ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رپورتاژ آگهی

برای خدمات اسکن سه بعدی به کجا مراجعه کنیم؟

می توان گفت تجهیز اسکن سه بعدی بزرگترین اختراع بشریت در امر داده برداری از هندسه اجسام می باشد. آیا اگر تجهیزات اپتیک و دیجیتایزر نبودند می توانستیم هندسه یک جسم پیچیده را در مانیتور ...

واحد تبلیغات
نوشته شده توسط واحد تبلیغات | ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۸:۳۰

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

می توان گفت تجهیز اسکن سه بعدی بزرگترین اختراع بشریت در امر داده برداری از هندسه اجسام می باشد. آیا اگر تجهیزات اپتیک و دیجیتایزر نبودند می توانستیم هندسه یک جسم پیچیده را در مانیتور مجسم کنیم؟ اما دلیل این نیاز به تجسم و داده هندسی چیست و در کجا به این گونه ابزار احتیاج می شود؟

هر آن که شما در این مقاله با آن رو به رو می شود حقایق این تجهیز خارق‌العاده و جواب اینگونه سوالات است. با ما همراه باشید تا پنجره جدیدی را به دنیای اجسام مجازی برایتان باز کنیم . از چیستی های اسکن سه بعدی تا جزئیات برخی خدمات آن.

اسکن سه بعدی چیست ؟

به زبان عامیانه ؛ اسکنر سه بعدی تجهیزی است جهت به تصویر کشیدن سه بعدی اجسام در رایانه برای کاربرد های مختلف. اما به طور دقیق ؛ فرآیند اسکن سه بعدی جسم و شیء مورد نظر شما را به دنیای مجازی می کشاندن. این ترابرد بین دنیا های مجازی و واقعی در واقع تبدیل نور به کد ها باینری می باشد. نور همان چیزی است که شما میبینید اما کد باینری آن چیزی است که کامپیوتر ها می بینند . عملکرد دوربین های عادی نیز همین است . اما اسکنر سه بعدی همانطور که از نامش پیداست سخن از دنیای ابعاد و هندسه دارد.

مزیت های اسکن سه بعدی چیست ؟

برای معرفی هر چیز بخش مزیت و معایب به شما درک ملموس تری را ارائه می دهد . پس در نتیجه با نوین اپتیک نیز در این بخش همرا باشید .

 • سرعت بالا : کاربرد اصلی اسکنر سه بعدی به دلیل سرعت عملکرد آن است . به شما در کمترین زمان جسمی دقیقاً مشابه جسم مورد نظرتان را در نرم افزار های مختلف ارائه می کند.
 • کیفیت بالا : همزمان با سرعت بالا ، دقت داده برداری باور نکردنی در تصویر برداری را همراه دارد .
 • حیطه کاری مختلف : در زمینه های بسیار متنوع و مختلف قابل استفاده است . مانند ؛
  -صنعتی : قالب ها ، ماشین آلات ، تجهیزات ، ملزومات و سایر کاربرد های وابسته.
  -پزشکی : ایمپلنت ، اروتز ، پروتز ، آتل ها ، اعضای مصنوعی ، پیش بینی و شبیه سازی عمل جراحی
  -هایتک ، نظامی و هوافضا : کاربرد های خاص و پیچیده لب مرز علم و حساس.
  -هنری و گرافیک : تندیس ، سردیس ، کارکتر سازی ، ماکت سازی ، معماری ، مجسمه ، آبجکت سازی.

معایب اسکن سه بعدی

باید به هر موضوع صادقانه نگریست . چرا که هیچ چیز بی عیب و نقص نیست و قطعاً اسکنر سه بعدی هم اینگونه است .

 • هزینه بالای تجهیزات : به دلیل کاربرد حساس و دقیق و ماژول های پیچیده این ابزار بسیار گران است. در برخی کاربرد حتی توجیح ندارد که خریداری شود و دریافت خدمات اسکن سه بعدی روش مناسب تری است.
 • شرایط نگهداری : به دلیل حساسیت زیاد اسکنر سه بعدی نگه داری آن کمی مشکل است.
 • نیاز به تخصص : این ابزار مانند دیگر ابزار های خاص ، نیازمند تخصص و مهارت مخصوص به خود است.

خدمات اسکن سه بعدی چیست و کجاست ؟!

با توجه به برخی معایب و در دسترس بودن شرکت خدماتی مانند نوین اپتیک ، شاید دریافت خدمات معقولانه تر به نظر برسد. خدمات اسکن سه بعدی در واقع همان خدمات اپتیک یا داده برداری اپتیکی اما توسط شرکت ثانی می باشد . این مورد در بسیاری موارد کار شما را بسیار سهل میکند. اما باید از جزئیات دریافت خدمات نیز در موارد زیر مطلع باشید .

 1. پشتیبانی خدمات اسکن سه بعدی : شاید بتوان گفت مهم ترین موضوع پشتیبانی فایل ها و خدمات است. چرا که مشکل ایجاد آمده در فایل در آینده تنها از این طریق قابل اصلاح و بازگشت است.
 2. مشاوره خدمات اسکن سه بعدی : با توجه به تنوع خدمات و خروجی های اسکن سه بعدی مشاوره امری ضروریست. اطلاع از چگونگی ، و جزئیات کار از جمله موارد مشاوره محسوب می شود .
 3. تنوع در خدمات : این موضوع خود به تنهایی به یک مقاله نیاز دارد که می توانید با کلیک اینجا به آن مراجعه کنید. این مقاله به شما دید بهتری در زمینه انتخاب خدمات خواهد داد .
 4. کیفیت اسکن سه بعدی : کیفیت فایل های خروجی همان چیزیست که می تواند شما را به مقصود رسانده یا گمراه کند . اشتباه در اطلاعات به دلیل نا مناسب بودن برخی اسکنر ها موضوعی گریبانگیر خواهد بود .
 5. هزینه خدمات متناسب با کیفیت : از تمامی موضوعات کیفیت بگزریم هزینه خدمات موردی است غیر قابل چشم پوشی. هزینه معقولانه خدماتی در هر اسکیل کاری تجربه ای است که نوین اپتیک پیشکش کارفرمایان گردانیده.

راهنمای نهایی ....
دانستیم که اسکن سه بعدی تنها یک ابزار نیست . بلکه راهگشایی است که می تواند شما را به اطلاعات مورد نظرتان برساند . دید خود را به این ابزار اعجاب انگیز محدود نکنید ؛ چرا که زمین بازی اسکن سه بعدی بسیار گسترده است. پیشرفت کاری همواره در گرو اطمینان به ابزار های با کیفیت و مهارت بالا است . فرقی ندارد که شما یک کار خانگی را مدیریت میکنید یا در سمت مسئول برونساپاری به دنبال پیمانکار جهت خدمات اسکن سه بعدی هستید . همواره پیشرفتتان ، پیشرفت نوین اپتیک بوده و هست .

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی