ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

شبکه های اجتماعی

آرشیو تلگرام چیست و چگونه چت‌های خود را در آن ذخیره کنیم؟

با آرشیو تلگرام، می‌توانید چت‌های خود را به‌جای حذف‌کردن، مخفی یا دور از دسترس نگه دارید.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۹:۴۵

تلگرام از بهترین سرویس‌های پیام‌رسان فعال است که مرتب ویژگی‌های جدیدی را به کاربرانش ارائه می‌کند. یکی از این ویژگی‌ها امکان آرشیوکردن چت‌ها است. در این مطلب از دیجیاتو به شما توضیح می‌دهیم آرشیو یا بایگانی تلگرام کجاست و این قابلیت چه مزایایی دارد.

بایگانی تلگرام کجاست؟

امکان آرشیوکردن چت‌ها در تلگرام برای مخفی‌کردن برخی مکالمات یا چت‌های شما مفید است. با این قابلیت می‌توانید چت‌هایی را که به‌ هر دلیلی نمی‌خواهید در دسترس باشند، آرشیو کنید تا علاوه‌بر نمایش در صفحه مخصوص، نوتیفیکشن‌های مربوط به آن‌ها را هم دریافت نکنید.

در واقع هنگامی که چتی را آرشیو می‌کنید، این چت در صفحه اصلی تلگرام ناپدید و در صفحه مخصوص چت‌های آرشیوشده ظاهر می‌شود. این چت‌ها با کشیدن انگشت روی صفحه از بالا به پایین نمایش داده می‌شوند.

آرشیوکردن چت‌های تلگرام در موبایل

برای آرشیوکردن مکالمات، چنل‌ها یا گروه‌های تلگرام، کافی‌ست ابتدا انگشتتان را روی آن‌ها بگذارید و سپس آن را به‌سمت چپ بکشید. در این صورت آن چت تا زمانی که بخواهید، در صفحه مخصوص آرشیوشده‌ها نمایش داده می‌شود.

همچنین اگر قصد دارید چند چت را هم‌زمان آرشیو کنید، ابتدا انگشتتان را روی یکی از آن‌ها نگه دارید تا تیک مربوط به انتخاب نمایش داده شود. سپس تمام چت‌های موردنظر را انتخاب کنید و از بالا روی آیکون مربوط به آرشیو که در تصویر زیر مشخص است، ضربه بزنید:

آرشیوکردن چت‌های تلگرام در کامپیوتر

روی کامپیوتر نیز چت‌های آرشیوشده قابل‌نمایش هستند و می‌توان چت‌های جدیدی را آرشیو کرد. انجام این کار نیز بسیار ساده‌تر است. فقط باید روی چت مدنظر کلیک راست کنید، سپس گزینه Archive را انتخاب کنید.

چطور چت‌ها را از آرشیو خارج کنیم؟

اگر یادتان باشد، برای آرشیوکردن چت‌ها انگشت خود را روی آن‌ها به چپ می‌کشیدیم. برای خارج‌کردن آن‌ها از چت نیز همین کار را باید بکنید. ابتدا به صفحه چت‌های آرشیوشده می‌رویم سپس انگشت خود را روی چت مدنظر به چپ می‌کشید تا از آرشیو خارج شود.

برای این کار نیز می‌توان چند چت را انتخاب کرد و از منوی سه‌نقطه‌ای، آن‌ها را هم‌زمان از آرشیو بیرون آورد.

در دسکتاپ نیز با کلیک راست روی چت‌های آرشیوشده، گزینه‌ای به نام Unarchive وجود خواهد داشت.

جمع‌بندی

آرشیو تلگرام شاید قابلیت چندان مهمی به‌ نظر نرسد اما در مواردی می‌تواند در حذف‌نکردن برخی چت‌ها به شما کمک کند. در واقع با این گزینه چت‌ها از دید شما دور می‌شوند اما همچنان به آن‌ها دسترسی دارید. همچنین در شرایطی که نمی‌خواهید کانال‌های خاصی برای دیگران در دسترس باشند، می‌توانید آن‌ها را آرشیو کنید.

با آرشیوکردن چت‌ها در تلگرام چه اتفاقی می‌افتد؟

زمانی که چت را در تلگرام آرشیو می‌کنید، در واقع آن چت به صفحه مخصوصی منتقل می‌شود و در چت‌های اصلی ناپدید می‌شود.

بایگانی تلگرام کجاست؟

آرشیو یا بایگانی تلگرام در بالاترین قسمت چت‌های آن نمایش داده می‌شوند. البته در گوشی باید یک بار انگشتتان را از بالا به پایین بکشید.

کاربران دیگر متوجه آرشیوکردن چت می‌شوند؟

اگر چت را بایگانی کنید، تلگرام به طرف مقابل هیچ اطلاعی نمی‌دهد. همچنین این موضوع بر وضعیت آنلاین‌ بودن شما تأثیری نمی‌گذارد و تمام چت‌های آرشیوشده می‌توانند آنلاین‌ بودن شما را (درصورت دادن دسترسی) ببینند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی