ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اینستاگرام
تکنولوژی

اینستاگرام ظاهراً روی سرویس اشتراک پولی مشابه توییتر بلو کار می‌کند

کدهایی که از برنامه اینستاگرام کشف شده، نشان می‌دهد که این شبکه اجتماعی درحال توسعه سرویسی مانند توییتر بلو برای دریافت نشان آبی است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۲:۰۰

ایلان ماسک پس از اینکه مدیرعامل توییتر شد، تلاش زیادی برای افزایش درآمد این پلتفرم کرد که یکی از آن‌ها ارائه سرویس اشتراک پریمیوم 8 دلاری توییتر بلو بود. ازجمله ویژگی‌های این سرویس می‌توان به تیک آبی تأییدیه اشاره کرد. حالا در گزارش‌های جدیدی ادعا شده که اینستاگرام نیز ممکن است درحال توسعه چنین سرویس اشتراکی برای دریافت تأییدیه باشد.

«الساندرو پالوزی» که تاکنون گزارش‌های معتبری درباره تغییرات اینستاگرام ارائه کرده است، در توییت جدید خود توضیح می‌دهد که کدهای کشف‌شده از این شبکه اجتماعی به «نشان آبی پولی» و یک اشتراک جدید اشاره دارد. همچنین ظاهراً همین کد در آخرین نسخه اپلیکیشن فیسبوک هم پیدا شده است که نشان می‌دهد درصورت ادامه توسعه این محصول، سرویس اشتراک پولی برای پلتفرم‌های متا نیز ارائه خواهد شد.

اینستاگرام معمولاً آزمایش‌های کوچک یا نمونه‌های اولی خود را درصورت فاش‌شدن تأیید می‌کند، اما غول شبکه‌های اجتماعی هنوز به ارائه یک اشتراک پولی برای دریافت نشان تأیید هیچ اشاره‌ای نکرده است.

کدهای کشف شده از اینستاگرام

علاوه‌براین، پالوزی تصویری از کد برنامه اینستاگرام را با TechCrunch به اشتراک گذاشت که در آن‌ها دو کد “IG_NME_PAID_BLUE_BADGE_IDV” و “FB_NME_PAID_BLUE_BADGE_IDV” دیده می‌شود. او همچنین توضیح می‌دهد که عبارت «IDV» در این کدها می‌تواند به‌معنای تأیید هویت باشد.

بااین‌حال، پالوزی تأکید می‌کند که حتی با وجود این کدها، هنوز چیزی در برنامه برای ارائه به کاربران وجود ندارد؛ بنابراین فعلاً نمی‌توان در مورد کدهای کشف‌شده گزارش قطعی ارائه کرد.

درحال‌حاضر، اینستاگرام نشان آبی تأیید موردعلاقه را فقط به افراد برجسته، افراد مشهور و برندها یا نهادهای جهانی اعطا می‌کند و کاربران روزانه و سازندگان کوچک‌تر این شبکه اجتماعی از مدت‌ها قبل به‌دنبال ارائه ویژگی مشابهی برای خود بوده‌اند. هرچند این سیستم هنوز تغییر زیادی نکرده است، «آدام موسری»، رئیس اینستاگرام، در سال 2020 قول داده بود که بهبود فرایند تأیید حساب در مرکز توجه آن‌ها قرار خواهد گرفت. بنابراین احتمال می‌رود شاهد حضور سرویس‌های پولی برای ارائه تیک ابی اینستا در آینده باشیم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی