ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رپورتاژ آگهی

بازگشت بیت‌ کوین به ۴۴۰۰۰ دلار این بار با دفعه قبل چه فرق دارد؟

بیت کوین بعد از مدت‌ها دوباره به قیمت 44 هزار دلار نزدیک شده و روند صعودی بسیار جذابی را سپری می‌کند. البته که قیمت بیت کوین قبلا هم در مسیرهای صعودی این چنینی قرار گرفته ...

واحد تبلیغات
نوشته شده توسط واحد تبلیغات | ۲ دی ۱۴۰۲ | ۱۱:۰۰

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

بیت کوین بعد از مدت‌ها دوباره به قیمت 44 هزار دلار نزدیک شده و روند صعودی بسیار جذابی را سپری می‌کند. البته که قیمت بیت کوین قبلا هم در مسیرهای صعودی این چنینی قرار گرفته است، اما این بار تحلیل نمودار قیمت آن نشان از اتفاقات مثبتی دارد. در اواخر سال 2023 هستیم و در آغاز سال 2024 پدیده هاوینگ را می‌توانیم مهم‌ترین اتفاق در بازار ارز دیجیتال تلقی کنیم. از این گذشته خبر از تایید ETF بیت کوین در ژانویه نیز می‌تواند شوک بزرگ دیگری برای این بازار باشد. با در نظر گرفتن این اخبار، قیمت بیت کوین روند صعودی به خود گرفته و در حال رشد است.

پیش‌بینی چنین رشدهایی برای بیت کوین از قبل وجود داشته و حالا که قیمت به 44 هزار دلار نزدیک شده، صحبت از قیمت‌های بالا نیز به میان می‌آید. در این باره بر آن شدیم تا با نقطه نظرات برخی از کارشناسان اهل فن در بازار ارز دیجیتال همراه گشته و تحلیلی روی روند حرکت بیت کوین در شرایط کنونی داشته باشیم.

قیمت بیت کوین و مقاومت 44 هزار دلاری

قیمت بیت کوین بعد از یک رالی صعودی قدرتمند در سال 2021 وارد روند نزولی و اصلاحی شده بود و این روند نزولی قوی حتی قیمت آن را به نزدیکی‌های 15 هزار دلار هم رساند. اتفاقی که زمستان بسیار سختی را در بازار ارز دیجیتال و قیمت سایر آلتکوین‌ها رقم زد. هر بار که تحلیل بیت کوین را در طول این یکی دو سال مشاهده می‌کنیم، نشانه‌هایی برای تبدیل روند اصطلاحی به صعودی را در نمودار آن در می‌بینیم و اکنون این روند صعودی آغاز شده و قیمت دوباره موفق شده تا خود را به نزدیکی‌های 44 هزار دلار برساند.

مقاومت موجود در محدوده 44 هزار دلاری که در نمودار زیر پیداست، آنچنان مقاومت ساده‌ای پیش روی قیمت بیت کوین نیست. اما نکات بسیار جالبی در شرایط کنونی بازار ارز دیجیتال وجود دارد که بسیار قابل تامل هستند.

بیت کوین در گذشته وقتی برای اولین بار به قیمت 44 هزار دلار می‌رسید، دیدگاه کاربران مانند امروز نبود. هر کسی با کمترین شناخت نسبت به بازار کریپتوکارنسی از تحلیل بیت کوین و حباب‌های قیمتی آن صحبت می‌کرد. تقریبا اکثریت غریب به اتفاق کاربران معتقد بودن که قیمت‌ها بیش از حد حباب گرفته و همه چیز در حالا ترکیدن است. قیمت بیت کوین می‌بایست روند نزولی در پیش گرفته و کاهش پیدا کند. ترس در جامعه سرمایه‌گذاری بیت کوین پررنگ‌ترین رنگ بود.

اما امروز شرایط کاملا متفاوت است. با وجود اینکه بیت کوین به قیمت 44 هزار دلاری نزدیک شده، اما همه صحبت از خرید می‌کنند. از کفاش سر کوچه گرفته که مازاد درآمد خود را به بیت کوین تبدیل می‌کند، تا شکست خوردگان بازار بورس به دنبال این سرمایه‌گذاری هستند. طمع برای رسیدن به قیمت‌های بالاست که در جامعه سرمایه‌گذاری بیت کوین پررنگ‌تر است.

البته که در نمودار تحلیل تکنیکال محدوده‌ای نزدیک به 44 هزار دلار یک مقاومت بزرگ برای بیت کوین است و همین مقاومت چند روزی است که اجازه بالاتر رفتن قیمت بیت کوین را نیز نداده، اما مومنتم بالای بیت کوین نشان از این دارد که دیر یا زود باید بیت کوین را در اعداد بالاتری از 44 هزار دلار هم شاهد باشیم.

تحلیل روند صعودی قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین روند صعودی به خود گرفته و با مومنتم بالا به سمت سقف قیمتی خود حرکت می‌کند. تحلیل بیت کوین نشان از این دارد که هر چند ممکن است در این مسیر شاهد اصلاح‌های قیمتی هم باشیم، اما صعودی شدن روند قیمت بیت کوین کاملا تثبیت شده است. قیمت بیت کوین تحت تاثیر رفتار سرمایه‌گذاران و شرایط عرضه و تقاضا روند صعودی به خود گرفته و انتظار می‌رود تا قبل از هاوینگ 2024 این روند ادامه پیدا کند.

واکنش‌های بیت کوین به مقاومت‌های پیش رو مانند همین محدوده 44 هزار دلار هم کاملا قابل پیش‌بینی است. هر چند تحت تاثیر اخبار حاکم بر بازار ارز دیجیتال نحوه این تأثیرپذیری متفاوت خواهد بود. در حقیقت تحلیل بیت کوین برای کسانی که به دنبال یک سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت هستند، فقط کلمه خرید را در ذهن تداعی می‌کند. صبور بودن در شرایط کنونی بازار می‌تواند بهترین تصمیم برای این دست از سرمایه‌گذاران بیت کوین باشد.

در آن طرف کاربرانی که به دنبال نوسان‌گیری روی بیت کوین و رسیدن به سودهای مقطعی هستند، بایستی بسیار مواظب باشند. از یک طرف اخبار مثبت و منفی و از طرف دیگر ابزارهای تکنیکالی نشان از این دارد که بیت کوین می‌تواند در چند ماه آتی به شدت نوسانی عمل کند و همین موضوع چالش‌های پیش روی این دست از سرمایه‌گذاران را افزایش خواهد داد.

آیا باید منتظر کف جدید قیمت بیت کوین باشیم؟

در گیرودار صعود‌های قیمتی بیت کوین انتظار برای یک برگشت قیمتی و اصلاح نیز چندان بعید نیست. برای کسانی که از بازار جا مانده و به دنبال ورود به موقع به بازار هستند، اصلاح قیمتی بیت کوین می‌تواند بهترین خبر باشد. در این بین اما نباید انتظار اصلاح‌های قیمتی تا 15 هزار دلار را داشته باشیم. بیت کوین در یک روند صعودی قدرتمند قرار گرفته و اصلاح‌های قیمتی ممکن است چند درصد آن را به زیر بکشند. این تغییر روندهای کوتاه‌مدت می‌تواند بهترین زمان برای خرید بیت کوین و سرمایه‌گذاری روی آن باشد.

به زودی ETF بیت کوین وارد خواهد شد

رسیدن به یک سرمایه‌گذاری مطمئن در بازار ارز دیجیتال باید متاثر از یک بررسی همه جانبه باشد و اخبار می‌توانند بیشترین نقش را در این باره ایفا کنند. در بسیاری از مواقع یک خبر بزرگ حتی می‌تواند روی روند کلی قیمت بیت کوین نیز تاثیر مستقیم داشته باشد. در این باره در حال حاضر نزدیک‌ترین خبر قابل پیش‌بینی بررسی شرایط ETF بیت کوین در ژانویه است. خبری که اگر به نفع بازار بیت کوین تمام شود، پتانسیل بالایی را در قیمت این رمز ارز برای رشد ایجاد خواهد کرد.

با در نظر گرفتن این دست از اخبار سرمایه‌گذاری روی بیت کوین و سایر آلتکوین‌ها کاملا هدفمند خواهد بود و می‌توانیم ریسک کمتری را نیز در این فرایند شاهد باشیم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی