ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

AMD
امنیت

هکرها مدعی سرقت داده‌های AMD شدند؛ غول تراشه‌ساز در حال بررسی وضعیت

داده‌های سرقت‌شده شامل اطلاعات کارکنان، اسناد مالی و اطلاعات محرمانه شرکت AMD می‌شود.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۸:۳۰

به تازگی در یک انجمن آنلاین هکرها، داده‌هایی به اشتراک گذاشته شده که ظاهراً از AMD دزدیده شده و شامل اطلاعات کارکنان آن، اسناد مالی و اطلاعات محرمانه شرکت است. حالا AMD اعلام کرده درحال بررسی این موضوع است که آیا واقعاً مورد حمله سایبری قرار گرفته یا خیر.

AMD در بیانیه خود به BleepingComputer می‌گوید:

«ما از این سازمان سایبری که ادعا می‌کند اطلاعات دزدیده‌شده AMD را در اختیار دارد، مطلعیم. درحال همکاری نزدیک با مقامات مجری قانون و شریک میزبان شخص ثالث برای بررسی ادعا و اهمیت داده‌ها هستیم.»

فروش داده‌های سرقت‌شده از AMD

عامل حمله سایبری احتمالی به A‌MD که IntelBroker نام دارد، اسکرین‌شات‌هایی را به اشتراک گذاشته که ظاهراً به اعتبارنامه‌های سرقت‌شده از AMD ارتباط دارند. اما هنوز اعلام نکرده قصد دارد این داده‌ها را با چه قیمتی بفروشد.

IntelBroker در پست خود می‌گوید:

«امروز، رخنه اطلاعاتی AMD.com را می‌فروشم. ژوئن 2024، AMD که شرکت محاسباتی بزرگی است، با رخنه اطلاعاتی مواجه شد. داده‌های به‌خطرافتاده شامل اطلاعات محصولات آینده AMD، برگه مشخصات، پایگاه‌های اطلاعاتی کارکنان، پایگاه داده مشتریان، فایل‌های دارایی، ROMها، کد منبع، سیستم‌عامل و امور مالی می‌شود.»

همچنین این هکر یا گروه هکری ادعا کرده است داده‌های سرقت‌شده شامل یک پایگاه داده از مشتریان می‌شود که در آن شناسه‌های کاربری، نام و نام‌خانوادگی، عملکردهای شغلی، شماره تلفن محل کار، آدرس ایمیل و وضعیت اشتغال آن‌ها آمده است.

IntelBroker با سرقت داده‌های شرکت بیمه سلامت DC Health Link در سال گذشته میلادی شناخته می‌شود که با افشای اطلاعات شخصی اعضا و کارکنان مجلس نمایندگان ایالات متحده همراه بود و منجر به برگزاری جلسه در کنگره شد. سال 2022 نیز AMD با حمله سایبری RansomHouse مواجه شده بود که ظاهراً موجب سرقت 450 گیگابایت داده از این شرکت شد.

AMD
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی