ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آیفون 15
تکنولوژی

افت فروش آیفون 14، احتمالاً استراتژی اپل را درباره آیفون 15 تغییر می‌دهد

گزارشی تازه می‌گوید اپل در‌حال بررسی سه استراتژی برای پرچمداران بعدی خود است و یکی از آن‌ها شامل کاهش قیمت آیفون 15 پلاس می‌شود.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱۰ دی ۱۴۰۱ | ۱۲:۰۰

شایعات زیادی پیرامون نسل بعدی پرچمداران اپل وجود دارد. چند هفته پیش در گزارشی ادعا شد که آیفون 15 اولترا می‌تواند بزرگ‌ترین جهش قیمت را داشته باشد. حالا اما به‌نظر می‌رسد که به‌دنبال فروش نه‌چندان موفق آیفون 14 و 14 پلاس، اپل استراتژی قیمت‌گذاری گوشی‌های بعدی خود را تغییر خواهد داد.

مدل‌های غیرپرو آیفون 14 از نظر فروش موفقیت چندانی نداشته‌اند. دلیل اصلی این اتفاق احتمالاً به‌خاطر تفاوت‌های ناچیزی است که این مدل‌ها نسبت به آیفون 13 داشته‌اند. حالا که انتظارات اپل از فروش این محصولات برآورده نشده است، کوپرتینویی‌ها احتمالاً به‌سراغ استراتژی جدیدی برای سری آیفون 15 خواهند رفت.

اپل سه استراتژی را برای فروش آیفون 15 بررسی می‌کند

گزارش امروز می‌گوید اپل در‌حال ارزیابی سه استراتژی متفاوت برای گوشی‌های نسل بعدی خود است. در استراتژی اول این شرکت ممکن است قیمت آیفون 15 پلاس را نسبت به مدل فعلی پایین‌تر بیاورد. این شرکت در‌واقع امیدوار است که شکاف قیمتی میان مدل‌های پرو و پلاس را افزایش دهد. در‌حال‌حاضر، آیفون 14 پلاس با قیمت پایه 899 دلار با همان مشخصات سخت‌افزاری آیفون 13 عرضه می‌شود، در‌حالی‌که قیمت پایه آیفون 14 پرو 1099 دلار است. احتمالاً همین عدم تغییرات سخت‌افزاری باعث شده کسی خواهان خرید این دستگاه تکراری نباشد.

در استراتژی دوم احتمالاً تفاوت‌های بین مدل‌های پرو و غیرپرو کاهش پیدا می‌کند. این یعنی احتمالاً سال آینده گوشی‌های استاندارد آیفون 15 هم ناچ قدیمی را کنار می‌گذارند و «جزیره پویا» خواهند داشت.

در استراتژی آخر، اپل ممکن است تفاوت‌های آیفون 15 پلاس و پرو را افزایش دهد؛ یعنی قابلیت‌ها و ویژگی‌های متفاوتی را روی هر کدام از این مدل‌ها ارائه کند. پیش‌تر «مینگ-چی کو»، تحلیل‌گر معروف هم گفته بود که کوپرتینویی‌ها قصد دارند تفاوت مدل‌های پرو و غیرپرو و مدل‌های پرو و مکس را با هم بیشتر کنند.

این شرکت امیدوار است که با این استراتژی جدید بتواند فروش بیشتری را برای همه مدل‌های خانواده آیفون 15 به ارمغان بیاورد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی