ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آیفون ۱۶ پرو مکس
تکنولوژی

آیفون 16 پرو مکس احتمالاً از باتری با چگالی انرژی بالاتر و شارژدهی بیشتر بهره‌مند می‌شود

تغییرات احتمالی صورت گرفته از سوی اپل روی باتری آیفون ۱۶ پرو مکس نه‌‌تنها ظرفیت آن را افزایش می‌دهد؛ بلکه تعویض آن را آسان‌تر می‌سازد.

امیر امام جمعه
نوشته شده توسط امیر امام جمعه | ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۴:۳۰

می‌دانیم که اپل به‌احتمال زیاد اقدام به افزایش ظرفیت باتری آیفون ۱۶ پرو مکس خواهد کرد. اکنون گزارش جدیدی، ادعا دارد که این افزایش ظرفیت بدون نیاز به بزرگ کردن اندازه باتری و با بیشتر کردن چگالی انرژی آن صورت‌می‌گیرد که می‌تواند نویدبخش شارژدهی بیشتر در پرچم‌دار آتی اپل باشد.

مشخصات احتمالی باتری آیفون ۱۶ پرو مکس

گزارش‌های پیشین که به مقایسه ماکت آیفون ۱۶ پرو مکس و نسل قبلی آن پرداخته‌اند، خبر از افزایش فضای داخلی در نسل بعدی پرچم‌دار اپل می‌دهند که می‌تواند فضای لازم برای بالا بردن ظرفیت باتری را فراهم سازد. اکنون یک تحلیلگر به نام مینگ – چی‌کو در پست وبلاگ خود، اشاره کرده است که اپل احتمالاً اقدام به افزایش چگالی انرژی در باتری این محصول خواهد کرد. چگالی انرژی به رابطه میان ظرفیت و وزن باتری می‌پردازد که هرچه بیشتر باشد، یک باتری می‌تواند شارژدهی بیشتری را به‌ازای وزن خود ارائه دهد.

طبق تحلیل اشاره‌شده، اپل حتی می‌تواند با افزایش چگالی انرژی در باتری محصول آینده خود، اقدام به کاهش اندازه باتری کند. البته این امر کمی دور از انتظار به‌نظر می‌رسد زیرا گزارش‌های متعددی تاکنون منتشر شده است که خبر از افزایش ظرفیت باتری در آیفون ۱۶ پرو مکس می‌دهند. همچنین گفته شده است که با افزایش چگالی انرژی، اپل نیاز به پوشش محافظ بهتری خواهد داشت؛ در نتیجه احتمالاً از محفظه استیل ضد زنگ برای باتری استفاده می‌کند. این محفظه نه‌تنها می‌تواند بهتر از گذشته اقدام به محافظت از سلامت باتری نماید، بلکه ایمنی بیشتری در صورت بروز حادثه صورت می‌دهد.

یکی دیگر از فواید استفاده از محفظه استیل برای باتری، خارج یا تعویض کردن آسان‌تر آن است. این امر موجب می‌شود که محصولات آتی اپل، تطابق بیشتری با قوانین سخت‌گیرانه تعمیرپذیری اتحادیه اروپا داشته‌باشند. در نهایت اگر چنین محفظه‌ای را در آیفون شاهد باشیم، هزینه تعویض باتری هم ممکن است به‌دلیل آسان‌تر شدن فرایند، کاهش پیدا کند. ناگفته نماند که میزان دفع حرارتی آلومینیوم بهتر از استیل است و احتمالاً محفظه جدید در این زمینه نمی‌تواند به‌خوبی گذشته عمل کند؛ اما باید توجه داشت که استیل مقاومت بیشتری در برابر خوردگی دارد و بهتر می‌تواند ایمنی باتری و کاربر را تأمین نماید.

در اوایل سال جاری میلادی گزارشی درباره نمونه آزمایشی باتری آیفون ۱۶ پرو مکس منتشر شد که اندازه آن تنها کمی بزرگ‌تر از باتری مورد استفاده در نسل فعلی بود؛ اما از یک پوسته فلزی بهره می‌برد. گفته شده است که شرکت Sunway وظیفه تأمین محفظه استیل باتری‌های مورد استفاده در آیفون‌های جدید اپل را برعهده خواهد داشت. البته هنوز مشخص نیست که تغییرات گفته شده تنها در نسخه پرمیوم آیفون‌های اپل صورت‌می‌گیرد یا در تمامی نسخه‌ها می‌توانیم شاهد استفاده از باتری با محفظه جدید باشیم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی