ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایکس باکس
تکنولوژی

ایکس باکس پشتیبانی از لوازم جانبی فاقد لایسنس را متوقف می‌کند

مایکروسافت ظاهراً تصمیم گرفته است از تاریخ ۲۱ آبان‌ماه، پشتیبانی ایکس باکس از لوازم جانبی فاقد لایسنس را متوقف کند.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۸ آبان ۱۴۰۲ | ۱۸:۳۰

مایکروسافت ظاهراً تصمیم گرفته است که از تاریخ ۲۱ آبان‌ماه، پشتیبانی ایکس باکس از لوازم جانبی بدون لایسنس خاص خود را متوقف کند. این موضوع دارندگان کنسول‌های بازی را با مشکلی جدید روبه‌رو خواهد کرد.

ایکس باکس علاوه بر تولید و عرضه کنسول‌های بازی ایکس باکس سری ایکس و سری اس، لوازم جانبی ازجمله کنترلر، هدست و برخی دیگر از لوازم جانبی مرتبط با دستگاه‌های خود را نیز تولید و به بازار عرضه می‌کند. بااین‌وجود، کاربران کنسول‌های بازی این شرکت می‌توانند از لوازم جانبی سایر شرکت‌ها نیز استفاده کنند و ممانعتی برای بازی‌کردن با لوازم جانبی سایر شرکت‌ها از سوی ایکس باکس صورت نگرفته است. حالا به‌نظر می‌رسد این شرکت تصمیم گرفته مسیر جدیدی را طی‌کند و به‌زودی کاربران ایکس باکس دیگر نمی‌توانند با لوازم جانبی سایر شرکت‌ها با کنسول‌های ایکس باکس بازی کنند.

تصمیم جدید مایکروسافت: توقف پشتیبانی از لوازم جانبی سایر شرکت‌ها برای ایکس باکس

کاربران ایکس باکس درحال‌حاضر برای استفاده از لوازم جانبی سایر شرکت‌ها با کنسول‌های بازی ایکس باکس مشکلی ندارند. تنها اروری که گاهی ممکن است حین استفاده از این لوازم جانبی رخ دهد، خطای کد 0x82d60002 است که مشکل خاصی ایجاد نمی‌کند. اما ظاهراً قرار است از تاریخ ۱۲ نوامبر (۲۱ آبان‌ماه)‌ شرایط تغییر کند و ایکس باکس از لوازم جانبی فاقد لایسنس پشتیبانی نخواهد کرد.

مایکروسافت می‌گوید استفاده از چنین لوازم جانبی تجربه کاربری خوبی برای کاربر ایجاد نمی‌کند و به همین دلیل پشتیبانی از آن‌ها را متوقف خواهد کرد. کاربران از تاریخ مشخص‌شده، دو هفته فرصت دارند تا لوازم جانبی خود را تعویض کنند، در غیر این صورت، محصولات آن‌ها از کار خواهد افتاد.

گفته می‌شود که بخشی از دلیل اتخاذ این تصمیم توسط ایکس باکس به جلوگیری از عملکرد دستگاه‌های سخت‌افزاری تقلب در بازی‌ها مربوط می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی