ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

رونمایی از محصولات در «کیتکس ۲۰۲۴» حمایت می‌شود

رویداد کیتکس ۲۰۲۴ از 19 تا 22 شهریورماه 1403 در سالن‌های 1 و 2 مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی کیش برگزار خواهد شد.

آرش بوالحسنی
نوشته شده توسط آرش بوالحسنی | ۲۰ تیر ۱۴۰۳ | ۱۸:۱۵

«کیتکس ۲۰۲۴» یا همان نمایشگاه بین‌المللی فناوری اطلاعات،‌ ارتباطات و برق پایدار از ۱۹ تا ۲۲ شهریور ۱۴۰۳ در سالن‌های ۱ و ۲ مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی جزیره کیش برگزار خواهد شد.

در نشست خبری امروز شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه کیتکس ۲۰۲۴ که در محل خانه نوآوری و فناوری ایران (iHiT) برگزار شد، جزئیات بیشتری درباره برنامه‌ها و بخش‌های مختلف نمایشگاه کیتکس 2024 ارائه شد.

«داوود ادیب»، رئیس کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار فاوا، گفت: «نکته ویژه نمایشگاه امسال در مقایسه با دوره‌های قبل، هم‌افزایی بین تشکل‌هاست که هماهنگی بین آن‌ها بر گردن کانون فاوا بوده است.»

داوود ادیب در نشست خبری نمایشگاه کیتکس ۲۰۲۴

ادیب در ادامه گفت: «پیش‌بینی ما این است که نمایشگاه امسال کاملاً تخصصی برگزار شود. وزارت صمت، وزارت ارتباطات، شرکت مخابرات ایران، معاونت علمی ریاست‌جمهوری و مجموعه مدیریتی iHit نقش بسزایی در سیاست‌گذاری این دوره داشته‌اند. شرکت‌کنندگان زیادی از حوزه‌های هوش مصنوعی، متاورس، بلاک‌چین و سایر زمینه‌های ICT حضور دارند و سعی می‌کنیم از لبه‌های تکنولوژی در این نمایشگاه رونمایی شود.»

او افزود: «ظرفیت خوبی در نمایشگاه تلکام داشتیم و همان شرکت‌ها برای حضور در نمایشگاه کیتکس ۲۰۲۴ اعلام آمادگی کرده‌اند. روز گذشته، سازمان ملی هوش مصنوعی افتتاح شد تا زنجیره این اکوسیستم کامل شود. اکنون بالغ بر ۴۰ تا۵۰ درصد شرکت‌های این حوزه در انجمن هوش مصنوعی حضور دارند.»

«فرامرز رستگار»، دبیر و نایب‌رئیس هیئت‌مدیره سندیکای صنعت مخابرات ایران، در این نشست گفت: «به نظر من این نمایشگاه می‌تواند به‌عنوان آموزشگاهی عملی برای هیئت‌دولت جدید محیط بسیار خوبی باشد. وقتی وارد حوزه ارتباطات و اقتصاد دیجیتال می‌شویم، به شناخت و آگاهی بهتری برای اداره امور کشور نیاز داریم. بحث توسعه ICT فقط به وزیر ارتباطات مربوط نیست و چندین دستگاه دولتی دیگر ازجمله سازمان برنامه بودجه، وزارت نیرو و وزارت صمت هم مسئول هستند.»

وی گفت: «درصورتی‌که این سازمان‌ها با برنامه و هماهنگی به جلو حرکت نکنند، قطعاً برآیند مطلوبی نخواهیم داشت.»

در ادامه این نشست، «منصور غلامی»، معاون اداره کل راهبردی طرح‌های کلان فناورانه وزارت ارتباطات، گفت: «نهادهای حاکمیتی همچون وزارت ارتباطات همیشه از طرح‌های فناورانه حمایت می‌کند. منابعی را نیز در نظر گرفته‌ایم و تلاش می‌کنیم از شرکت‌هایی که دستاوردهایشان را در نمایشگاه کیتکس ۲۰۲۴ رونمایی می‌کنند، حمایت کنیم.»

«سادینا آبایی»، رئیس کمیسیون فاوا اتاق بازرگانی ایران، گفت: «نمایشگاه کیتکس پروتکل‌های خاص خودش را دارد. قرار است ارتباطی بین حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات هم با بازار بین‌الملل هم دولت آینده شکل بگیرد که می‌تواند دستاوردهای خوبی داشته باشد.»

«محمدمهدی آقارفیعی»، مدیر خانه نوآوری و فناوری ایران (iHit)، گفت: «تمام توان خود در مجموعه iHit را به کار می‌گیریم تا در حوزه بین‌الملل نمایشگاه کیتکس ارزش‌افزوده خوبی داشته باشیم.»

«سمیه قاصدی»، مجری نمایشگاه کیتکس، نیز در این نشست اظهار کرد: «محورهای نمایشگاه کیتکس ۲۰۲۴ هوش مصنوعی، شهر هوشمند، فناوری‌های نوین مالی، اینترنت اشیا، هنرهای تصویری و رسانه دیجیتال است.»

«اسماعیل ثنایی»، نایب‌رئیس انجمن هوش مصنوعی و اقتصاد دیجیتال ایران، نیز با اشاره به شروع فعالیت دولت چهاردهم تا زمان برگزاری این نمایشگاه، گفت: «معتقدم زمان برگزاری این نمایشگاه زمان خوبی است تا مدیران جدید با فضای خدمات و حوزه ارتباطات آشنا شوند. بحث بین‌المللی بودن بسیار اهمیت دارد و به‌نظرم جایگاه این نمایشگاه در مقایسه با نمایش الکامپ که چندی پیش برگزار شد،‌ ارائه فرصتی مناسب برای ایجاد ارتباطات بین‌المللی است.»

ثنایی، خاطرنشان کرد: «دولت‌ها در دنیا از نقش تصدی‌گری کنار رفته‌اند. ۹۶ درصد نوآوری‌های سطح دنیا را بنگاه‌ها انجام می‌دهند و بخش کمی را دولت‌ها. ضرورت دارد از صاحب‌نظران این حوزه در نمایشگاه کیتکس دعوت کنیم.»

فرامرز رستگار در نشست خبری کیتکس ۲۰۲۴
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی