ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اپل و هکرها
امنیت

گروه حمله‌کننده به AMD مدعی هک اپل شد؛ سرقت کد منبع ابزارهای داخلی

گروه بدنام IntelBroker پس از حمله هفته گذشته به AMD، حالا ادعا می‌کند که به اپل نیز نفوذ کرده است.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۴ تیر ۱۴۰۳ | ۱۱:۳۰

هفته گذشته گروهی هکری به نام «IntelBroker» ادعا کرد داده‌های شرکت AMD را سرقت کرده است. این شرکت نیز حمله را تأیید کرد. این گروه اکنون می‌گوید امنیت اپل را نیز به خطر انداخته و کد منبع برخی ابزارهای داخلی شرکت را سرقت کرده است. البته اپل هنوز پاسخی به این ادعا نداده است.

براساس گزارش TechSpot، گروه بدنام IntelBroker پس از حمله به AMD، در انجمن دارک وب BreachForums ادعای عجیب دیگری کرده است. این گروه اعلام کرد اپل را نیز به خطر انداخته و کد منبع چند ابزار داخلی و اطلاعات شناسایی شخصی کارمندان را سرقت کرده است.

ادعای هک اپل و نفوذ به کد منبع ابزارهای داخلی

این گروه هکری می‌گوید کد منبع سه ابزار داخلی AppleConnect-SSO ،Apple-HWE-Confluence-Advanced و AppleMacroPlugin را به سرقت برده است.

AppleConnect-SSO یک سیستم احراز هویت است که به کارمندان اجازه می‌دهد به برنامه‌های خاصی در شبکه اپل دسترسی داشته باشند. کارمند سابق خرده‌فروشی اپل به 9to5Mac گفته است AppleConnect معادل Apple ID برای کارمندان است و برای دسترسی به تمام سیستم‌های داخلی، به استثنای ایمیل، استفاده می‌شود.

اطلاعات زیادی درباره دو ابزار دیگر در دست نیست اما حدس زده می‌شود Apple-HWE-Confluence-Advanced احتمالاً برای اشتراک‌گذاری اطلاعات داخلی استفاده شود و AppleMacroPlugin فرایندهای داخلی را تسهیل کند.

البته اپل هنوز این حمله را تأیید نکرده اما به نظر می‌رسد Intelbroker کد منبع این سه ابزار اپل را در دارک وب منتشر کرده است. باوجوداین‌ نمی‌توان از صحت اطلاعات منتشرشده مطمئن بود. در برخی موارد، گروه‌های مجرم سایبری ادعاهای نادرستی درباره نفوذ به سازمان‌های بزرگ و سرقت داده‌های آن‌ها داشته‌اند. اما باتوجه‌به اینکه AMD حمله این گروه را تأیید کرده، می‌توان گفت حمله آن‌ها به اپل نیز به احتمال فراوان واقعی است.

البته به گفته AMD هکرها در جریان نفوذ خود به این شرکت، اطلاعات تجاری مهمی سرقت نکرده‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • i forget my name
    i forget my name | 3 هفته قبل

    بدم نیستشا. مثلا آیفون ارزون بیرون بدن

مطالب پیشنهادی