ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بندر استرالیا
امنیت

40 درصد فعالیت بنادر استرالیا به‌خاطر حمله سایبری به‌مدت 3 روز متوقف شد

شرکت DP World که یکی از اپراتورهای بزرگ بنادر استرالیاست، از روز جمعه فعالیت‌های خود را به‌خاطر حمله سایبری متوقف کرده بود.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۲ آبان ۱۴۰۲ | ۰۹:۳۰

یکی از اپراتورهای بزرگ بنادر استرالیا به نام DP World که به‌خاطر حمله سایبری مجبور به توقف فعالیت‌های خود شده بود، حالا اعلام کرده که دوباره فعالیت‌هایش را از سر گرفته است. توقف فعالیت‌های این شرکت مشکل بزرگی برای بنادر استرالیا تلقی می‌شد چون آن‌ها ورود و خروج نزدیک به 40 درصد از کالاها را در این بنادر مدیریت می‌کنند.

به گزارش رویترز، DP World در بیانیه‌ای دراین‌باره گفت به‌دنبال تست موفقیت‌آمیز سیستم‌های کلیدی این شرکت، عملیات‌ها در بنادر استرالیا از سر گرفته شده است. بااین‌حال، آن‌ها اعلام کرده‌اند که تحقیقات درباره این اتفاق ادامه دارد.

شرکت جهانی DP World که مقر اصلی آن در دبی است، روز جمعه متوجه شد که بخشی از سیستم‌هایش در استرالیا تحت سایبری حمله قرار گرفته‌اند. این کشور از اواخر سال گذشته میلادی هدف حملات زیادی بوده است. ازاین‌رو، بسیاری باور دارند که دولت استرالیا باید با تغییر قوانین به‌دنبال راهکارهای مناسب‌تری برای واکنش به حملات باشد.

مختل‌شدن فعالیت بنادر استرالیا به‌دلیل حمله سایبری

«کلر اونیل»، وزیر امنیت سایبری استرالیا، درباره این حادثه به ABC Radio گفت: «(رخنه به DP World) نشان می‌دهد که ما در این کشور چقدر در برابر حملات سایبری آسیب‌پذیر هستیم و چقدر باید بهتر عمل کنیم تا از امنیت شهروندانمان مطمئن شویم.»

DP World هنوز مشخص نکرده که آیا از سوی هکرها درخواستی برای پرداخت باج دریافت کرده است یا خیر. این شرکت روز جمعه به‌دنبال کشف این حادثه امنیتی گفت دسترسی اینترنت سیستم‌های خود را قطع می‌کند تا از دسترسی غیرمجاز به شبکه خود جلوگیری کند.

این اتفاق باعث شد فعالیت مراکز این شرکت در بنادر استرالیا مختل شود و محموله‌ها امکان ورود به بنادر یا خروج از آن را نداشته باشند. روز دوشنبه، شرکت بنادر استرالیا که نماینده شرکت‌ها و نهادهای فعال در این حوزه است، اعلام کرد که این مشکل امنیتی تنها به پایانه‌های DP World محدود بوده است و سایر اپراتورها تحت تأثیر قرار نگرفته‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی