ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

هدست
تکنولوژی

اپل احتمالاً بند بالایی هدست 3499 دلاری ویژن پرو را به‌صورت جداگانه می‌فروشد

اپل ظاهراً می‌خواهد هدست واقعیت ترکیبی ویژن پرو را بدون بند بالایی به بازار عرضه کند.

اپل ظاهراً می‌خواهد هدست واقعیت ترکیبی ویژن پرو را بدون بند بالایی به بازار عرضه کند و کاربران احتمالاً مجبور هستند این بند را به عنوان یک لوازم جانبی جداگانه خریداری کنند.

اواسط خردادماه اپل سرانجام در کنفرانس WWDC 2023 از نخستین هدست واقعیت ترکیبی خود با نام اپل ویژن پرو (Apple Vision Pro) رونمایی کرد. در نمایش‌های اولیه مربوط به این هدست، محصول جدید اپل به‌همراه یک بند اضافی که روی سر قرار می‌گیرد، نمایش داده شد. اما در آگهی‌های تبلیغاتی بعدی در مورد این هدست، خبری از بند بالایی نبود. به‌نظر می‌رسد اپل می‌خواهد این بند بالایی را در جعبه محصول قرار ندهد و آن را به‌عنوان یک لوازم جانبی، به‌صورت جداگانه به فروش برساند. در این صورت کاربران مجبورند برای تهیه بند بالایی هزینه جداگانه‌ای علاوه بر ۳۴۹۹ دلار پرداخت کنند.

آیا هدست اپل ویژن پرو بدون بند بالای سر به بازار عرضه خواهد شد؟

«مارک گرمن»، خبرنگار بلومبرگ، در یکی از گزارش‌های خود به این موضوع اشاره کرده است که برخی از کارمندان اپل می‌گویند هدست جدید پس از چند ساعت استفاده، بیش‌ازحد سنگین است. اپل برای حل این مشکل، بند اضافی را طراحی کرد تا روی سر کاربر قرار بگیرد. در نمایش‌های اولیه، هدست به‌همراه بند بالای سر به نمایش گذاشته شد، اما بعدها در آگهی‌های تبلیغاتی، دیگر خبری از این بند بالای سر نبود.

سخنگوی اپل نیز پیش‌تر به این موضوع اشاره کرده بود که هدست در صورت لزوم به بندهای اضافی مجهز می‌شود. با توجه به قیمت بالای هدست ویژن پرو، ممکن است این تصور به‌وجود بیاید که اپل این هدست را فقط برای توسعه‌دهندگان عرضه می‌کند، اما به‌نظر می‌رسد اپل قصد دارد محصول جدید خود را در اختیار کاربران عادی نیز قرار دهد.

مارک گرمن در گزارش خود به این موضوع اشاره کرده است که این شرکت قصد دارد در فروشگاه‌های خرده‌فروشی خود مکان‌های اختصاصی را برای فروش هدست اضافه کند تا کاربران بتوانند آن را تست کنند.

با توجه به اینکه هدست جدید احتمالاً به این زودی در دسترس کاربران و مصرف‌کنندگان معمولی قرار نمی‌گیرد، باید دید اپل چه برنامه‌هایی را در مورد آن دنبال می‌‌کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی