ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ربات اپتیموس تسلا
کیان

ایلان ماسک: شاید بتوانیم در سال 2025، فروش ربات‌های اپتیموس را آغاز کنیم

ایلان ماسک همچنین گفته است که ربات‌های اپتیموس می‌توانند به باارزش‌ترین دارایی تسلا تبدیل شوند.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۰:۳۰

«ایلان ماسک»، مدیرعامل تسلا، اعلام کرد ممکن است فروش ربات انسان‌نمای اپتیموس را در سال 2025 آغاز کند. او قصد دارد تا پایان سال 2024 این ربات را در کارخانه خود به‌کار گیرد. ماسک همچنین گفته است که ربات‌های اپتیموس تسلا می‌توانند به باارزش‌ترین دارایی این شرکت تبدیل شوند.

براساس گزارش اینسایدر، ایلان ماسک در تماسی با سرمایه‌گذاران تسلا درباره ربات‌های اپتیموس این شرکت صحبت کرد. ماسک گفته است که تا قبل از پایان سال 2024، از این ربات‌ها در تعداد محدود در کارخانه تسلا استفاده خواهد شد. او همچنین گفت: «فکر می‌کنم که شاید بتوانیم این [ربات] را تا پایان سال آینده [میلادی] در خارج از تسلا بفروشیم.»

فروش ربات‌های اپتیموس تسلا

چند ماه پیش، تسلا از نسل دوم ربات اپتیموس رونمایی کرد که می‌تواند کارهای تکراری و طاقت‌فرسا را به‌جای انسان انجام دهد. نمونه اولیه جدید این ربات پیشرفت‌های زیادی را در مقایسه با نسخه‌های قبلی نشان داد و به این پروژه اعتبار بیشتری بخشید.

تسلا معتقد بود که با استفاده از هوش مصنوعی در برنامه اتومبیل‌های خودران و تخصص خود در باتری‌ها و موتورهای الکتریکی، می‌تواند درزمینه رباتیک نیز موفق باشد. این شرکت استدلال کرده است که وسایل نقلیه‌اش درحال‌حاضر نوعی ربات‌ هستند که چرخ دارند. اکنون فقط باید آن‌ها را به شکل انسان‌نما بسازد تا بتواند در برخی از کارها – عمدتاً کارهای تکراری و خطرناک – جایگزین انسان شود.

اکنون نیز ایلان ماسک در اظهارات جدید خود گفته است که فکر نمی‌کند تسلا صرفاً یک شرکت خودروسازی باشد و ربات‌های اپتیموس می‌توانند باارزش‌ترین دارایی آن تلقی شوند. ماسک همچنین گفت که می‌توان تسلا را به‌عنوان یک شرکت هوش مصنوعی یا رباتیک درنظر گرفت.

صحبت‌های جدید ماسک درحالی منتشر می‌شوند که تسلا با کاهش فروش دست‌وپنجه نرم می‌کند. به‌تازگی نیز این شرکت اعلام کرد که درآمد سه‌ماهه آن نسبت به مدت مشابه سال 2023 حدود 9 درصد کاهش یافته است. به‌عبارتی، این عملکرد بزرگ‌ترین کاهش درآمد تسلا از سال 2012 محسوب می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی