ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ربات دوپا
تکنولوژی

این ربات انسان‌نمای دوپا، با چشمان LED خود به شما نشان می‌دهد کجا می‌رود [تماشا کنید]

سر مجهز به سنسور Digit درک اقدامات آن را ساده‌تر می‌کند؛ زیرا چشمان آن اطلاعات مفیدی مانند تغییر جهت و اقدامات دیگر نمایش می‌دهد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱ فروردین ۱۴۰۲ | ۱۰:۳۰

Agility Robotics از نسل بعدی ربات دوپای خود رونمایی کرد که با پیشرفت‌های قابل‌توجهی همراه شده است؛ یعنی سر استوانه‌ای‌شکل و دو چشم LED متحرک. این شرکت در بیانیه مطبوعاتی خود توضیح داد که این تغییرات را برای خود که Digit نام دارد، با هدف بهبود «تعامل ارتباط بین ربات و انسان‌ها» اعمال کرده است.

Agility Robotics اولین‌بار در سال 2020 از Digit رونمایی کرد که در آن زمان این ربات بدون سر بود و برای طیف گسترده‌ای از صنایع مانند لجستیک، بازرسی صنعتی و حضور از دور کاربرد داشت. ازجمله نکات قابل‌توجه ربات این است که فضایی هم‌اندازه با انسان را اشغال می‌کند و به همین دلیل است که قد آن 175 سانتی‌متر بوده و روی دو پا راه می‌رود.

رباتیک

بااین‌حال، Digit اکنون تغییرات جدیدی را دریافت کرده است که صرفاً جنبه زیبایی ندارند. سخنگوی شرکت به TechCrunch توضیح می‌دهد که سر مجهز به سنسور آن اکنون درک اقدامات Digit را برای انسان ساده‌تر می‌کند؛ زیرا چشمان آن اطلاعات مفیدی مانند تغییر جهت و اقدامات دیگر را حین کار نمایش می‌دهد.

همچنین با برخی از افکت‌ها، بازطراحی‌ها و دست‌ها همراه شده است که برداشتن ظروف پلاستیکی مورد استفاده در انبارها را آسان‌تر می‌کند.

بااین‌وجود، درحال‌حاضر قابلیت‌های Digit نسبتاً محدود باقی مانده است. درحالی‌که این ربات می‌تواند راه برود، روی لبه‌ها حضور داشته باشد، خم شود و کارهای ساده دیگری را انجام دهد، وظیفه اصلی آن برداشتن و گذاشتن اجسام مختلف با وزن حداکثر 15 کیلوگرم است. می‌توانید در ویدیوی زیر قابلیت‌های ربات را مشاهده کنید که در آن Digit به‌سمت قفسه می‌رود، سطل زباله را برمی‌دارد و سپس آن را روی تسمه نقاله قرار می‌دهد.

قابلیت‌های ربات دوپا Digit

هنوز مشخص نیست شرکت‌هایی که به‌دنبال دسترسی و استفاده از این ربات هستند، چقدر باید هزینه کنند، اما Agility Robotics درحال راه‌اندازی برنامه تجاری خود با نام Agility Partner Program است که فرصتی انحصاری برای شرکت‌های دیگر قرار می‌دهد تا بتوانند از مهارت‌ها و توانایی‌های Digit استفاده کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی