ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

IBM
تکنولوژی

IBM: تا سه سال آینده 40 درصد نیروی کار به‌خاطر هوش مصنوعی باید مهارت‌های جدید یاد بگیرند

شرکت IBM می‌گوید طی سه سال آینده، ۴۰ درصد نیروی کار به‌دلیل گسترش هوش مصنوعی مجبور هستند مهارت‌های جدیدی یاد بگیرند.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۳۱ مرداد ۱۴۰۲ | ۱۳:۳۰

شرکت IBM می‌گوید طی سه سال آینده، ۴۰ درصد نیروی کار به‌دلیل گسترش هوش مصنوعی مجبورند مهارت‌های جدیدی یاد بگیرند. این شرکت معتقد است هوش مصنوعی جایگزین افراد نمی‌شود، اما اگر کسی کار نکند و مهارت‌های جدیدی نیاموزد، با حضور گسترده‌تر هوش مصنوعی، کار خود را از دست می‌دهد.

براساس مطالعه انجام‌شده از سوی شرکت IBM، هوش مصنوعی مولد تأثیر زیادی بر بازار کار جهانی خواهد داشت و طی سه سال آینده، حدود ۴۰ درصد از پرسنل شرکت‌ها و سازمان‌ها مجبورند مهارت‌های جدیدی بیاموزند. در مطالعه انجام‌شده توسط این شرکت، ۸۷ درصد مدیران به این موضوع اشاره کرده بودند که انتظار دارند کارمندانشان خود را ارتقا دهند.

در مطالعه انجام‌شده توسط IBM حدود ۳۰۰۰ مدیر از ۲۸ کشور و ۲۱ هزار کارمند از ۲۱ کشور شرکت کرده‌اند. نتایج نشان می‌دهد از هر ۱۰ نفر نیروی کار، ۴ نفر آن‌ها نیاز به یادگیری مهارت‌های جدید مبتنی بر هوش مصنوعی و اتوماسیون دارند.

۴۰ درصد کارمندان باید مهارت‌های جدید بیاموزند تا بیکار نشوند

با وجودی که انتظار می‌رود با گسترش هوش مصنوعی، کارمندان در همه سطوح تحت تأثیر قرار گیرند، برخی مشاغل بیشترین تأثیر را از این موضوع دریافت می‌کنند. برای مثال، پرسنلی که در سطح کارهای اجرایی و موقعیت‌های نسبتاً ضعیف‌تر شرکت‌ها فعالیت‌‌ می‌کنند، لازم است خود را با فناوری جدید همگام کنند. این بررسی نشان می‌دهد ۷۷ درصد کارگران مجبورند با فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی و اتوماسیون در خطوط تولید همگام شوند. این درحالی است که حدود ۲۲ درصد رده‌های شغلی در سطح مدیریت ارشد سازمان تحت تأثیر گسترش هوش مصنوعی قرار می‌گیرند.

طبق یک مطالعه‌ انجام‌شده در ماه مارس، هوش مصنوعی مولد می‌تواند بر ۳۰۰ میلیون شغل در سراسر جهان تأثیر بگذارد. حال تحقیقات IBM‌ می‌گوید پرسنل باید همگام با فناوری‌های جدید خود را به‌روز کنند.

IBM
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی