ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

LetMeSpy
امنیت

جاسوس‌افزار LetMeSpy پس از حذف اطلاعات سرورهایش توسط هکرها، برای همیشه تعطیل شد

LetMeSpy که یک برنامه نظارت بر گوشی اندرویدی است، اعلام کرد که در ماه آگوست فعالیت‌های خود را برای همیشه متوقف می‌کند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۸ مرداد ۱۴۰۲ | ۰۸:۳۰

جاسوس‌افزار لهستانی LetMeSpy پس از نقض گسترده داده‌هایش در ماه ژوئن که منجر به ازبین‌رفتن داده‌های سرورهایش شد، اعلام کرد که عملیات خود را متوقف کرده است.

به گزارش تک‌کرانچ، LetMeSpy با انتشار اطلاعیه‌ای در وب‌سایت خود «خاموش‌شدن دائمی» سرویس جاسوس‌افزار خود را تأیید کرد و گفت که تا پایان ماه آگوست فعالیت خود را متوقف می‌کند. در اطلاعیه این شرکت آمده است که درحال‌حاضر کاربران نمی‌توانند در LetMeSpy ثبت‌نام کنند یا وارد حساب خود شوند.

حذف داده‌های سرورهای LetMeSpy

این شرکت اخیراً در اطلاعیه جداگانه دیگری تأیید کرده بود هکری که عملیات جاسوس‌افزارش را نقض کرده، داده‌های سرورهای آن را نیز حذف کرده است. در این اطلاعیه آمده:

«این نقض شامل دسترسی غیرمجاز به پایگاه داده وب‌سایت LetMeSpy، دانلود و حذف هم‌زمان داده‌ها از وب‌سایت می‌شود.»

LetMeSpy یک برنامه نظارت بر گوشی اندرویدی بود و به‌گونه‌ای طراحی شده بود که در صفحه اصلی گوشی قربان مخفی می‌شود تا شناسایی و حذف آن دشوار باشد. زمانی که برنامه‌ای مانند LetMeSpy رو گوشی کاربری نصب شود، به‌طور مداوم پیام‌ها، گزارش تماس‌ها و داده‌های موقعیت مکانی آن شخص سرقت می‌شود.

براساس داده‌هایی که با TechCrunch به اشتراک گذاشته شده، LetMeSpy تا همین اواخر برای سرقت داده‌های بیش از 13 هزار دستگاه اندرویدی در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته است؛ هرچند در وب‌سایت خود LetMeSpy ادعا شده که بیش از 236 هزار گوشی توسط آن کنترل می‌شود.

LetMeSpy جدیدترین جاسوس‌افزاری است که در طول چند سال گذشته عملیات آن به‌دلیل یک حادثه امنیتی متوقف می‌شود. Spytrac، جاسوس‌افزار دیگری بود که طبق گزارش‌ها، بیش از یک میلیون کاربر در پایگاه داده آن ثبت‌نام کرده بودند و توسط یک شرکت فناوری با نام Support King اداره می‌شد. بااین‌حال، در سال 2021 قانون‌گذاران فدرال تصمیم گرفتند فعالیت این برنامه را به‌دلیل ناتوانی در ایمن‌سازی اطلاعات دزدیده‌شده از نرم‌افزار جاسوسی پرچم‌دار آن زمان، یعنی SpyFone متوقف کنند.

Spytrac و Support King هر دو درحال‌حاضر تعطیل شده‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی