ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رپورتاژ آگهی

دستگاه اعلام حریق با کارآیی تضمینی از کجا بخریم؟

دستگاه اعلام حریق به مجموعه ای از وسایل و تجهیزات آتش نشانی گفته می شود که به صورت هماهنگ با یکدیگر عمل کرده و وقوع حریق و آتش را در یک محیط اداری، مسکونی، تجاری ...

واحد تبلیغات
نوشته شده توسط واحد تبلیغات | ۱۹ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۵:۴۵

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

دستگاه اعلام حریق به مجموعه ای از وسایل و تجهیزات آتش نشانی گفته می شود که به صورت هماهنگ با یکدیگر عمل کرده و وقوع حریق و آتش را در یک محیط اداری، مسکونی، تجاری یا هر سازمانی که دستگاه در آن نصب شده است، اعلام نموده و آشکار سازی می کند. به دستگاه اعلام حریق، سیستم اعلام حریق نیز گفته می شود. دستگاه اعلام حریق در دو نوع دستی و اتومات در بازار موجود هستند. سیستم اعلام حریق در نوع دستی به صورت خودکار و برنامه ریزی شده وقوع حریق را شناسایی و آشکارسازی نمی کند و برای هشدار وقوع آتش حتما به واکنش کاربر نیاز دارد. در واقع دستگاه اعلام حریق در نوع دستی در صورت وقوع حریق خودش کار شناسایی و هشدار دادن را انجام نمی دهد بلکه باید حتما یک کاربر از طریق شستی اعلام حریق، وقوع آتش را آشکار سازی کند. البته این موضوع را نیز باید توجه داشته باشید که ساختمان ها و مکان هایی که دستگاه اعلام حریق خودکار در آن ها نصب می شود، حتما دستگاه اعلام حریق دستی نیز در آن ها نصب خواهد شد. نوع دیگر و پیشرفته تر دستگاه اعلام حریق، دستگاه اعلام حریق اتومات یا خودکار است که به وسیله تعدادی دتکتور یا سنسور و حسگر به یک یا چند عدد از نشانه های آتش مانند دتکتور شعله، دتکتور دود ، دتکتور مونوکسید کربن یا سایر محصولات حریق حساس هستند و در صورت شناسایی آن ها به صورت خودکار فعال شده و هشدار حریق را آغاز می کنند.

انواع دستگاه اعلام حریق خودکار

دستگاه  اعلام حریق اتومات یا خودکار نیز در دو نوع سیستم اعلام حریق متعارف و سیستم اعلام حریق آدرس پذیر شناخته می شوند. در سیستم اعلام حریق متعارف زمانی که دتکتورهای حساس به شعله یا دود یا مونوکسید کربن، وقوع حریق را شناسایی کردند، با اعلام سیگنال به پنل مرکزی، هشدار وقوع آتش صادر شده و با روشن شدن LED  نقطه تماس دستی یا منطقه آشکار ساز را شناسایی می کند و به طور دقیق محل وقوع حریق را تعیین نمی کند. ولی در سیستم اعلام حریق آدرس پذیر، زمانی که آشکارسازها وقوع حریق را شناسایی و به منظور هشدار، به پنل مرکزی سیگنال ارسال می کنند، محل دقیق وقوع حریق و آتش سوزی تعیین می گردد. در نوع آدرس پذیر، هر کدام از آشکارسازها دارای آدرس مشخصی است و در صورت ارسال سیگنال آتش، مکان دقیق وقوع حریق به سرعت شناسایی می شود.

سیستم اعلام حریق با عملکرد تضمینی از کجا بخریم؟

شرکت مهندسی ساریان سیستم نوین یکی از باتجربه ترین شرکت ها در زمینه ارائه راهکارهای مهندسی حریق در ایران است که در حدود دو دهه در این زمینه فعالیت می کند و هم اکنون جزو مشاوران مورد تایید سازمان آتش نشانی تهران به شمار می رود. شرکت ساریان سیستم نوین بهترین و معتبرترین برندهای سیستم اعلام حریق و سیستم اطفای FM-200 را به کار می گیرد تا عملکرد تضمینی و مورد انتظار مشتریان را عملیاتی سازد. این شرکت موفق به اجرای صدها پروژه موفق گردیده و انواع سیستم اعلام حریق آدرس پذیر و متعارف و سیستم اطفاء حریق را طراحی و اجرا کرده است. ساریان سیستم نوین با بهره گیری از مهندسین مجرب و همکاری با کمپانی های معتبر اروپایی، بهترین عملکرد را برای شما به نمایش گذاشته و خیال شما را از وقوع آتش سوزی آسوده می سازد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی