ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

tesla
کیان

ربات انسان‌نمای اپتیموس تسلا می‌تواند لباس تا کند، اما نه به‌تنهایی! [تماشا کنید]

ایلان ماسک ویدیویی از ربات انسان‌نمای اپتیموس‌ تسلا منتشر کرده که در آن یک تی‌شرت را تا می‌کند. اما این کار ظاهراً مستقل انجام نمی‌شود.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۲۶ دی ۱۴۰۲ | ۱۲:۰۰

ایلان ماسک ویدیویی از ربات انسان‌نمای اپتیموس‌ (Optimus) تسلا منتشر کرده که در آن، این ربات درحال تاکردن یک تی‌شرت است. اما ماسک اعتراف کرده که این ربات آن‌طور که به‌نظر می‌رسد، نیست.

ده‌ها شرکت در تلاش هستند تا سال 2024 را به سالی تبدیل کنند که ربات‌های انسان‌نما بتوانند اولین قدم‌های خود را در انبارها و کارخانه‌ها بر‌دارند و با انجام کارهای مختلف، جایگزین نیروی انسانی ‌شوند.

ربات‌های انسان‌نما باید یاد بگیرند که کارهای مختلفی انجام دهند. راه‌رفتن روی دوپا و حفظ تعادل، یک چیز است، اما اینکه ربات انسان‌نما بتواند دستورالعمل‌ها را دریافت کرده و آن‌ها را به انجام برساند، موضوع دیگری است.

ربات انسان‌نمای تی‌شرت را تا می‌کند!

ایلان ماسک با نشان‌دادن ربات Optimus تسلا درحال انجام کاری بسیار پیچیده‌تر از راه‌رفتن، می‌گوید: «بیرون کشیدن یک تی‌شرت از سبد لباس‌ها و تاکردن آن خبر از آینده‌ای می‌دهد که در آن ربات‌های انسان‌نما به خدمتکاران اصلی در خانه‌ها تبدیل می‌شوند. انجام کارهای روزمره با ربات‌های انسانی می‌تواند شگفت‌انگیز باشد و روزی شاید ربات‌ها بتوانند جوراب‌ها را جفت و تا کنند. انجام این کار، انقلابی در توسعه ربات‌هاست.»

اما مسئله این است که ربات انسان‌نمای اپتیموس تی‌شرت را به‌تنهایی تا نمی‌کند. بعد از انتشار ویدیوی اپتیموس که ربات انسان‌نما را درحال تاکردن تی‌شرت نشان می‌داد، کاربران متوجه شدند که این ربات به‌تنهایی این کار را انجام نداده و یک اپراتور به آن کمک کرده است. ایلان ماسک نیز این موضوع را تأیید کرد.

توییت دیگری در شبکه اجتماعی ایکس با انتشار تصویری این موضوع را نشان می‌دهد که ربات انسان‌نمای اپتیموس به‌تنهایی تی‌شرت را تا نکرده و ظاهراً درحال تکرارکردن حرکات یک اپراتور بوده است.

تسلا در زمینه رباتیک پیشرفت‌های خوبی داشته است، ولی هنوز فاصله زیادی تا انجام کارهای مختلف ازجمله پختن نان و بقیه کارها توسط ربات‌ها وجود دارد. باید دید چه زمانی تسلا می‌تواند این رؤیا را محقق کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی