ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

پیگرد قضایی آمازون
تکنولوژی

رگولاتور آمریکا درباره فروش تجهیزات الکترونیکی غیرقانونی در آمازون تحقیق می‌کند

این تجهیزات الکترونیکی قابلیت ایجاد پارازیت و مختل‌کردن ارتباطات را دارند.

نیما جلالی
نوشته شده توسط نیما جلالی | ۵ فروردین ۱۴۰۳ | ۱۴:۳۰

آمازون بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی جهان است که روزانه میلیون‌ها کاربر از آن محصولات موردنظر خود را خریداری می‌کنند. آمازون کالاهای محبوب و متنوعی دارد؛ اما ظاهراً این تنوع فراتر از حد قانونی رفته است و حالا برخی تجهیزات الکترونیکی غیرمجاز نیز در سبد محصولات این فروشگاه در دسترس عموم قرار گرفته‌اند. همین اتفاق سبب شده است که مراجع قانونی، آمازون را تحت بررسی قرار دهند.

آیا آمازون به‌ دردسر می‌افتد؟

پیگرد قضایی آمازون

فروشگاه اینترنتی آمازون در سال 1994 توسط «جف بزوس» تأسیس شد و طی چند سال توانست به محبوبیتی بی‌نظیر بین خریداران دست پیدا کند. این فروشگاه طی سال‌های طولانی میزبان محصولات پرطرفداری بوده است، اما به‌نظر می‌رسد که برخی کالاهای غیرقانونی مانند تجهیزات الکترونیکی ایجاد مزاحمت نیز توسط این مجموعه به فروش رسیده‌اند. شواهد حاکی از این هستند که برخی دستگاه‌های ایجاد پارازیت رادیویی در این فروشگاه محبوب آمریکایی موجود هستند.

افراد خطرناک مانند مهاجمان و هکرها می‌توانند از این تجهیزات برای مختل‌کردن ارتباطات، دستکاری هواپیماهای بدون سرنشین، خنثی‌کردن سیستم‌های امنیتی و ایجاد تداخل در شبکه وای‌فای استفاده کنند. این تجهیزات احتمالاً فاقد مجوز کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) هستند. حالا این کمیسیون اعلام کرده که تحقیقات خود را در این زمینه شروع کرده است:

«ما درحال انجام چندین تحقیق از خرده‌فروش‌ها ازجمله آمازون، پیرامون نقض احتمالی قوانین کمیسیون ارتباطات در رابطه با بازاریابی و فروش تجهیزات فاقد مجوز FCC هستیم.»

کمیسیون ارتباطات فدرال قوانین سفت‌وسختی برای تأیید این تجهیزات الکترونیکی دارد. حضور این دستگاه‌ها در بازار لزوماً بد نیست؛ اما افراد خرابکار می‌توانند از آن برای ایجاد اختلال در بسیاری از ارتباطات حیاتی استفاده کنند. آمازون هنوز به این اتفاقات واکنش رسمی نشان نداده است، اما اگر جرم آن‌ها ثابت شود، امکان دارد که جریمه‌ای سنگین را برای این مجموعه شاهد باشیم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی