ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اینستاگرام
تکنولوژی

تیک آبی پولی اینستاگرام و فیسبوک در دسترس کاربران بیشتری قرار گرفت

این سرویس ماهیانه 11.99 دلار برای وب و 14.99 دلار برای موبایل هزینه دارد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ | ۰۹:۱۹

اوایل این ماه متا از سرویس جدیدی به نام «Meta Verified» برای کاربران اینستاگرام و فیسبوک رونمایی کرد که اساساً همان تیک آبی پولی است و با هزینه ماهیانه 11.99 دلار برای وب و 14.99 دلار برای موبایل در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. این سرویس اولین‌بار در دسترس کاربران استرالیا و نیوزیلند قرار گرفته بود و اکنون «مارک زاکربرگ»، مدیرعامل این شرکت، اعلام کرده است که کاربران ایالات متحده نیز به آن دسترسی پیدا کرده‌اند.

سرویس Meta Verified مزایایی مانند نشان تأیید یا همان تیک آبی، ویژگی‌های محافظت در برابر جعل هویت و دسترسی مستقیم به بخش پشتیبانی مشتریان را در دسترس کاربران قرار می‌دهد. در ابتدا اشتراک Meta Verified در استرالیا و نیوزلند شامل افزایش دید و دسترسی در جستجو، نظرات و توصیه‌ها می‌شد. متا بازخوردهایی را از کاربران دریافت کرد که نشان می‌داد این ویژگی برای آن‌ها گیج‌کننده بوده است؛ بنابراین حالا قصد دارد پیش از ارائه آن به کاربران بیشتر، این قابلیت را بیشتر بررسی کند.

تیک آبی پولی اینستاگرام فیسبوک

«پیج کوهن»، سخنگوی متا، در این رابطه به ورج می‌گوید:

«ما بازخوردهایی را دریافت کردیم که نشان می‌داد این ویژگی می‌تواند باعث سردرگمی شود؛ بنابراین قبل از اینکه بخواهیم آن را در دسترس کاربران خارج از استرالیا و نیوزلند قرار دهیم، تلاش می‌کنیم تا ارزش آن را بیشتر بررسی کنیم.»

شرایط دریافت تیک آبی اینستاگرام و فیسبوک

برای اینکه کاربری بتواند سرویس Meta Verified را تهیه کند و تیک آبی اینستاگرام و فیسبوک را دریافت نماید، علاوه بر پرداخت هزینه مربوط به آن، باید حداقل 18 سال سن داشته باشد، تصویری از کارت هویت خود را به متا ارسال کند، حداقل الزامات فعالیت متا را برآورده کرده و درنهایت احراز هویت دو‌مرحله‌ای خود را فعال کرده باشد. پس از تأیید، دیگر نمی‌توان نام کاربری، نام پروفایل، تاریخ تولد یا عکس خود را تغییر داد، مگر اینکه دوباره فرایند تأیید را انجام دهید.

متا درحالی از قابلیت Meta Verified رونمایی کرده است که شبکه اجتماعی توییتر نیز تحت مدیریت مالک جدیدی خود، یعنی «ایلان ماسک»، چنین سیستمی را راه‌اندازی کرده بود که در آن کاربران با پرداخت هزینه می‌توانستند تیک تأیید آبی را دریافت کنند. اما برخلاف توییتر، به گفته متا، اگر قبل از عرضه این سیستم جدید نشان تأیید اینستاگرام یا فیسبوک را دریافت کرده‌اید، هیچ‌چیز برای شما تغییر نخواهد کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی