ساختمان‌ها افزوده شده است.

ویژگی منحصربه‌فرد بسیاری از ویلاها در ایران، معماری باشکوه، زمین بزرگ، محوطه اطراف خانه، حیاط سرسبز و معماری داخلی است. معمولا معماری داخلی یا وسایل داخل ویلا از چوب و سنگ ساخته می‌شود تا یادآور طبیعت و انرژی خالص در خانه باشد. بنابراین نه فقط طراحی خارجی ویلا، بلکه طراحی داخلی ویلاها نیز اهمیت دارد.

تاریخچه طراحی و ساخت ویلا در دنیا

از تاریخچه ساخت خانه های ویلایی چه میدانید؟ بسیاری از منابع تاریخی نشان می‌دهند که ساخت خانه‌های مجلل و ویلایی، به دوره رومیان باستان باز می‌گردد. بنابراین ممکن است با خود تصور کنید که چگونه ویلایی به عزمت کاخ‌های روم باستان به ویلاهای حیاط‌داری در ایران تبدیل شده است؟ مسلما جنگ‌ها و ارتباط تجاری میان شهرها و کشورها، باعث رفت و آمد و مبادله فرهنگ‌ها شده است. از این جهت این مبادله فرهنگ بین کشورها باعث ایجاد تغییراتی در سبک، طراحی و ساخت خانه‌های ویلایی (یا کاخ‌ها) شد.

پس از سقوط امپراتوری روم، چیزی جزو نمای ویرانی از کاخ‌‌ها باقی نماند. همان کاخ‌‌هایی که روزگاری جشن‌ها و امور سیاسی در آن برگزار می‌شد، به انبار غله یا صومعه مسیحیان تبدیل شد. اما بعد از قرون وسطی و با تحول فرهنگی، بار دیگر خانه‌های ویلایی و باشکوه، ساخته و طراحی شدند و مورد توجه بسیاری از کشورهای دنیا نیز قرار گرفتند.

تاریخچه طراحی و ساخت ویلا در ایران

طبق شواهد تاریخی، قدمت طراحی و ساخت ویلا در ایران، به ساخت باغ‌ها و کاخ‌‌ها باز می‌گردد. همان‌طور که می‌دانید، اولین تمدن‌ها در کنار آب آغاز شدند. بنابراین وجود آب در ایران اهمیت زیادی داشته است. باغ‌هایی که در ایران باستان ساخته می‌شد نیز شامل آب و محیطی سرسبز (نماد بهشت و زندگی جاویدان) بود. تاریخ معماری ایران نشان می‌دهد که باغ پاسارگارد، یکی از اولین و مهم‌ترین باغ- کاخ‌‌های ایران بوده است. این باغ به دستور کوروش کبیر ساخته شده که ویلاهای امروزی در ایران نیز، بی‌شباهت به این باغ- کاخ نیست.

در ایران باستان، کوشک‌هایی شبیه به ویلاهای امروزی برای زندگی ییلاقی ثروتمندان و خانواده‌های اشرافی می‌ساختند. ویژگی‌های کوشک، بسیار نزدیک و مشابه با ویلاهای امروزی است؛ چرا که کوشک‌ها نیز چهار نما داشتند که نور وارد خانه شود و شامل یک حیاط یا محوطه سرسبز بودند که در فصل‌های گرم سال، محیطی مناسب و خوش آب و هوا برای تفریح و زندگی باشند.

طراحی و ساخت ویلاهای امروزی به سه سبک کلاسیک، مدرن و رومی است. اما نکته‌ای که روی طراحی بسیاری از خانه‌های ویلایی ایران تاثیر دارد، آب و هوای منطقه است. همان‌طور که می‌دانید ایران کشوری چهار فصل است و نمی‌توان یک ویلا با یک نوع مصالح و طراحی در همه مناطق ساخت. آب و هوا، میزان تابش نور و مصالح موجود در منطقه، روی سبک، طراحی و ویژگی‌های ویلاهای ایران تاثیر زیادی می‌گذارد.

از این جهت اگر طراحی ویلایی در شمال ایران و تهران را با یکدیگر مقایسه کنید، شاهد تفاوت نمای آن خواهید بود. برای مثال، برای ساخت یک ویلا در شمال، از مصالحی استفاده می‌کنند که در صورت رطوبت شدید و بارش باران، خانه آسیبی نبیند. همین مسئله روی طراحی و نمای خانه نیز تاثیرگذار است.

چگونه در ایران ویلا اجاره کنیم؟

اگر به سفر علاقه دارید و می‌خواهید برای چند روز به دور از آلودگی و شلوغی تفریح و استراحت کنید، اجاره یک خانه ویلایی، گزینه مناسبی خواهد بود. بنابراین شما میتوانید برای اجاره ویلا در شمال به این لینک در سایت علی بابا مراجعه کنید. اجاره آنلاین ویلای شمال کار شما را راحت خواهد کرد؛ چرا که شما می‌توانید فقط با چند کلیک، بهترین و زیباترین ویلا را در شهر مورد نظر اجاره کنید و حتی از ویژگی‌های آن نیز باخبر شود. بنابراین اکنون زمان آن است که چمدان خود را ببندید و راهی سفری با شکوه، همراه با زندگی در یک ویلای رویایی شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی