ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

شورای رقابت ادعای انحصار در بازار تاکسی‌های اینترنتی کیش را رد کرد

شورای رقابت در رأی تجدیدنظر، شکایت مطروحه را مردود دانست و اعلام کرد که تصمیم صادره قطعی است.

مهدیه اسماعیلی
نوشته شده توسط مهدیه اسماعیلی | ۱۱ آذر ۱۴۰۲ | ۱۵:۱۳

شورای رقابت ادعای مطرح‌شده مبنی بر ایجاد انحصار در بازار تاکسی‌های اینترنتی در منطقه آزاد کیش را رد کرد.

در پی شکایت یکی از تاکسی‌های اینترنتی از شرکت اسنپ و سازمان منطقه آزاد کیش به شورای رقابت، در رأی تجدیدنظر این شورا به‌صراحت تأیید شد که تفاهم‌نامه بین شرکت اسنپ و سازمان منطقه آزاد کیش منجر به صدور مجوز فعالیت انحصاری برای اسنپ نشده است و از ابتدا تاکنون هر دو شرکت تاکسی اینترنتی در منطقه فعالیت دارند. شورای رقابت در رأی تجدیدنظر، شکایت مطروحه را مردود دانست و اعلام کرد که تصمیم صادره قطعی است.

پیش‌تر طرف دعوی در شکوائیه‌ اولیه خود ادعا کرده بود که طبق توافق بین سازمان منطقه آزاد کیش و شرکت اسنپ مجوز فعالیت انحصاری در جزیره کیش به اسنپ اعطا شده و از ورود سایر رقبا جلوگیری شده است. این درحالی است که هر دو شرکت از ابتدای ورود تاکسی‌های اینترنتی به کیش در این منطقه فعالیت می‌کنند.

پیش‌ازاین، اسنپ در واکنش به شکایاتی دیگر اعلام کرده بود که در طول ۹ سال فعالیتش بر پایبندی به قوانین و هموار‌کردن موانع پیش رو برای تمام تاکسی‌های اینترنتی متمرکز بوده و از حواشی بازدارنده دوری کرده است. این تاکسی اینترنتی پیشرفت بازار را در گرو تصمیمات و رفتارهای رقابتی سالم می‌داند تا به‌این‌ترتیب فرصت رشد در اختیار تمام بازیگران فعال در این حوزه قرار گیرد؛ به این امید که همگی فعالان اقتصاد دیجیتال به این قول پایبند باشند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • نیما
    نیما | ۱۱ آذر ۱۴۰۲

    اسنپ با همین سیاست‌ها چیلیوری رو ورشکست کرد. خاطرم هست اون موقع هم چیلیوری عین همین شکایت رو مطرح کرده بود چون اسنپ با رستوران‌ها قرارداد انحصاری می‌بست. و اون موقع هم رای اول به نفع چیلیوری بود ولی دادگاه تجدیدنظر رای رو برگردوند! جالب نیست که هر دو دفعه، یک روند مشابه اتفاق افتاده؟؟ :)))))
    به شخصه از وقتی مطلع شدم که سهامدار عمده اسنپ چه ارگانی هست، استفاده‌م ازش نزدیک به صفر شده. مگر اینکه کد تخفیفی چیزی بده!
    ترجیح میدم از پلتفرم‌های مشابه و نوپا تر مثل زودکس و تپسی استفاده کنم.

مطالب پیشنهادی