ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

کتاب خاطرات «بیل گیتس» در بهمن 1403 منتشر خواهد شد

کتاب خاطرات بیل گیتس با نام «کد منبع: سرآغاز من» هم‌اکنون برای پیش‌فروش در دسترس است و از ماه فوریه سال 2025 به بازار می‌آید.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۱۶ خرداد ۱۴۰۳ | ۰۹:۳۰

«بیل گیتس»، هم‌بنیان‌گذار مایکروسافت روزهای کودکی خود را تا زمانی که در سال 1975 مایکروسافت تأسیس شد، به رشته تحریر درآورده است. این کتاب که «کد منبع: سرآغاز من» (Source Code: My Beginnings) نام دارد اکنون برای پیش‌خرید در دسترس است، اما تا 4 فوریه 2025 (16 بهمن 1403) وارد بازار نخواهد شد.

بیل گیتس در بلاگ خود می‌گوید این کتاب به بخش‌های سخت‌تر سال‌های ابتدایی زندگی او می‌پردازد: احساس ناسازگاری در دوران کودکی، سرکشی در دوران نوجوانی و درگیری با والدین‌اش، دست‌وپنجه نرم‌کردن با فقدان ناگهانی یکی از نزدیکان و احتمال اخراج‌شدن از دانشگاه از موضوع‌های این کتاب هستند. همچنین تصمیم بیل گیتس برای تأسیس مایکروسافت با «پل آلن» فقید نیز در این کتاب نقل شده است.

کتاب خاطرات کودکی بیل گیتس

به‌نظر نمی‌رسد کتاب کد منبع کارهای داخلی مایکروسافت و سایر تلاش‌های تجاری بیل گیتس را پوشش دهد. در توضیحات کتاب آمده است که کد منبع «درباره مایکروسافت یا بنیاد گیتس یا آینده فناوری نیست». درعوض، این کتاب «روایتی انسانی و شخصی است که چگونه بیل گیتس به آنچه امروز هست تبدیل شده: کودکی، شور و اشتیاق‌های اولیه‌اش».

مدیرعامل سابق مایکروسافت می‌گوید که او از اوایل دهه سوم زندگی خود شناخته‌شده بود، اما بسیاری از افراد از سال‌های ابتدایی زندگی او شناخت خوبی ندارند. به گفته بیل گیتس در طی این سال‌ها، بارها از او درباره نحوه تربیت‌اش، دوران حضورش در هاروارد و مشارکت در بنیان‌گذاری مایکروسافت پرسیده شده است. به‌همین دلیل احتمالاً این کتاب با رویکرد متفاوت خود با استقبال خوبی مواجه شود.

بیل گیتس می‌گوید که خوانندگان در این کتاب علاوه‌بر خواندن سرگذشت کودکی او، داستان بسیاری از افرادی را خواهند یافت که به او ایمان داشتند و کمک‌اش کردند تا به نقاط عطف خود دست یابد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی