ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آیپد پرو
تبلت

کالبدشکافی آیپد پرو M4 منتشر شد؛ نگاه نزدیک به طراحی نبوغ‌آمیز اپل [تماشا کنید]

این ویدیو با نمایش اجزای داخلی آیپد پرو، طراحی نبوغ‌آمیز اپل برای این دستگاه را نشان می‌دهد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۰:۰۰

روز گذشته تست مقاومت آیپد پرو M4 منتشر شده بود که از دوام و استحکام بسیار خوب این دستگاه نسبت به نسل‌های قبلی آ‌یپد پر‌و خبر می‌داد. حالا ویدیوی کالبدشکافی باریک‌ترین دستگاه ساخته‌شده توسط اپل منتشر شده است که جزئیات بیشتری در مورد اجزای داخلی آ‌یپد پرو جدید به‌همراه دارد.

ویدیو کالبدشکافی نسخه 13 اینچی آیپد پرو جدید، توسط کانال یوتیوب Phone Repair Guru با عنوان «طراحی نبوغ‌آمیز» منتشر شده است. در این ویدیو، بیش از هرچیز به باریک‌بودن تبلت جدید اپل اشاره شده است که به‌سختی از پورت USB-C خود ضخیم‌تر است. این موضوع، شاهکار مهندسی اپل را نشان می‌دهد. در ابتدای ویدیو همچنین به این موضوع اشاره شده که پورت دستگاه به‌سادگی قابل تعویض است.

کالبدشکافی آیپد پرو M4

در قسمت داخلی، شاهد برد اصلی آیپد پرو M4 هستیم که در مرکز قرار دارد و دو باتری آن را احاطه کرده‌اند. در دو سمت دستگاه نیز اسپیکرهای آن قرار گرفته‌اند. در واقع اپل در طراحی داخلی دستگاه خود بسیار ساده‌تر از چیزی که احتمالاً انتظار داشته باشید، عمل کرده است. کوپرتینویی‌ها در طراحی دستگاه خود اطمینان پیدا کرده‌اند که بین باتری‌ها، نمایشگر و صفحه پشتی هیچ قطعه دیگری وجود نداشته باشد.

موقعیت جدید سیستم دوربین جلوی دستگاه نیز به‌راحتی قابل مشاهده است و اکنون در سمت بلندتر شاسی دیده می‌شود تا زمانی که آیپد پرو را به‌صورت افقی در دست خود نگه می‌دارید بتوانید از آن استفاده کنید. به‌طور کلی، قطعات داخلی نسخه جدید آیپد پرو بسیار شبیه به نسخه‌های قبلی است.

باتری‌ها نیز دارای زبانه‌های کششی هستند تا جداسازی آن‌ها از دستگاه آسان باشد، و در نهایت، در آخرین بخش‌های تبلت، لوگوی مسی اپل دیده می‌شود که در واقع هیت سینک آن است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی