ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مشکل امنیتی دوربین‌های مداربسته
امنیت

نقص امنیتی دوربین‌های مداربسته Wyze تصویر خانه کاربران را لو داد

در اثر این نقص، حدود 13 هزار کاربر توانستند تصاویر دوربین‌ خانه‌های مردم را مشاهده کنند.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۱ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۳:۳۰

شرکت آمریکایی Wyze که درزمینه محصولات خانه هوشمند و دوربین‌های مداربسته فعالیت می‌کند، به‌تازگی دچار یک نقص امنیتی شده است. در اثر این نقص، حدود 13 هزار کاربر توانستند تصاویر دوربین‌ خانه‌ها و اماکن دیگر را ببینند. این شرکت در ایمیلی، این رخداد را برای کاربران توضیح داده و از آن‌ها عذرخواهی کرده است.

براساس گزارش ورج، مشکل امنیتی شرکت Wyze در ابتدا تنها به 14 نفر محدود بود، اما پس‌ازآن 13 هزار کاربر این شرکت توانستند تصاویر دوربین‌های خانه افراد دیگر را مشاهده کنند. در اثر این نقص امنیتی، تصاویر کوچکی از دوربین‌های دیگر برای کاربران باز شده بود. 1504 کاربر نیز با کلیک روی این تصاویر کوچک توانستند ویدیوهای مکان‌های مختلف را در اندازه بزرگ‌تر ببینند.

نقص امنیتی دوربین‌های مداربسته شرکت Wyze

در ایمیلی که Wyze به کاربران فرستاده، این شرکت ارائه‌دهنده میزبانی وب خود، یعنی شرکت AWS را مقصر می‌داند. قبل از این اتفاق، دسترسی کاربران به تصاویر زنده و آنلاین قطع شده بود؛ شرکت Wyze نیز پس از چند ساعت این مشکل را برطرف کرد. درواقع نقص امنیتی دوربین‌های مداربسته و انتشار تصاویر مکان‌ها زمانی رخ داد که Wyze می‌خواست مشکل پخش آنلاین تصاویر را برطرف کند.

پس از انتشار این تصاویر، کاربران به Wyze این رویداد عجیب را گزارش دادند و این شرکت بلافاصله تصاویر متفرقه را حذف کرد. این شرکت اضافه می‌کند که برای جلوگیری از تکرار چنین مشکلی، سطح امنیتی جدیدی برای مشاهده تصاویر اعمال خواهد کرد.

بسیاری از کاربران از این اتفاق خشمگین شده‌ و در ردیت نظرات منفی بسیاری درباره آن بیان کرده‌اند. بااین‌حال، Wyze می‌گوید که به این مشکل رسیدگی کرده و بیش از 99.75 درصد از تمام حساب‌های کاربران تحت تأثیر این رویداد قرار نگرفته است. در انتهای ایمیل این شرکت نیز عذرخواهی‌های بسیاری از کاربران آسیب‌دیده شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی