ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کیان

یک ربات در سال 2021 به مهندس تسلا در کارخانه تگزاس حمله کرده بود

حمله این ربات به کارمند تسلا به‌قدری شدید بوده که باعث خونریزی او شده است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۷ دی ۱۴۰۲ | ۱۶:۰۰

براساس گزارشی که توسط رگولاتوری‌ها ثبت شده است، یکی از مهندسین تسلا سال 2021 در کارخانه نزدیک به آستین این شرکت توسط یک ربات مورد حمله قرار گرفته و مجروح شده بود. این گزارش درحالی منتشر شده است که تسلا اخیراً از نسل دوم ربات انسان‌نمای «اپتیموس» خود رونمایی کرده و «ایلان ماسک»، مدیرعامل این شرکت، با وجود گزارش جدید در پستی از Optimus حمایت کرده است.

نیویورک پست در گزارش خود از این موضوع، براساس گزارش آسیب‌دیدگی که سال 2021 به قانونگذاران شهرستان تراویس و فدرال ارائه شده، توضیح می‌دهد که حمله این ربات به کارمند تسلا به‌قدری شدید بوده که باعث خونریزی او شده است. ظاهراً این ربات که برای جابه‌جایی قطعات آلومینیومی خودرو طراحی شده، ابتدا مهندس تسلا را بی‌حرکت کرده و سپس پنجه‌های فلزی خود را در پشت و بازوی او فرو کرده که این امر ردی از خون روی زمین باقی گذاشته است.

مهندس تسلا که پس از فشار‌دادن دکمه توقف اضطراری ربات توسط همکارانش از چنگال آن نجات یافته است، مهندس نرم‌افزاری بوده که ربات‌ها را کنترل می‌کرده است. به گفته شاهدان، درحالی‌که دو ربات دیگر غیرفعال شده بودند تا مهندس تسلا بتواند کارهای خود را انجام دهد، ربات سوم به‌طور ناخواسته روشن بوده و منجر به این حمله شده است.

واکنش ایلان ماسک به گزارش مربوط به حمله ربات تسلا

در واکنش به نشر این گزارش توسط دیلی‌میل که در آن ظاهراً ابتدا به‌اشتباه از تصویر ربات انسان‌نمای Optimus منتشر شده بود، «ایلان ماسک»، مدیرعامل تسلا در ایکس نوشت:

«واقعا شرم‌آور است که رسانه‌ها آسیبی را که دو سال پیش به‌دلیل یک بازوی رباتیک ساده Kuka (که در همه کارخانه‌ها یافت می‌شود) رخ داده، دوباره مطرح کنند و تلاش دارند آن را به Optimus نسبت دهند.»

تسلا تاکنون بارها به‌دلیل نحوه مدیریت ایمنی در محل کار و گزارش حوادث با انتقادات زیادی روبه‌رو شده است. سال گذشته در گزارش‌هایی که به اداره ایمنی و بهداشت شغلی ایالات‌متحده ارسال شده بودند، ادعا شده بود که تقریباً از هر 21 کارگر کارخانه تگزاس تسلا، یک نفر در سال گذشته آسیب دیده است. برای مقایسه، در صنعت خودروسازی، میانگین آسیب‌های گزارش‌شده آن سال یک نفر از بین هر 30 کارگر بود.

تابستان سال گذشته، مچ پای یکی از کارمندان این شرکت زیر یک چرخ‌دستی متحرک گیر کرد و باعث شد بیش از چهار ماه در خانه بستری شود. چند روز بعد نیز، یک جسم فلزی به سر یکی از کارگران دیگر برخورد کرد تا او نیز مجبور شود 85 روز در خانه باشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (5 مورد)
 • Poryaaa
  Poryaaa | ۸ دی ۱۴۰۲

  مسخره و رقت انگیزه که رسانه ها چقدر می تونن حماقت کنند ، الان من برم فروشگاه بعد پام لای در اتوماتیک گیر کنه می گن در به من حمله کرده و باعث آسیب قوزک پام شده اره؟

 • sackboy
  sackboy | ۸ دی ۱۴۰۲

  به چنین اتفاقی نمی‌گن حمله! نهایتاً بشه گفت تصادف. دیلی میل هم اونقدر احمق نیست که «به اشتباه» همچین سوتی ای بده!

 • sackboy
  sackboy | ۸ دی ۱۴۰۲

  مطلب از این زرد تر نبود؟!! با این منطق پس فردا یکی تو کارگاه چوب هم دستش لای آره فلکی گیر کنه باید تیتر بزنین حمله‌ی بی رحمانه یک ربات به نجار بی گناه!

 • expert_developer
  expert_developer | ۸ دی ۱۴۰۲

  کسانی که باید شرمنده باشند اون مثلا ژورنالیستها و رسانه‌هایی هستند که چنین داستان احمقانه‌ای رو برای جلب مخاطبان ناآگاه سرهم کردند. نیویورک پست با نحوه گزارش کردنش و بکارگیری عباراتی مثل «حمله» و «فرو کردن پنجه فلزی» اعتبار خودش رو زیر سوال برده. دیلی میل هم که با دادن آب و تاب بیشتر و استفاده از تصاویر اپتیموس نشون داده چیزی جز یک نشریه زرد بی‌اعتبار نیست.

 • peyman17
  peyman17 | ۷ دی ۱۴۰۲

  بدور از گزارشات جهت دار این رسانه ها ولی آرزوی هر مهندسی هست که در همچین شرکت هایی که پیشتاز در زمینه فعالیت خودشون هستن کار کنه

مطالب پیشنهادی